Jak si vybrat pomaturitní studium

Vybíráte si ze široké nabídky škol poskytující pomaturitní studium?
Protože nabídek je opravdu celá řada a v mnoha z nich se opakují tytéž
informace, přinášíme sedmero rad, které vám mohou pomoci se
správným výběrem.

 

• Vsaďte na školu, která má s pořádáním pomaturitních kurzů delší praxi a zkušenosti. Organizace těchto kurzů je poměrně náročná a  budete-li chtít v průběhu i po skončení studia s čímkoliv pomoci či poradit, škola, která má zkušenosti, bude velkou výhodou.

Akreditace Ministerstva školství (tedy zachování statutu studenta) je samozřejmostí, záruku kvality hledejte tedy i v dalších známkách – např. mnoho vypoví členství v Asociaci jazykových škol ČR (dává důraz na kvalitu členských škol).


• Ujistěte se, že škola opravdu dodržuje výuku v rámci klasického školního roku, tedy od začátku září do konce června. V opačném případě (např. skrytým zkrácením výuky jako je studijní volno, testovací týden nebo rozdíl mezi zahájením výuky a „oficiálním“ zahájením výuky) se jedná o porušování vyhlášky MŠMT.

• Všimněte si, zda škola na svých stránkách prezentuje zcela konkrétně své lektory a jaká je jejich praxe a vzdělání. Stabilní tým kmenových lektorů vypovídá hodně o celkové kvalitě školy a je jasné, že jakákoliv výuka vždy stojí a padá právě s lektory.

• Ověřte si, jaký bude maximální možný (a tedy ne průměrný!) počet studentů ve skupině. Na efektivitu výuky a rychlost pokroku v učení má velikost studijních skupin zásadní vliv.

• Je-li to jen trochu možné, neberte jako hlavní kritérium cenu kurzu. I ve vzdělávání většinou platí ono známé  „levně zaplacené – dvakrát zaplacené“ a najít kvalitu pod cenou opravdu nejde. Žádná škola na pomaturitním studiu příliš nevydělá (často je nabízí hlavně proto, aby byla nabídka kurzů úplná). Je-li cena vyšší, je to dáno opravdu jen náklady na vysoce kvalitní lektory a služby při malém počtu studentů.

• Určitě se zajděte podívat na samotné místo výuky. Rok studia je velmi dlouhá doba a je důležité, abyste se ve škole cítili příjemně a v pohodě.

Teď už nezbývá než popřát hodně štěstí při výběru i ve studiu 😉

Související odkazy:

Seriál článků na téma „Jak poznat kvalitní jazykovou školu“: Jak porovnávat ceny jazykových kurzů?

A kde si vy vyberete své pomaturitní studium? Praha samozřejmě poskytuje největší nabídku pomaturitních kurzů, již dávno však neplatí, že vše najdete pouze v Praze. Jazykové školy z celé České republiky nabízející pomaturitní kurzy hledejte v největší české databázi jazykových škol www.jazykovky.cz.

Autor je ředitelem jazykové školy P.A.R.K.
Další články k tématu:

Pomaturitní studium jazyků 2019/2020
Pomaturitní studium 2011
Pomaturitní studium levněji
Proč se lidé hlásí na pomaturitní studium?
Pomaturitní studium jazyků

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlady do angličtiny, překlady němčiny, překlad do češtiny a překlady z francouzštiny.

Přidat komentář