Letní jazykové kurzy 2016 – velký přehled

Blíží se léto a s ním otázka, jak s dlouhými prosluněnými dny smysluplně naložit. Je čas se rozpomenout na novoroční předsevzetí a využít klidnějšího období k oprášení svých jazykových dovedností. Abychom přiblížili možnosti letního studia jazyků, připravili jsme seriál článků o možnostech studia jazyků a prázdninové nabídce jazykových škol, kde můžete letní jazykové kurzy navštěvovat. O prázdninách totiž dochází k nestandardní situaci, kdy některé školy výuku omezují a jiné mají zvláštní výukový program, trochu odlišný od výukového schématu v běžném školním roce.

Pokud víte, že angličtina je váš jazyk, neměl by vám uniknout článek Letní kurzy angličtiny 2016, kde naleznete letní nabídku kurzů jazykových škol v celé ČR. Pokud vám jde o zvládnutí jiných jazyků, určitě klikněte na článek Letní kurzy němčiny, španělštiny, francouzštiny a italštiny 2016.

Docházkové kurzy v jazykové škole

Ukončení semestrálních kurzů vytváří prostor pro letní intenzivní docházkové kurzy pro veřejnost, které trvají 1 až 2 týdny. Můžete si rychle procvičit jazyk a udělat v něm pokrok ještě před odjezdem na dovolenou. Často jsou kurzy tak intenzivní, že v nich zvládnete látku půlročního studia.

Zajímavé mohou být i konverzační kurzy, kam není nezbytné docházet pravidelně a je možné třeba platit každou hodinu zvlášť. V některých školách je zachován i klasický režim výuky 1-2 krát týdně 2-3 hodiny v celoprázdninových jazykových kurzech. Pokud tedy nikam neodjíždíte, máte možnost využít prázdniny k aktivnímu vzdělávání.

Podrobněji se tématu letních jazykových kurzů věnuje článek Prázdninové jazykové kurzy v jazykovkách 2016, kde naleznete i seznam jazykových škol včetně jejich nabídky docházkových kurzů a zkušeností studentů.

Příměstské tábory

Dítky zbavené školních povinností jsou postrachem nejednoho rodiče, proto najít smysluplnou náplň jejich volného času je nejen záležitostí dobré výchovy, ale často i přežití. Velkou oblibu si získaly příměstské tábory, které poskytnou dětem a mládeži různého věku smysluplnou aktivitu plnou her, poznání a sociálních aktivit. Pokud uvažujete o tom, upíchnout dítko do jazykového příměstského tábora, aby v době vašeho pracovního nasazení nedělalo neplechu nebo nesedělo jen u počítače, neváhejte ani chvilku, protože zájem je obrovský a již dnes mohou být všechna místa obsazena. Více o příměstských táborech pojednává článek Příměstské tábory s výukou jazyků 2016, kde naleznete i seznam jazykových škol a táborů, které pořádají.

Letní intenzivní jazykové pobyty v ČR

Pokud se doma ke studiu nedonutíte a potřebujete, abyste odjeli někam, kde vás nic nebude od výuky rozptylovat, můžete využít intenzivní jazykové pobyty. Nejen že budete mít na studium vytoužený klid, ale potáhne vás skupina spolustudujících, kteří přijeli za stejným cílem: něco se naučit a užít si společnost nových lidí.

Pobytové kurzy nejsou určeny pouze dospělým. Pro děti existuje nabídka jazykových táborů, případně mezinárodní “jazykové vesničky”, kde kromě běžného táborového života okusí výuku jazyka nejen v teoretické rovině.

Velký seznam jazykových pobytů mnoha jazykových škol a agentur v ČR naleznete v článku Letní intenzivní jazykové pobyty v ČR 2016.

Letní jazykové pobyty v zahraničí

Hledat jazykový pobyt v zahraničí v této době je již skoro pozdě, protože cestu třeba do Austrálie, USA nebo na Nový Zéland je třeba zorganizovat alespoň měsíc před odjezdem. Anglii nebo Maltu zařídíte rychleji, ale ubytovací kapacity a nejžádanější školy a lokality už mohou být vyprodané.

Zážitek ze studia jazyka v zahraničí lze shrnout body:

 • na vlastní kůži
 • bez kontaktu s češtinou
 • hozeni do vody
 • setkání s kulturou
 • naprosto jiní lidé
 • životní zkušenost
 • Je to super, ale stojí to balík peněz. Proto zahraniční kurz doporučím jen těm, kteří už jazyk trochu zvládají a chtějí ho dopilovat, chystají se třeba do zahraničí za prací či studiem a chtějí si relativně bezpečně omrknout terén, kulturu a lidi nebo zjistit, jestli zde třeba rok bez kontaktu s českým prostředím vůbec vydrží. Zvláště pro mamánky je to zkušenost k nezaplacení.
  Podrobněji se studiu v zahraničí věnuje článek Letní jazykové pobyty v zahraničí 2016.

  Dovolená s jazykem (nejčastěji s angličtinou)

  Někomu se prostě do výuky jazyků nechce a tak si musí dopřát něco příjemného, aby spolkl hořkou pilulku učení. Nazve tedy jazykový pobyt “dovolenou” a je spokojen, jak na sebe vyzrál. Nicméně nabídka je v dnešní době poměrně široká a člověk se může rozhodnout, jestli bude více dovolenkovat nebo se více učit. Připraveny jsou pobyty i pro celé rodiny, kdy se děti a dospělí učí zvlášť, pobyty pro jednotlivce, kteří nemají s kým jet, i tábory pro děti, kde je více zábavy než intenzivní jazykové dřiny.

  Pokud tedy chcete kromě oddychu i pár hodin denně věnovat výuce jazyků a mít tak pocit užitečně stráveného času, přečtěte si článek Dovolená s jazykem 2016, kde naleznete pobyty s různou intenzitou výuky jazyka na atraktivních místech v ČR i v zahraničí.

  Letní individuální jazykové kurzy

  Během prázdnin odpadá řada aktivit, které zaplňují vaše večery přes pracovní týden. Není proto od věci využít tento čas ke studiu jazyků. Můžete se domluvit s kamarády a jazyková škola Vám sežene lektora na míru. Komplikaci může způsobit, že některé školy o prázdninách neučí; jiné naopak mohou uvolnit lektory, kteří jsou přes školní rok vytíženi skupinovými kurzy. Více se dozvíte v článku Letní individuální jazykové kurzy 2016.

  Letní firemní jazykové kurzy 2016 s dotací

  V létě si chce řada firem odpočinout od mzdových nákladů na nevytížené zaměstnance, tím, že využije dotačních titulů EU. Posílá tak zaměstnance na dotované jazykové kurzy, kde EU proplácí i plat zaměstnance po dobu kurzu. V článku Letní firemní jazykové kurzy 2016 s dotací získáte seznam škol, které učí v létě a současně jsou schopny pomoci s byrokracií kolem získání dotace EU.

  zdroj: článek Letní jazykové kurzy 2016 – velký přehled

  Přidat komentář