Testy (nejen) z angličtiny on-line

Volíte mezi jazykovými školami a chcete už letos se svou angličtinou konečně něco udělat. Jenže si nejste jisti, na jaké jazykové úrovni vlastně jste. Mírně pokročilý, středně pokročilý? A co vlastně všechny tyhle „pojmy“  znamenají? A kde si můžete svoji úroveň otestovat nejlépe on-line… Vybrali jsme pro vás stránky jazykových škol, které poskytují možnost otestování se zdarma on-line.

Otestujte se sami a zdarma!

Jazykových škol je jako hub po dešti a vybrat si tu, která bude sedět na míru právě vám, chvíli potrvá (viz náš text Jak si vybrat jazykovku). Tento článek vám může pomoci alespoň ve výběru vaší správné úrovně. Pokud vás odrazuje jeho délka – nezoufejte. Jazyky, které školy testují, jsou v textu zvýrazněny tučně, takže si opticky můžete vybrat jen tu školu, která „dělá“ právě ten váš jazyk a zkusit si zdarma získat představu o vaší pokročilosti.

Neznáte svou jazykovou úroveň? Otestujte se!

Jazyková škola Channel Crossings nabízí ZCELA ZDARMA testy z angličtiny, němčiny, francouzštiny, italštiny, španělštiny nebo češtiny pro cizince. Během několika minut se dozvíte, jaká je Vaše jazyková úroveň vč. doporučení, které kurzy si vybrat.

Jazykovky se svým potenciálním klientům snaží nabídnout přidanou kvalitu k jazykovým kurzům. Jednou z takových nabídek je i možnost vyplnění on-line testu a to zcela ZDARMA. Některé dokonce mají on-line přístupné i vyhodnocení a vysvětlení špatných odpovědí. Dostat můžete i zpětnou vazbu v podobě zařazení na stupnici Rady Evropy (viz náš text Stupně znalostí podle Rady Evropy) Nezapomeňte však, že testy jsou zaměřeny jen na určitou část vašich dovedností. Počítač nedovede vyhodnotit vaši schopnost formulovat věty či konverzovat.

Následný seznam je náhodný, pořadí není určeno „kvalitou“ testu či „kvalitou“ školy.

Jazyková škola EF umožňuje zvolit test z angličtiny s poslechem i bez poslechu. V prvním případě vás čeká 70 otázek, z nichž některé zodpovíte se sluchátky na uších. Test zkoumá vaši úroveň gramatiky, ale i porozumění textu a obrázkům. Na konci „zkoušení“ se dozvíte kolik bodů máte z části vocabulary, kolik z reading a listening a také celkovou úroveň (ze čtyř možných). Před započetím testu musíte vyplnit do formuláře vaše osobní údaje včetně telefonního čísla a e-mailu, (a data narození).

Jen co zadáte své jméno a příjmení a platný e-mail na úvodní stránce testů jazykové školy Glossa a už si můžete vybrat test pro jeden ze čtyř jazyků – angličtina, němčina, francouzština a španělština. Na každý test jsou generována nová cvičení. Ke splnění 90 otázek máte 60 minut a vaše ohodnocené dílo vám přijde e-mailem, kde mezi informacemi o nabídce kurzů školy najdete i svoji úroveň podle Rady Evropy. Jestliže si potřebujete určit vaši úroveň němčiny, připravte se na rovnou stovku otázek. U francouzštiny a španělštiny je jich dokonce 120.

Své jazykové znalosti si můžete vyzkoušet až z pěti jazyků u jazykové školy Akcent International House Prague. Pro každý jazyk si připravte zhruba hodinu a půl času na vyplnění 150 otázek. Kromě angličtiny, němčiny, francouzštiny a španělštiny si na své přijdou i zájemci o češtinu pro cizince. Test je strukturován do 3 úrovní podle náročnosti a do druhé a třetí části máte možnost postoupit až po dosažení určitého počtu. Výsledkem vašeho devadesátiminutového snažení je počet bodů a žádost o vyplnění kontaktních údajů. Po vyplnění vám přijde e-mail… Mimochodem, zkuste si jen tak cvičně vyplnit test z češtiny pro cizince – dosáhnete 150 bodů?

Jazyková škola PRESTO své online testy nabízí z angličtiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny, ale také z italštiny, ruštiny a češtiny pro cizince. Otázek je přesně 50 a výhodou je možnost okamžitě vidět počet zodpovězených otázek i správných odpovědí. Do složitějších částí testu se dostanou jen pokročilejší studenti, kteří projdou sítem prvních otázek. Vaše výsledky přijdou automaticky i na váš e-mail (včetně úrovně dle Rady Evropy).

On-line test z angličtiny si můžete střihnout i na stránkách jazykové školy Elvis. V praxi máte možnost vyplnit 6 dílčích testů se vzrůstající obtížností (do další úrovně postoupíte jen pokud dosáhnete určitého množství bodů). Po úvodních otázkách (nebodovaných) na téma: jak dlouho se učíte anglicky aj. vám systém nabídne 20 testových otázek + část čtení s porozuměním. Po 15 minutách, které máte na zodpovězení, už víte, co a jak. Pokud jste pokročilí – čekají vás další úrovně. V opačném případě vyskočí na monitoru informace o vaší úrovni Rady Evropy.

Jazyková škola Channel Crossings připravuje své online testování v šesti jazycích (angličtina, němčina, francouzština, španělština, italština a čeština pro cizince) a to dokonce v pěti úrovních pro každý jazyk. Je tedy na vás, abyste si předem zkusili odhadnout, do jaké úrovně to vlastně patříte, a pak si vyplnili příslušný test, který váš předpoklad potvrdí či vyvrátí. Je to praktické, protože pokročilý student se nemusí zdržovat s vyplňováním otázek typu I am….a, the, an, – student a začátečník nemusí s hrůzou tvořit podmínkové věty. Pro přístup k testu musíte i této škole věnovat své jméno a příjmení + email.

U jazykové školy Lexis si vyberete jeden ze čtyř jazyků (angličtina, němčina, španělština a francouzština), zadáte jméno, příjmení a e-mail a vyplníte si 16 otázek. Ohodnocení vaší práce uvidíte po odkliknutí, kdy vám systém ukáže počet získaných bodů a slovní doprovod.

Chvíli vám zabere rozřazovací test jazykové školy JIPka, který je určen pro anglický, německý, francouzský, španělský, italský a ruský jazyk. Nechybí dokonce ani čeština pro cizince. Test má 10 otázek a po zadání jména, příjmení a e-mailu máte okamžitě správné odpovědi otázek a počet bodů i na svém e-mailu.

Stačí jen zaškrtnout 30 odpovědí za 30 minut a máte svoji úroveň před očima. Tak by se dal charakterizovat test jazykové školy Eminenc z anglického jazyka. Počet správných odpovědí a procentuální úspěšnost včetně doporučení, do jaké kurzové úrovně spadáte.

Pět (převážně) evropských jazyků testuje agentura Educo. Svou obratnost v anglickém francouzském, německém, španělském a italském jazyce si můžete prozkoušet na 50-ti otázkách, jejichž správné odpovědi včetně zařazení (začátečník aj.) máte do několika minut na svém e-mailu.

 

Jazykové školy v konkrétních městech hledejte zde:

Jazykové školy Praha

Jazykové školy Brno

Přidat komentář