Mezinárodní jazykové zkoušky otevírají dveře

Mezinárodní jazykové zkoušky otevírají dveře
Ať už se hlásíte na pracovní pozici nebo máte zájem o studijní pobyt nebo stáž v zahraničí, budete přirozeně tázáni na svou jazykovou vybavenost. Ohodnotit vlastní jazykovou úroveň často není snadné a máme tendenci se buď podceňovat nebo naopak své znalosti přeceňovat.

Němčina nekouše!

Němčina nekouše!
Přihlásili jste v první řadě dítě na angličtinu? Dejte šanci i němčině! Projekt Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Němčina nekouše se snaží motivovat žáky základních škol k výuce německého jazyka a pomoci odbourat strach z jeho užívání.

Grammatik: Pronomen „sich“ und „einander

Grammatik: Pronomen „sich“ und „einander
Der Ausdruck „einander“ bezeichnet eine gegenseitige Beziehung und wird meistens im Plural verwendet. Wie Wau-Wau und Miau das Nikolausfest feierten. Das war gerade am Nikolausfest. Hans sagte zu Lotte: „Weißt du was? Ich werde mich als Sankt Nikolaus verkleiden, du als Engel, und dann gehen wir zu Wau-Wau und Miau und bringen ihnen etwas mit.“...

V jiné zemi v „cizí rodině“

V jiné zemi v
Studium v zahraničí již dnes není doménou pouze univerzitních studentů. Díky stále se rozšiřující spolupráci vyjíždějí do zahraničí i středoškoláci. První postřehy z výměnného pobytu studentky Lucky si můžete přečíst v následujícím článku.