Letní jazykové kurzy angličtiny 2014

Léto se blíží! Využijte teplé měsíce ke studiu angličtiny. Existuje hned několik možností, jak se o prázdninách jazyk naučit, ať už v České republice nebo v zahraničí. Doporučíme vám zajímavé intenzivní jazykové kurzy, letní jazykové pobyty, tábory nebo dovolené s výukou jazyka.

Letní kurzy jsou vyhledávanou změnou ve studiu jazyků. Během roku často žáci navštěvují kurzy angličtiny ve škole a v práci nebo ve svém volném čase. Běžné docházkové kurzy se v průběhu letních prázdnin zpravidla nekonají a mnoho studentů během dvou měsíců vůbec anglicky nepromluví. Od září pak začínají zase od začátku. Léto lze využít ke zlepšení jazykové úrovně hned několika možnostmi. Osvědčené letní jazykové kurzy ve vašem městě naleznete také na portále www.jazykovky.cz. Nebo se můžete podívat na přehled letních jazykových kurzů.

164125771

Intenzivní letní kurzy v jazykové škole

Letní intenzivní kurzy angličtiny jsou zacíleny na rychlý posun a konverzaci. Ideální jsou tyto kurzy před dovolenou nebo cestou do zahraničí, kdy je potřeba probrat specifická slovíčka a komunikační situace. Výuka probíhá pod vedením školených lektorů nebo i rodilých mluvčích přímo v jazykové škole nebo i v přírodě.

 1. Jazyková škola Channel Crossings nabízí kurzy angličtiny a dalších 14 jazyků v Praze. Naučte se za 2 týdny to, co za celý semestr, nebo choďte na kurz celé léto za ceny od 1490 korun. Všechny kurzy probíhají v miniskupinách 4–6 studentů. Neznáte svou jazykovou úroveň? Vyzkoušejte si online test zcela zdarma.
 2. Dopolední či večerní varianty intenzivního kurzu (2x 3 vyuč.hod.týdně) nebo super-intenzivního kurzu (3x 3 vyuč.hod. týdně) v délce 1-3 měsíců nabízí v Praze pro všechny úrovně angličtiny Bohemia Institut. Letos navíc můžete tyto kurzy zdarma ukončit mezinárodními testy TOEIC.
 3. Velmi oblíbené a efektivní letní intenzivní kurzy AJ zaměřené na skutečnou schopnost mluvit, plné konverzací a slovní zásoby pro každodenní použití pořádá škola LITE v Praze, Brně, Pardubicích, Českých Budějovicích a dalších městech.
 4. Docházkové kurzy v letních měsících můžete v Praze absolvovat v jazykové škole Giramondo – zvládnete se ubytovat v hotelu, objednat si v restauraci či smlouvat o ceně na tržišti… ještě než odjedete!
 5. Letní jazykové kurzy v samém centru Brna realizuje Jazykové centrum Correct formou nejen intenzivních, ale i celoprázdninových „nezapomínacích“ kurzů.
 6. Udělejte pokrok v angličtině díky intenzivním prázdninovým kurzům, které pořádá Jazyková škola Elvis. Výuka probíhá v Praze, kurzy jsou pro dospělé i teenagery. Jazyková škola nabízí i španělštinu.
 7. Týdenní všeobecné a tematicky zaměřené kurzy pro dospělé i děti pořádá v Havlíčkově Brodě Jazyková škola PhDr. Hana Švecová.
 8. Prodloužené víkendy  v délce dvou nebo tří dnů zaměřené na opakování a upevňování gramatiky nebo na konverzaci můžete navštěvovat v Jazykové škole Hany Vavrečkové v Berouně.
 9. Letní intenzivní kurzy pro mládež i dospělé pořádá liberecká jazyková škola Swallow School of English. Vybírejte ze tří termínů, pěti jazykových úrovní, českých lektorů i rodilých mluvčí. 
 10. Z pohodlí domova můžete i přes léto studovat angličtinu na dovolenou online a v Českých Budějovicích můžete navštěvovat čínštinu, korejštinu nebo třeba japonštinu. Kurzy zajišťuje jazyková škola Akai Kiku.

 

160139613Jazykové pobyty v České republice

Pokud rádi vyrážíte na výlety po naší vlasti, určitě vás zaujmou jazykové pobyty v Čechách. Tyto kurzy pořádají nejčastěji jazykové školy v příjemném prostředí lesů nebo hor. Strávíte týden nebo i víc s partou stejně zaujatých lidí, kteří se rádi učí novým věcem, a zažijete něco netradičního. A nemusíte jezdit daleko, kurzů po celé republice je opravdu hodně. Jazykové pobyty jsou určeny pro děti i dospělé. Letní prázdninové jazykové kurzy naleznete také na www.jazykovky.cz.

Osvědčené nabídky jazykových pobytů:

 1.  Již tradiční letní pobytový kurz angličtiny pro dospělé s výlety a večerním posezením s kytarou pořádá v Jeseníkách na Čertových kamenech Tuček English.
 2. Naučte se anglicky na horách: Pětidenní pobytový kurz komunikativní angličtiny v Beskydech s volným odpolednem. Celkem absolvujete 35 lekcí. Kurz je určen pro všechny úrovně znalostí ve věku od 15 let do 80 let a pořádá jej Angličtina Pecoldová.
 3. Na týdenním pobytovém kurzu v malebných Krkonoších můžete pořádně zapracovat na své angličtině. Pobytové kurzy plné angličtiny a zábavy pořádá jazyková škola Polyglot.
 4. Týdenní intenzivní kurz angličtiny v srpnu 2014 uprostřed krásné přírody Krkonoš připravila jazyková škola Threshold Training Associates .  Lekce probíhají v učebnách i na venkovní terase. Spojení výuky a sportovních aktivit.  Pobytem Vás budou provádět osvědčení a zkušení lektoři.
 5. Jazykově-relaxační pobyt na Sepetné v podhůří Lysé hory nabízí školička LITTLE POND. Výuka probíhá pod vedením zkušené lektorky.

 

Letní tábory pro děti s jazykovým zaměřením

80472162Učení jazyka by mělo být pro děti zábavou. Zkuste jim tohle léto zajistit příměstský nebo tradiční tábor se zaměřením na výuku jazyků. Příměstské tábory s angličtinou jsou pořádané zpravidla přímo v jazykové škole, kam rodiče dítě ráno dovezou a večer si je opět vyzvednou. Program je zajištěn od rána do večera pomocí her a zábavy. Děti se něco nového naučí, poznají místa v okolí školy, ale noci tráví pohodlně doma s rodiči. Zajištěno je jídlo i pitný režim.

 1. Jazyková škola Channel Crossings na Praze 5 pořádá již pátý ročník příměstských táborů s angličtinou pro děti od 6 do 15 let. Příměstské tábory nabízí dětem bohatý program, výlety, stravování.
 2. Příměstské tábory s angličtinou pro děti od 4 let pořádá jazyková škola Aspena v Brně ve 4 letních termínech s výukou probíhající v prostorách školy i v rámci plánovaných výletů.
 3. Prázdninovou angličtinu s rodilým mluvčím mohou v Jazykové škole Levl v Kolíně navštěvovat všechny děti od 6 do 18 let. Můžete si vybrat, zda děti stráví ve škole pouze dopoledne nebo celý den.
 4. Nejen pro dětské studenty z Dubé a Doks na Českolipsku pořádá Mortimer English Club příměstský tábor pro děti od 6ti let s výukou angličtiny, komunikací v angličtině během celého dne a spoustou her a zábavy.
 5. Týdenní dopolední bloky pro děti již od 4 let nabízí Jazyková škola  Hany Vavrečkové v Berouně.
 6. Třídenní intenzivní kurz angličtiny mohou děti ve věku 10-12 let navštěvovat v Českých Budějovicích v jazykové škole Akai Kiku. Výuka probíhá formou her a soutěží.
 7. Zážitkový týden v angličtině – příměstský tábor s množstvím projektů, her, písniček a zábavných úkolů v angličtině pro děti od 5 let prožijí děti v Institutu pro zrychlené učení Hampson v Mladé Boleslavi.
 8. Zábavnou výuku angličtiny formou her, písniček, říkanek, malování, video materiálů a dalších aktivit mohou vaše děti absolvovat v Olomouci v Jazykové agentuře Academia.

 

106542983Letní jazykové tábory jsou zaměřené na zlepšení jazyka pod vedením lektora v táboře mimo domov. Cílem táborů je rozšířit dětem hravou formou znalost angličtiny, ale také seznámit je s novým prostředím, novými lidmi a užít si několik dnů zábavy. Na táborech vyučují i rodilí mluvčí a výuka je o to atraktivnější. Pro děti je zajištěný pravidelný pitný i jídelní režim, ubytování ve stanech, chatkách nebo zděné budově dle možností tábora.

 1. Pro děti ve věku 10-15 let pořádá Jazyková škola Eufrat letní tábory s výukou jazyka vedenou rodilými mluvčími. Vybírat můžete z mnoha termínů a míst pobytů, jede se například na Křivoklát, do Bystřice pod Hostýnem či na Seč.
 2. Letní anglický tábor v krásné přírodě Pastvin a příměstský anglický tábor v Ústí nad Orlicí pořádá Jazyková škola Holmes English. Oba tábory jsou plné her, výletů, soutěží, angličtiny a zábavy.

 

 

88012377Zahraniční jazykové pobyty pro děti a mládež

Zahraniční jazykové pobyty patří mezi velmi oblíbené možnosti, jak strávit léto. Většina zahraničních pobytů je pro děti školního věku. Vybrat si lze z destinací jako USA, Kanada, Velká Británie, Irsko, Německo, Rakousko, Francie, Švýcarsko nebo velmi oblíbená Malta.

Kurzy se pořádají v několika jazykových úrovních. Je ale dobré, aby dítě aspoň nějakou znalost jazyka mělo. Pečlivě kurzy vybírejte, důležitá je destinace, jazyk a délka pobytu. Pro mladší děti je ideální pobyt v bližších destinacích, pro starší jsou lákavé USA nebo třeba Kanada.

Pro děti je kromě výuky jazyka připravený bohatý doprovodný program plný her a výletů do okolí. U pobytů u moře i koupání a hry na pláži. Ubytování je zajištěno v areálech jazykových škol, v ubytovacích zařízeních různých kategorií nebo v hostitelských rodinách.

S objednáním si ale pospěšte, na některé země je již nyní pozdě.

 1. Chtěli byste vyrazit do Brazílie, Argentiny, Dominikánské republiky či do Austrálie pořádně si procvičit jazyk? Jazykovou výuku v těchto a dalších destinacích nabízí agentura Czech-us. A pok tápete, který kurz z nabídky vybrat, poradí vám i s výběrem. Pokud byste raději v zahraničí pracovali, můžete vybírat z nabídky práce v zahraničí.
 2. Jazykový nebo akademický pobyt v zahraničí v rámci programu  „svět jazyků pro vás“ – kdekoli na celém světě pro jakoukoli věkovou či profesní kategorii i pro celou rodinu vám zajistí Bohemia Institut.

 3. Agentura Information Planet nabízí letní jazykové pobyty pro mládež i dospělé na Maltě, v Anglii, Irsku, Německu a taky mimo EU.
 4. Individuální, skupinové nebo kombinované studium ve Velké Británii nebo Guatemale vám zajistí Lingua Professional. Můžete vybírat kurzy v různých úrovních.
 5. Poslední volná místa ve skupinových i individuálních kurzech angličtiny pro juniory v zahraničí nabízí cestovní kancelář Channel Crossings . Pobyty jsou včetně veškerých aktivit, vstupů i plné penze! Vybírat můžete například z Velké Británie, Kanady či Malty.

 

Netradiční rodinná dovolená

Léto je období rodinných dovolených. Často je to jediná dovolená rodiny a všichni si ji chtějí maximálně užít. Letní kurzy angličtiny v zahraničí spojené s dovolenou celé rodiny jsou lákavou možností, jak spojit příjemné s užitečným.

Kurzy jsou v tomto případě maximálně přizpůsobeny potřebám rodiny. Výuka je organizována podle programu rodičů a jejich dalších aktivit. Učit se může každý, kdo má zájem. Nejčastěji jsou využívány programy pro děti. Mladí žáci se zapojí do jazykové školy v místě pobytu a často s ní tráví celý den. Myslí se i na pohodlí rodičů a některé jazykové školy nabízejí i možnost mezinárodní školky a hlídání dětí.

Rodinné jazykové pobyty jsou nejčastěji bez ubytování, které si zajišťuje rodina sama v apartmánech, hotelích nebo stanech. Pokud chcete do prostředí opravdu proniknout a naučit se i něco navíc, zkuste ubytování v hostitelské rodině. Tuto možnost nabízí škola jak pro jednotlivce, tak pro celou rodinu.

 1. Pobyty pro celé rodiny nabízí Channel Crossings. Zajistí vám pobyty s výukou angličtiny na Maltě nebo na jihu Anglie, kde bude celá rodina jako v bavlnce.
 2. Jazyková dovolená v ČR pro všechny bez rozdílu věku a pokročilosti nabízí jazyková škola Easy English. Týdenní pobyt vhodný pro jednotlivce (dospělé a studenty) nebo pro rodiny s dětmi v moderním hotelu uprostřed přírody (Seč a Krásná Lípa). Jazyková výuka dopoledne a večer v malých skupinkách podle pokročilosti (výuka dětí zvlášť), odpoledne výlety, koupání, sport, na Seči navíc wellness a hotelové animační programy.

 

Pokud vás zajímá spíše němčina, můžete absolvovat letní kurzy všeobecné němčiny, gramatiky, konverzace nebo sprintu v Österreich Institutu Brno už od 23. června a udělat tak intenzivní pokrok v němčině. Mohou vám také zajistit kurz přímo v Rakousku.

Možností, jak si užít léto a naučit se něco nového, je opravdu hodně. Letní jazykové kurzy všech jazyků a zvláště letní kurzy angličtiny naleznete v ucelené podobě na www.Jazykovky.cz. Myslete na své vzdělání už nyní a zajistěte si, že na letošní léto budete vy a vaše děti dlouho vzpomínat. Užijete si spoustu zábavy, poznáte nová místa a hlavně se zlepšíte v angličtině!

Zdroj: Nazkušenou.cz

Přidat komentář