Příměstské tábory s výukou jazyků

Příměstské tábory jsou stále vyhledávanější prázdninovou službou pro zaměstnané rodiče i volným prázdninovým časem obdařené děti. Děti zbavené školních povinností zde naleznou smysluplnou aktivitu, která je naučí mnoha dovednostem, probíhá v sociální skupině a alespoň na chvíli je odtrhne od obrazovek počítačů či televizí. Zaměstnaní rodiče získají během pracovní doby hlídání a zbaví se strachu z návratu domů, kde řádí absencí školy z řetězu utržený potomek.

Výuka v letním intenzivním kurzu anglického jazyka_orez

Ve Znojmě, Rosicích a Pohořelicích si děti celé dopoledne zdokonalují angličtinu v jazykové škole Orange Academy plus

Pokud vám jde hlavně o zlepšení jazykových znalostí dítěte, udělejte si přehled a rozhodněte, která forma výuky je nejlepší; přečtěte si článek Letní jazykové kurzy 2017 – velký přehled. Příměstský tábor můžete doplnit i o intenzivnější formy studia.

Den v příměstském táboře

Příměstské jazykové tábory trvají zpravidla týden až 14 dnů. Ráno se dítě dostaví nebo je rodičem odevzdáno do péče vedoucích (animátorů) obvykle přímo do prostor jazykové školy, případně do jiné vhodné místnosti (školy, mateřské školy), kde může v bezpečném prostředí trávit čas do zahájení organizovaného programu.

V rámci organizovaného programu školy nabízejí výlety po městě, do Zoo, do přírody, muzeí atd… Oblíbené jsou nejrůznější hry, kvízy, soutěže, které jsou v ideálním případě zapojeny do výuky jazyka. Vše by mělo být přizpůsobeno věku, počasí a jazykové pokročilosti dítěte. Výuka jazyka trvá zpravidla 2-4 hodiny denně, ale existují i skupiny, kde je jazyk používán během celého dne. Kromě jazykového lektora jsou zpravidla přítomni i vedoucí (animátoři), kteří řídí celý program, vytvářejí prostor k výuce lektora a mají na starost organizování mimojazykových aktivit. U nich nemusí být kvalita jazyka na lektorské úrovni. Někdy je program rozdělen na dopolední výuku a odpolední hry (již bez účasti jazykového lektora). Zamyslete se nad tím, jestli je pro vás zásadní jazyk nebo spíše aby si dítě v kolektivu zahrálo a nemáte výraznější jazykové ambice.

V Jazykové škole Lingua Zlín jsou příměstské tábory vedeny zábavnou formou. Dopoledne se dětí učí angličtinu a odpoledne je vyhrazeno pro sportovní aktivity.

Během pobytu bývá v různé míře zajištěna strava. Vždy je zajištěn oběd a přísun tekutin. Někde i svačina. Pokud v rodině dodržujete nějaký výživový program, konzultujte tuto skutečnost s vedoucími předem.

Odpoledne si rodiče děti vyzvednou a po zbytek dne mohou poslouchat, co vše se na táboře událo, co vše potomek zažil a mít radost z jeho jazykového pokroku. Většina škol zajišťuje během tábora fotografování. Nečekejte profesionální fotografie, ale milé momentky vašeho potomka z fotoaparátů vedoucích určitě potěší.

Byrokracie před přihlášením

Různá prohlášení jsou pravidlem u pobytových táborů, některé školy je ale vyžadují i u příměstských. Školy se tím pochopitelně kryjí před nezodpovědnými rodiči a musejí vyhovět byrokratickým nařízením systému.
Prohlášení o bezinfekčnosti dítěte – prohlašujete, že se dítě v posledních dnech nesetkalo s nemocným člověkem, což ale padá při první cestě MHD.
Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte – potvrzení lékaře, že si dítě může hrát s ostatními dětmi.
Souhlas s poskytnutím zdravotní péče – zde vyjadřujete souhlas s tím, že dítě může být ošetřeno, pokud se mu něco stane a že lékař se o tom může bavit s táborovým vedoucím.

Co by mělo mít dítě s sebou

Rozhodně byste se měli zajímat, co by mělo mít dítě s sebou. Konkrétní pomůcky a věci závisejí na programu, počasí a věku dítěte. Často řadu pomůcek zajistí škola, je dobré pamatovat na:

 • batůžek
 • přezůvky
 • pláštěnku
 • tužku, pastelky, oblíbenou hračku
 • malé kapesné
 • doklad prokazující věk dítěte
 • přiměřené oblečení

Co by s sebou dítě mít nemělo

Asi nikdo nebude dávat dítěti velký finanční obnos, ale i mobil nebo fotoaparát mohou být dražší značky. Luxusní oblečení na příměstský tábor také nepatří. Například místo drahé goretexové bundy, kterou dítě může někde zapomenout, volte levnější variantu igelitové pláštěnky.

Příměstský tábor jazykové školy transperfect

Na příměstském táboře Jazykové školy transperfect v Olomouci si děti, kromě hodinové lekce angličtiny denně, užijí spoustu prázdninových aktivit

Zeptejte se na detaily

Ďábel je skryt v detailu. Zpravidla jsou rodiče šťastní, že našli tábor, kde je ještě nějaké volné místo. Pokud ale patříte mezi málo šťastných, kteří si mohou vybírat mezi více příměstskými tábory, nabízíme sumu otázek, které vám pomohou vybrat ten nejlepší kurz.

Je potřeba počítat s tím, že přesný program je zpravidla znám až těsně před začátkem tábora. Proto je dobré si nechat poslat programy z předchozích let. Z toho si uděláte přibližný obrázek o náplni tohoto ročníku a porovnat nabídky více škol.

Otázky pro inspiraci

 • Kdy mohou děti do prostor “tábora” přijít? Mohou i před začátkem organizovaného programu (například v 7:00)?
 • Je možné děti vyzvednout později? V kolik hodin?
 • Co má mít dítě s sebou?
 • Je vstupné do atrakcí (zoo, muzea …) v ceně kurzu?
 • Kolik a jaké jídlo je v ceně kurzu?
 • Bude na táboře vyučovat rodilý mluvčí?
 • Bude výuka jazyka průběžně celý den nebo jen část dne?
 • Kolik dětí připadá na jednoho vedoucího (animátora)?
 • Kolik dětí připadá na jednoho lektora?
 • Jaké aktivity jsou pro děti připraveny (program tábora)? Jaký byl program v předchozích letech?
 • Máte reference na tábory z minulých let?
 • Je jazyk používán během celého dne nebo jen v některých hodinách?
 • Věnuje se dětem po celou dobu jazykový lektor nebo jen po omezený čas?
 • Používá se ve výuce nějaká jazyková metoda?
 • Učí děti i rodilý mluvčí?
 • Dostanu fotografie svého dítěte při aktivitách?

 

Školy, které nabízí příměstské tábory s výukou jazyků v létě 2017:

Klikněte na město, kde chcete studovat:

Praha | Plzeň | Liberec | Olomouc | České Budějovice | Zlín | Kladno | Most | Beroun | Znojmo | Náchod | Rosice | Pohořelice

Příměstské jazykové tábory Praha

certifikát Jazykovky.cz

Channel Crossings
Naplnit dětem dva měsíce letních prázdnin tak, aby si je užily a ještě se něco naučily, může být oříšek. Proto letos pořádáme již osmým rokem letní příměstské tábory s angličtinou nebo němčinou v Radotíně a poprvé i v Karlíně. Děti se mohou těšit na spoustu dobrodružství s českým lektorem nebo rodilým mluvčím. Zkušenosti studentů s Channel Crossings
Reference od studentů

certifikát Jazykovky.cz

AKCENT International House Prague
Příměstský tábor jazykové školy AKCENT IH Prague je určen dětem ve věku 6-14 let a je koncipován tak, aby děti mohly strávit v jazykové škole jen dopoledne nebo také celý den, včetně oběda. Dopolední výuka angličtiny probíhá ve skupinách dle věku. Po obědě jsou pro děti připraveny sportovní týmové aktivity, odpolední výlet, výtvarné aktivity, tématické hry, návštěvy osobností, soutěžní aktivity, netradiční sporty apod. Zkušenosti studentů s AKCENT International House Prague
Reference od studentů

 

Příměstské jazykové tábory Plzeň

certifikát Jazykovky.cz

Jazyková škola Perfect World
Máte dítě a rádi byste, aby v létě udělalo pokrok v angličtině? Nechce se mu ale nikam na tábor a už vůbec nechce slyšet o učení? Nevadí – vyzkoušejte příměstský tábor s angličtinou, který všechny děti bude zaručeně bavit! Spoustu pohybu, angličtina hravou formou bez učebnic zaměřená na mluvení a především lektoři, kteří jsou opravdovými profesionály! Příměstské tábory s angličtinou nabízíme v létě 2017 ve dvou možných termínech! Zkušenosti studentů s jazykovou školou Perfect World
Reference od studentů

 

Příměstské jazykové tábory Liberec

Polyglot Liberec
JŠ Polyglot Liberec pořádá příměstský tábor s výukou angličtiny v červencovém a srpnovém termínu pro děti základních škol. Věkové skupiny 7-10 let a 11-15 let. Dopoledne angličtina zábavnou formou v učebnách JŠ Polyglot (4 výukové bloky po 45 min.), odpoledne různé venkovní aktivity (hry, soutěže, výlety). Obědy v ceně (denně výběr ze 4 jídel). Zkušenosti studentů s jazykovou školou Polyglot Liberec

 

Příměstské jazykové tábory Olomouc

certifikát Jazykovky.cz

Jazyková škola transperfect
Aktivně pracujeme na nových projektech a letos jsme se pustili do příměstských táborů pro děti od 6 let do 13 let. Každý si přijde na své. Nejdříve jsme chtěli čistě jazykový tábor, to dává smysl, jsme jazykový škola. Nakonec jsme se ale shodli, že je to prázdninová tyranie, a proto si angličtiny dáme hodinku denně a pak vyrazíme do přírody. Čekají nás koně, vodní hrátky a aquazorbing, hledání pokladu a geocaching, pravý táborový den s opékáním a také dáme prostor dětem. Bude to báječné! Těšíme se na Vás. Zkušenosti studentů s Jazykovou školou transperfect
Reference od studentů

 

Příměstské jazykové tábory České Budějovice

certifikát Jazykovky.cz

CC škola jazyků
Děti, jejichž hlavičky nechtějí zahálet, se mohou na týden proměnit v detektivy Scotland Yardu nebo Bundes Polizei a pátrat v centru Českých Budějovic po nebezpečných mafiánech a jimi ukradeném lupu. V jednotlivých etapách si budou osvojovat vyšetřovací techniky a získávat potřebné jazykové dovednosti – části těla, tvoření otázek, popis cesty apod. Program jednotlivých dní na sebe navazuje a směřuje k odhalení gangu zločinců a nalezení ukradené kořisti. Strava na celý den je zajištěna. Zkušenosti studentů s CC školou jazyků
Reference od studentů

 
certifikát Jazykovky.cz

Polyglot České Budějovice
JŠ Polyglot Č. Budějovice pořádá příměstský tábor s výukou angličtiny v červencovém a srpnovém termínu. Dopoledne – 2 hodiny s českou lektorkou + 2 hodiny s rodilou mluvčí, odpoledne různé zábavné aktivity (návštěva ZOO Ohrada, lanový park Máj, laser game aréna, procházka po ČB s anglickým výkladem). V ceně výuka, veškeré vstupy, oběd a 2 x svačina. Zkušenosti studentů s jazykovou školou Polyglot České Budějovice
Reference od studentů

certifikát Jazykovky.cz

AKAI KIKU
10.-14.7. Příměstský tábor s angličtinou v Č. Krumlově, tentokrát na téma piráti. Náplní tábora bude nejen výuka angličtiny ale také nejrůznější hry uvnitř i venku. Tábor je vhodný pro děti od šesti let. Zkušenosti studentů s jazykovou školou AKAI KIKU
Reference od studentů

Příměstské jazykové tábory Zlín

Jazyková škola ONLY4
Letní příměstský tábor s angličtinou pro děti 6–13 let. Týden plný zábavy a her s Only4. Během tábora čeká děti spousta zajímavých aktivit, při kterých se budou bavit anglicky přímo s rodilými mluvčími a profesionálními lektory. Tábor vhodný jak pro úplné začátečníky tak pro pokročilejší děti. Naši hlavní vedoucí jsou plně kvalifikováni pro práci s dětmi a mají aprobaci pro výuku angličtiny. Ve skupině je na jednoho vedoucího maximálně 8 dětí.
 
Jazyková škola Lingua
Příměstské tábory s angličtinou jsou již tradiční letní aktivitou JŠ Lingua Zlín a děti se na ně rády vracejí. Pro děti od 6 do 11 let je vždy připraven zajímavý program. Tyto tábory jsou vhodné i pro předškoláky. Dopoledne probíhá výuka angličtiny zábavnou formou. Odpoledne je věnováno sportovním aktivitám a hrám venku. Jeden den je vyhrazen celodennímu výletu. Páteční odpoledne patří krátkému vystoupení pro rodiče, kterým děti předvedou, co se za celý týden naučily.

 

Příměstské jazykové tábory Kladno

certifikát Jazykovky.cz

Jazyková škola Penguin
Pro všechny děti z Kladna a okolí, které si chtějí před skončením prázdnin osvěžit angličtinu formou hry, jsme letos nově připravili kromě tradičního pobytového tábora také příměstský jazykový tábor. Je určený dětem od 5 do 15 let a bude se konat od 22. do 26. srpna, vždy od 8 do 16:30h. Budeme hrát divadlo i sportovat, soutěžit i hledat poklad, ale hlavně si užijeme spoustu legrace. Máme zajištěny svačinky, teplé obědy i pitný režim. Zkušenosti studentů s jazykovou školou Penguin
Reference od studentů

 

Příměstské jazykové tábory Most

Jazyková škola PERFECT image
Děti mohou strávit léto skutečně aktivně na příměstském táboře s angličtinou, který pořádáme v malebném statku Selský dvůr /Braňany/, kde se děti nejen zábavnou formou budou učit anglicky za pomocí her a soutěží, ale také budou trávit čas péčí o zvířátka a jízdou na koni. Na statku čekají koníci, poníci, oslíci, kravička, kozičky, ovečky, králíčci, kočičky a další. Každý den děti čekají 3 hodiny angličtiny a strava 3x denně.

 

Příměstské jazykové tábory Beroun

certifikát Jazykovky.cz

ENGLISHstay
Vzhledem k velké úspěšnosti loňského příměstského tábora s ENGLISHstay jsme se rozhodli v letošním srpnovém termínu zařadit hned termíny dva. A co nás vše letos čeká? Každý den 8h angličtiny zábavnou formou her s rodilými mluvčími angličtiny. Tábor je vhodný pro všechny děti (znalost anglického jazyka nerozhoduje). Pohyb na čerstvém vzduchu, koupání v areálu kempu v případě příznivého počasí, zázemí v případě špatného počasí, hry, soutěže a výlety po okolí. 2 rodilí mluvčí AJ a 2 čeští animátoři. Zkušenosti studentů s ENGLISHstay
Reference od studentů

 

 

Příměstské jazykové tábory Znojmo

certifikát Jazykovky.cz

Orange Academy plus Znojmo
Jazyková škola Orange Academy plus nabízí poněkud jiný typ příměstských táborů. Jazyk zde není pouze doplňkem k jiným aktivitám, ale jeho rozvoj je hlavním cílem kurzů. Děti tak za týden studia udělají velký pokrok. Výuka probíhá pouze dopoledne, v ceně kurzu je svačina a pitný režim, možnost doobjednání obědů. Po obědě se děti rozcházejí domů. Zkušenosti studentů s Orange Academy plus Znojmo
Reference od studentů

Příměstské jazykové tábory Náchod

certifikát Jazykovky.cz

MAGIC ENGLISH Náchod
Léto 2017? Jedině s angličtinou a spoustou zážitků! Jazyková škola MAGIC ENGLISH letos opět pořádá oblíbené příměstské tábory pro děti. Hry, zábava, kamarádi a angličtina! Naučíme vaše děti přirozeně komunikovat v angličtině. Ostych zmizí a výsledky vás opravdu překvapí. Kurzy jsou vedeny českými i zahraničními lektory. Děti můžete přivést už v 7 hodin ráno. Zůstat mohou jen na dopolední blok nebo celý den (do 16 hodin). Výuka angličtiny probíhá zábavnou formou v malých skupinkách 4-8 dětí. Zkušenosti studentů s MAGIC ENGLISH Náchod
Reference od studentů

 

Příměstské jazykové tábory Rosice

certifikát Jazykovky.cz

Orange Academy plus Rosice
Jazyková škola Orange Academy plus nabízí poněkud jiný typ příměstských táborů. Jazyk zde není pouze doplňkem k jiným aktivitám, ale jeho rozvoj je hlavním cílem kurzů. Děti tak za týden studia udělají velký pokrok. Výuka probíhá pouze dopoledne, v ceně kurzu je svačina a pitný režim, možnost doobjednání obědů. Po obědě se děti rozcházejí domů. Zkušenosti studentů s Orange Academy plus Rosice
Reference od studentů

Příměstské jazykové tábory Pohořelice

certifikát Jazykovky.cz

Orange Academy plus Pohořelice
Jazyková škola Orange Academy plus nabízí poněkud jiný typ příměstských táborů. Jazyk zde není pouze doplňkem k jiným aktivitám, ale jeho rozvoj je hlavním cílem kurzů. Děti tak za týden studia udělají velký pokrok. Výuka probíhá pouze dopoledne, v ceně kurzu je svačina a pitný režim, možnost doobjednání obědů. Po obědě se děti rozcházejí domů. Zkušenosti studentů s Orange Academy plus Pohořelice
Reference od studentů