Pomaturitní studium jazyků 2016/17 – velký přehled jazykových škol

Pavel jde na vejšku, Kamila pracovat a Adéla chce vyrazit za dobrodružstvím do Ameriky. A co já?

Výuka angličtiny v jazykové škole Gaudeo CB

Čeká vás maturita, ale nevíte, co pak. Sondujete nabídky práce, jenže zatím nic. Co když přijímačky na vysokou nevyjdou? Je lepší mít plán B. Nebo už jste odmaturovali, ale na vysokou vás nevzali? Chcete zkusit štěstí zase za rok, ale co do té doby? Rádi byste okusili život v zahraničí, ale pokaždé, když chcete dát dohromady větu v angličtině, zaskočí vám v krku? Možná si jenom potřebujete srovnat věci v hlavě, trochu zvolnit a zjistit, co dál se životem. Nechcete rok jen tak proflákat. Co takhle se naučit něco, co v budoucnu užijete při studiu, práci i na dovolené? Je pomaturitní studium jazyků dobrá volba?

Učím se jazyk od základky. A ne že by to bylo zrovna poznat.

U výuky jazyků platí, že klíč k úspěchu je v pravidelnosti. Když se budete cizímu jazyku věnovat pět dní v týdnu několik hodin, jste na nejlepší cestě dostat ho pod kůži a konečně se rozmluvit.

„V mém případě se jedná o značné zlepšení úrovně verbální komunikace v anglickém jazyce…“ Marián Šebo, student jazykové školy Elvis

Při výuce se zpravidla střídá hned několik lektorů, Čechů i rodilých mluvčích, takže nudit se rozhodně nebudete. Ve skupině je maximálně 18 studentů, často méně (cca 10-12), a tak se nemusíte bát, že se nedostanete ke slovu. Obvyklý je pokrok o jednu až dvě, někdy i více jazykových úrovní podle evropského referenčního rámce. Podmínky jsou tedy ideální. Zbývá to nejdůležitější: jazyk se sami musíte chtít naučit.

„S angličtinou jsem zde začínala a mohu říct, že jsem se zde za 1 rok naučila mnohem víc jak za 10 let učení „mno spíš mučení“ němčiny od základky až po střední, kdy jsem po skončení školy v podstatě neuměla kváknout německy…“ Alča Šifnerová, studentka jazykové školy Mavo

Anglicky se nějak domluvím. Proč se dál namáhat?

Nechcete-li se spokojit s hůře placenou nebo druhořadou prací, tím, že se „nějak domluvíte“, už dávno moc zaměstnavatelů neoslníte. Jejich nároky stoupají a plynnou angličtinu dnes považují za samozřejmost. Personální agentura Grafton Recruitment udává, že pouze čtvrtina aktuálně poptávaných pracovních míst v nabídce nemá jako podmínku znalost cizího jazyka. Středně pokročilá úroveň B1 a B2 je vyžadována u 41 % pozic a pokročilá úroveň C1 a C2 u 28 % volných míst. Přitom podle nejnovějšího průzkumu Grafton Recruitment má pokročilou znalost cizího jazyka jen pětina z více než sedmnácti tisíc testovaných zájemců o práci. Jste mezi nimi? Pokud ne, pomaturitní studium angličtiny vás u pracovních pohovorů dostane do mnohem lepší pozice.

„Díky pevnému a neúprosnému režimu výuky se mi podařilo udělat státní zkoušku a vzápětí získat jedinečnou práci – u pracovního pohovoru byla důležitá především úroveň angličtiny…“ Daniel Rot, student jazykové školy Bohemia Institut

pomaturitní studium angličtiny
Pro rostoucí množství pracovních nabídek navíc zaměstnavatelé žádají i znalost dalšího cizího jazyka, a to často alespoň na středně pokročilé úrovni B2. Trh práce nabízí nyní řadu dobře placených pracovních příležitostí zejména německy mluvícím uchazečům, ti jsou však mezi mladými Čechy vyloženě nedostatkovým zbožím. V průzkumu Česko-německé obchodní a průmyslové komory o využívání cizích jazyků ve firmách celé dvě třetiny dotázaných firem působících v ČR uvedly, že znalosti němčiny jsou v jejich společnosti velmi důležité. Platí to nejen pro management, ale i pro inženýry a odborné pracovníky. Chcete-li tedy své šance na dobré místo významně zvýšit a nechat se zaměstnat třeba jednou ze 6 000 německých či rakouských firem působících v ČR, rozhodně zvažte pomaturitní studium němčiny. Firmami jsou žádané dále hlavně francouzština, ruština, holandština, italština, španělština a skandinávské jazyky. I ty se můžete v pomaturitních kurzech naučit.

Na hodině v jazykové škole Bohemia Institut

Pomaturitní kurzy angličtiny otevírá kvůli vysokému zájmu zdaleka nejvíce škol, včetně regionálních. Následují pomaturitní kurzy němčiny. Coby hlavní studovaný jazyk s dotací dvacet hodin týdně nicméně nabízí některé jazykovky hlavně v Praze a Brně také francouzštinu či španělštinu, vzácně i ruštinu, italštinu, japonštinu a čínštinu. I na menších městech si ale k angličtině, případně němčině jako hlavnímu jazyku můžete doplňkově přidat některý z méně běžných jazyků.

Jazykový certifikát nebo řidičák? Obojí!

Na konci roku obdržíte závěrečné osvědčení o absolvování pomaturitního studia. Doporučujeme u toho nezůstat a zúročit nově nabyté jazykové znalosti i získáním mezinárodně platného certifikátu odpovídající úrovně, případně složením základní nebo všeobecné státní jazykové zkoušky. Oblíbené mezinárodní zkoušky z angličtiny jsou Cambridge English (úrovně PET, FCE, CAE a CPE), TOEIC, TOEFL, TELC nebo Pearson (PTE a LCCI). Z němčiny jsou to Goethe certifikáty (ZD, ZdfB, ZMP a ZOP), WiDaf, TELC nebo rakouský ÖSD. Z francouzštiny jsou to DELF, DALF, TELC nebo TFI, ze španělštiny pak DELE či TELC.

„Díky vstřícným lektorům a intenzivní jazykové přípravě se mi podařily dva úspěchy – dostat se na pedagogickou fakultu (obor ČJ-FJ) a udělat si mezinárodní certifikát TELC B2 z francouzštiny…“ Karel Dáňa, student jazykové školy Bohemia Institut

pomaturitní studium angličtiny

Na plánované zakončení studia certifikátem je dobré myslet už při výběru jazykové školy. Určitě si porovnejte dostupnou nabídku. Někde je totiž poplatek za zkoušku už v ceně kurzu, jinde ne, a ještě jinde vám v případě zájmu o certifikát na něj škola přispěje až 50 %. V některých jazykovkách je možné zkoušku složit přímo ve škole, jinde vás na ni připraví, ale vlastní testování proběhne jinde. Ať už máte dopředu jasno v tom, kterou zkoušku chcete složit, třeba kvůli specifické práci nebo pobytu v zahraničí, anebo zatím nevíte, konzultujte váš záměr co nejdříve ve škole, ať k tomu může vaše příprava směřovat.

„Každý pátek se píší přípravné testy na závěrečnou zkoušku, které dopomáhají k usnadnění finálního boje a jsou proto opravdu důležité…“ Tomáš Satran, student jazykové školy Elvis

Není to moc peněz?

Při zákonem daných čtyřech vyučovacích hodinách o délce nejméně 45 minut, pět dní v týdnu, se ceny pomaturitního studia pohybují okolo 30 Kč za vyučovací hodinu, což je ve srovnání s kratšími a méně intenzivními jazykovými kurzy bezkonkurenční cena.

Překážkou není, ani když nemáte celý obnos pro zaplacení ročního studia. Školy běžně umožňují hradit školné průběžně, ve dvou až deseti splátkách bez navýšení.
Navíc, pokud zvládnete nebo jste letos už zvládli maturitu či absolutorium na konzervatoři, zůstane vám díky pomaturitnímu studiu na akreditované jazykové škole statut studenta na celý další školní rok, tedy až do 31.8. Znamená to, že pro účely státní sociální podpory, důchodového a zdravotního pojištění jste stále studenty, stejně jako na střední nebo vysoké škole. Výsledná úspora na pojištění, příspěvcích na děti, slevě na dani, dopravě atd. může představovat více než 35 000 Kč.

Zase škola?

Pomaturitní studium není jenom sezení v lavici. Mnoho škol zpestřuje svým studentům život pořádáním různých volitelných aktivit mimo školu. Bowlingové turnaje, párty, kulturní akce, filmový klub, výlety a dokonce i zahraniční zájezdy, které některé školy nabízejí, jsou perfektní příležitost, jak se s lektory i spolužáky lépe poznat a zároveň potrénovat konverzaci v cizím jazyce. Proč si nevychutnat studentský život?

pomaturitní studium angličtiny

„Nejvíce se mi líbily mimoškolní akce a neformální, přátelská atmosféra…“ Alice Štemberová, studentka jazykové školy Mavo

Vodácký kurz je oblíbený doplněk pomaturitního studia na jazykové škole Mavo

Párty na Halloween v jazykové škole Elvis

Nikdy není pozdě

Nárok na výhody spojené se statutem studenta mají jen čerství maturanti, kteří na pomaturitko nastoupí v témže roce, co odmaturovali. To ale neznamená, že pokud máte maturitu už pár let za sebou nebo jste ji neudělali, je vám tento typ studia zapovězen. Máte-li motivaci se jazyk naučit a chuť věnovat se tomu intenzivně, na pomaturitní studium chodit můžete. Jen si musíte pojištění platit sami nebo studium skloubit s prací, kdy za vás pojištění odvede zaměstnavatel (např. brigáda na dohodu o pracovní činnosti nebo na dohodu o provedení práce – pak ale potřebujete příjem od zaměstnavatele přesahující 10 000 Kč měsíčně).

„Tento rok byl pro mě velkým přínosem do života a dalšího studia…“  Denisa Součková, studentka jazykové školy LEVL languages

Na pomaturitní kurzy také není bezpodmínečně nutné nastoupit 1. září. Pokud má škola ve vhodné pokročilostní skupině volná místa, zpravidla opozdilcům umožňuje přistoupení do výuky během několika prvních týdnů. Na některých školách je možné začít studovat i v pololetí, pokud jste třeba po prvním semestru ukončili vysokoškolské studium.

Dobře, jak to teda probíhá?

Pomaturitní studium začíná 1. září a končí 30. června. Docházíte od pondělí do pátku na čtyři vyučovací hodiny denně, zpravidla dopoledne. Můžete chodit i na víc hodin, pokud si přiberete ještě druhý nebo dokonce třetí, doplňkový jazyk nebo jiný odborný kurz z nabídky školy. Přijímačky dělat nebudete, škola si vás ale pozve na rozřazovací testy a podle zjištěné pokročilosti vás zařadí do nejvhodnější skupiny. Jste-li úplný začátečník, rozřazení neděláte a budete chodit se začátečnickou skupinou.

„School began at 8:30, so I did not need to rush to school…“ Ondřej Zelenka, student jazykové školy LEVL languages

Pomaturitní studium angličtiny v jazykové škole Lingua Zlín

Vyplatí se nenechávat vše na poslední chvíli a jazykovou školu oslovit co nejdříve. Většina škol přijímá přihlášky k pomaturitnímu studiu už od jara a včasný zápis některé z nich odměňují výraznými first-minute slevami. Kapacity jednotlivých pokročilostí navíc mohou být omezené. Pokud se po přihlášení na pomaturitko přece jen dostanete na vysokou a dáte jí přednost, požádejte školu o vrácení školného – většina jazykových škol vám vyhoví.

Jakou školu vybrat?

Prohlédněte si nabídku pomaturitních kurzů včetně cen, přečtěte si, co o škole říkají studenti a nasajte atmosféru školy přímo z fotek a videí v profilu školy. Určitě se zeptejte na ukázkovou hodinu, a pokud se vám zamlouvá konkrétní lektor ze seznamu lektorů pomaturitního studia, ověřte si ve škole, zda skutečně bude vyučovat pomaturitní studium a zda se svou pokročilostí můžete chodit přímo k němu.

Klikněte na město, kde chcete studovat:

Praha | Brno | Ostrava | Plzeň | Liberec | Olomouc | Hradec Králové | České Budějovice | Pardubice | Zlín | Kladno | Most | Opava | Frýdek-Místek | Jihlava | Jablonec nad Nisou | Mladá Boleslav | Znojmo | Cheb | Kolín | Trutnov | Vyškov | Blansko | Náchod | Litomyšl | Nová Paka | Jevíčko

Pomaturitní studium Praha

pomaturitní studium angličtiny

certifikát Jazykovky.cz

Bohemia Institut: Využijte efektivně školní rok studiem jazyků. Statut studenta, 20 a více jazykových lekcí týdně, nejlepší způsob jak strávit rok po maturitě nebo i později před nástupem do praxe. Specialisté na pomaturitní studium – Aj, Nj, Šj, Fj, Ij, Rj. Vždy kombinace 4-5 plně kvalifikovaných českých a zahraničních lektorů. Garance studijního pokroku o min. 2 znalostní stupně. Mezinárodní testy v rámci studia ZDARMA (TOEIC, TOEFL, TFI). Individuální splátky školného bez navýšení, registrace i bez maturity. Zkušenosti studentů s Bohemia Institut
Hodnocení studentů pomaturitních kurzů

certifikát Jazykovky.cz

MAVO jazyková škola
MAVO jazyková škola už 22 let nabízí pomaturitní studium jazyků se statusem studenta a možností se dále vzdělávat a absolvovat tak např. profesní státní zkoušky úrovně studia VOŠ. Studium angličtiny zakončujete výstupní zkouškou zdarma a získáte celostátně platné osvědčení. Dále proplácíme 50 % FCE aj. zkoušek, na které získáváte vzorové testy zdarma. Úspěšnost našich studentů u těchto mezinárodních zkoušek je 96 %. Navíc díky našim doprovodným akcím se u nás rozhodně nebudete nudit :-). Zkušenosti studentů s Mavo
Hodnocení studentů pomaturitních kurzů
pomaturitní studium angličtiny
Empire CZ: Jediná škola, která učí pomaturitko licencovanou Direct Method. Díky přímé metodě se zbavíš strachu mluvit anglicky. Hodiny jsou dynamické, interaktivní, a hlavně mluvíš. Zapomeň na nudu na střední. Posuneš se minimálně o 2 úrovně a připravíme tě na certifikáty PET, FCE, CAE. Učí tě čeští i zahraniční lektoři. Spolu s metodou jsou skvělí lektoři to, co studenti u nás nejvíc oceňují. Hodiny začínají v 10hod na Andělu, ve třídě je max. 11 studentů. Kurz můžeš platit i na splátky. ISIC karta zdarma. Zkušenosti studentů s jazykovou školou Empire CZ

 

Jazyková škola Elvis
certifikát Jazykovky.cz

Chcete-li studovat angličtinu ve škole s dlouho tradicí a přátelskou atmosférou, vyberte si pomaturitní studium v Jazykové škole Elvis. Nabízíme kvalitní a zajímavou výuku, výborné české i zahraniční lektory, příjemné a vstřícné jednání a hodiny pouze v angličtině. V Elvisu se naučíte angličtinu přirozeně používat a současně se připravíte na úspěšné složení cambridgeských zkoušek PET, FCE či CAE. Učebny máme v centru Prahy (u metra Florenc či Křižíkova). Těšíme se na Vás! Zkušenosti studentů s jazykovou školou Elvis

Hodnocení studentů pomaturitních kurzů

Glossa – škola jazyků
Nejnabitější pomaturitní studium v Praze. Rok intenzivní angličtiny nebo němčiny s britským či německým certifikátem! Statut studenta pro letošní maturanty. Vrácení celého kurzovného v případě přijetí na VŠ. Čeští i zahraniční lektoři v každém kurzu. Za skvělou cenu 22 980 Kč navíc dostanete zdarma: britskou nebo německou jazykovou zkoušku, zkoušku nanečisto, 2 semestrální kurzy dalších jazyků dle vlastního výběru, e-learning a diskusní kluby – aktuální i kontroverzní témata v několika jazycích. Zkušenosti studentů s jazykovou školou Glossa

London Institute Praha
Držíme se osvědčeného hesla „škola hrou“. Ve třídě je max. 12 studentů, kteří se společně učí gramatice, poslechu, psaní a konverzaci. Zkušení lektoři vedou výuku tak, aby byla zábavná, stejně jako praktická a každý student tak získal odvahu a nebál se jazyk aktivně a efektivně použít. Budeme otevírat pomaturitní studium AJ ve všech úrovních od začátečníků po velmi pokročilé. Studenti u nás mohou studium zakončit Cambridge zkouškou, což hojně využívají. Nejoblíbenější jsou zkoušky FCE a CAE. Zkušenosti studentů s London Institute

Akcent International House Prague
V naší škole si uvědomujeme, že motivace je pro studium jazyka to nejdůležitější. Našim studentům nabízíme možnost v rámci pomaturitního studia složit některou z cambridgeských zkoušek a získat tak na konci studia mezinárodně platný certifikát. POZOR! V ceně pomaturitního studia je zahrnuta cena za 1 cambridgeskou zkoušku a navíc 50% ceny z další zkoušky vyšší úrovně. Zkušenosti studentů s jazykovou školou Akcent

pomaturitní studium angličtiny
Lingua Sandy

Pomaturitní studium AJ, ŠJ (Čech + rodilý mluvčí). Mimořádná nabídka s výraznou slevou 6000 Kč, již za 19 990 Kč + 2 doplňkové jazyky zdarma, výběr z evr. a orient. jazyků. Moderní metody výuky, kombinace několika nejpoužívanějších metod. Velmi kvalitní pedag. tým v čele s předním českým didaktikem z PedF UK. Člen certifik. AJŠ, dodržujeme kodex kvality a efektivní způsob vzdělávání. Tradice již od r. 1990, kvalif. a příjemní lektoři. Prázdninové dop., odpol., več. intenziv. kurzy. Zkušenosti studentů s Lingua Sandy

Střední průmyslová škola dopravní, a.s.
V rámci široké nabídky vzdělávacích aktivit nabízíme pomaturitní studium angličtiny na jednoleté jazykové škole SPŠD, a.s. za příznivé školné ve výši 18.500 Kč. Angličtinu můžete studovat i bez maturity (nelze využívat výhod statusu studenta). BONUS pro naše studenty je moderní učebna, kvalifikovaní lektoři, mimořádné aktivity: návštěva diplomatky USA, divadlo v AJ, natáčení vlastního filmu apod. Jsme partnery Evropského centra jazykových zkoušek – u nás můžete skládat zkoušky Cambridge English.

Jazyková škola Domluvte se
Having a bad day? In the UK, have a cup of tea. Need a break? In the USA, coffee is king. Pomaturitní studium v našem podání je plné informací ze zemí, kde hlavním dorozumívacím jazykem je angličtina. A angličtina je jazyk který Vám pomůže vyplnit Vaše budoucí sny, ať už chcete cestovat, mít dobře placené místo v nadnárodní společnosti, nebo poznat zajímavé lidi z celého světa. Uchopte svou budoucnost pěvně do svých rukou a bavte se!  Zkušenosti studentů s jazykovou školou Domluvte se

Jazyková škola s právem SJZ hl. města Prahy
Od roku 1920 prošlo abiturientskými kurzy naší školy již několik generací. V roce 2016/2017 nabízíme pomaturitní studium angličtiny, francouzštiny, němčiny a ruštiny. Jako bonus od nás získáte zdarma dvě hodiny dalšího jazyka z naší široké nabídky – studovat tak můžete např. italštinu, čínštinu či nizozemštinu. Výuka probíhá v malých skupinách (8 – 12 studentů). Garantujeme plných 10 měsíců výuky zakončené standardizovanou zkouškou. Vyučují pouze kvalifikovaní a zkušení lektoři a rodilí mluvčí.

Jazyková škola Lingua Viva
Studium v Lingua Viva Tě bude bavit! Letos máme pro maturanty skvělou nabídku – slavíme 20 let a rozdáváme dárky: pomaturitko za bezkonkurenčních 18 990,- Kč. Samozřejmostí je statut studenta, vrácení peněz při přijetí na VŠ, vysoká úspěšnost u FCE/CAE, čeští lektoři i rodilí mluvčí. Naše bývalá studentka, dnes manažerka kvality, Ing. Lucie říká: „Díky studiu v Lingua Viva jsem získala jistotu při konverzaci v angličtině, zdokonalila si gramatiku a získala dobrý základ pro studium dalších jazyků.“

Pomaturitní studium Brno

Škola Pelican
Ve škole PELICAN se naučíte potřebnou gramatiku a slovní zásobu moderní zábavnou metodou vycházející z výsledků evropských vzdělávacích projektů. Budete v hodinách využívat audiovizuální pomůcky, např. videa a nahrávky, a učit se jazyk zábavnou a originální formou. V rámci vašeho studia se připravíte na státní jazykovou zkoušku, kterou zde i absolvujete, případně na studium cizích jazyků na VŠ či na pobyt v zahraničí. Pomaturitní studium jazyků v PELICAN je po maturitě jasná volba.

MKM jazyková škola
Výuka denního pomaturitního studia probíhá v období od září do června s dotací 20 vyučovacích hodin týdně, tj. cca 750 vyučovacích hodin za rok. Výuka probíhá od pondělí do pátku od 9:00 do 12:15. Skupiny našich pomaturitních kurzů mají maximálně 15 studentů a jsou vyučovány kvalifikovanými českými i zahraničními lektory v učebnách v centru Brna, jen pár kroků od ulice Česká. Všechny učebny, ve kterých je pomaturitní studium vyučováno, jsou klimatizovány a je zde k dispozici wi-fi připojení. Zkušenosti studentů s MKM

Jazyková škola Hello
Stalo se ti, že tě někdo na ulici oslovil cizím jazykem? Vsadíme se, že ano. V dnešní době to bez jazyků prostě nejde, ať už se jedná o školu, cestování či zaměstnání. Pomaturitní studium je pak mimořádnou příležitostí intenzivně zapracovat na svých jazykových dovednostech a otevřít si dveře k novým možnostem. U nás ale nečekej protivné učitele, kteří ti budou zakazovat v hodinách mluvit. Naším cílem je totiž pravý opak: studenti, kteří sebevědomě, slovem i písmem, ovládají cizí jazykZkušenosti studentů s Hello Brno

Jazyková škola s právem SJZ Brno, Kotlářská
„Za rok v pomaturitním kurzu jsem se naučila tolik, co předtím za 4 roky na gymnáziu!“ „Kurz předčil moje očekávání – poprvé v životě jsem chodil rád do školy.“ I takto hodnotili pomaturitní kurzy naši studenti. Přijďte se o tom přesvědčit i vy – otevíráme kurzy angličtiny, němčiny, italštiny a španělštiny. Nevybírejte školu jen podle ceny – my nabízíme kvalitu, systém ve výuce, skvělé lektory (všichni s VŠ vzděláním) a možnost zakončení studia státní nebo mezinárodní zkouškou. Těšíme se na vás!

Jazyková škola Polyglot
Nabízíme pomaturitní studium anglického jazyka. Specializujeme se na zkoušky Pearson a Cambridge, máme připraveny konverzační a filmové večery, párty a koncerty. Dbáme na nízký počet studentů ve skupinách, aby se zlepšila jejich aktivní komunikace. Vyučují i rodilí mluvčí – lektoři z Anglie, Irska, USA, Skotska a Německa. Můžete využít akce „přiveď kamaráda“ a oba získat slevu 1000 Kč. Nabízíme také možnost za zvýhodněných podmínek navštěvovat kurzy pro veřejnost (Nj, Šj, Rj, čínština,..) Zkušenosti studentů s jazykovou školou Polyglot Brno

certifikát Jazykovky.czILC International House Brno
Pomaturitní studium cizího jazyka je nejrychlejším a nejefektivnějším způsobem, jak se naučit cizí řeč. Naši studenti se mohou spolehnout, že je budou učit nejlepší lektoři v Brně. Připravujeme je na složení některé ze zkoušek Cambridge English (KET, PET, FCE a CAE), úspěšnost našich studentů je dlouhodobě nad 90 %. Učíme v centru Brna, kurzovné je možné hradit ve splátkách. Vstupní test a konzultace je zdarma. Do konce června poskytujeme slevy až 3000 Kč. Zkušenosti studentů s ILC Brno

Hodnocení studentů pomaturitních kurzů

Agentura VIKA – jazyková škola
Denní studium – angličtiny, němčiny, španělštiny, francouzštiny a italštiny – na naší škole je jednoleté intenzivní studium (září – červen), v rozsahu 20 hodin týdně. Probíhá v dopoledních (8:00 – 11:15), nebo popoledních (12:15 – 15:30) hodinách. Výuka je v učebnách v centru města – Masarykova 31. Výuka probíhá jako příprava ke státní zkoušce. Každý další zaplacený kurz v rozsahu 1 x 60 nebo 1 x 90 minut týdně budou mít posluchači v ceně pouze 2.500,– Kč za celý školní rok. Učebnice zdarma.

Pomaturitní studium Ostrava

Miramare
Jednoletý kurz s celotýdenní denní výukou cizího jazyka, tzv. „Pomaturitní studium“, je určeno všem bez ohledu na věk, kteří touto vysoce intenzivní formou výuky chtějí získat: hluboké znalosti cizího jazyka, kvalitně využitý čas pro přípravu na další studium, lepší postavení na trhu práce a sebevědomí v reálných situacích, kdy je potřeba „nedržet jazyk za zuby“.

1st English
Přemýšlíš kterou jazykovku si vybrat? Už nemusíš! 1st English Ti dá vše, co k pomaturitnímu studiu potřebuješ. Zkušené lektory, sady učebnic i individuální přístup. Garantujeme maximálně 10 studentů ve skupině. Zapomeň na nudná cvičení v učebnicích. My Ti rozvážeme jazyk. A k tomu všemu Tě budeme rozmazlovat prémiovou kávou z ostravské pražírny Coffee Culture. A abychom nezapomněli, při zápisu dostaneš Twixu zdarma! 😉 To chceš! Nechoďte do školy, choďte do 1st English!

Eddica
Naučte se anglicky při intenzivním pomaturitním studiu na naší jazykové škole! K pomaturitnímu studiu získáte množství výhod a samozřejmě máte zachován statut studenta. Proč k nám? Audioučebnice v hodnotě 990 Kč zdarma – Roční večerní kurz jiného jazyka zdarma – Příprava na mezinárodní zkoušky ECL a jejich absolvování zdarma – ISIC karta zdarma – Výuka v moderních multimediálních učebnách – Kombinace českých a zahraničních lektorů – Školné lze hradit na splátky bez navýšení

Pomaturitní studium Plzeň

Polyglot jazyková škola
Nabízíme pomaturitní studium Aj či Nj v rozsahu 20 vyučovacích hodin týdně. Důsledně dbáme na nízký počet studentů ve skupinách, maximálně 10 studentů. To zaručí větší prostor ke konverzaci, procvičení probírané látky a tím i velkou efektivitu výuky – za rok probereme dvě kompletní učebnice. Libovolná vstupní úroveň, v ceně vstupní rozřazovací test, testování 4× ročně, závěrečné vysvědčení a certifikát ve vazbě na SERR, v úrovni A1–C2 garantované zvýšení jazykových znalostí o 1–2 úrovně. Zkušenosti studentů s jazykovou školou Polyglot Plzeň

KCVJŠ Plzeň
Předmětem studia je jeden hlavní jazyk – angličtina nebo němčina – v rozsahu 20 vyučovacích hodin týdně. Pro zájemce nabízíme jako bonus za zvýhodněnou cenu studium nepovinného volitelného vedlejšího jazyka v odpoledních hodinách (Aj, Nj, Fj, Šj, Rj) o 2 – 4 vyučovacích hodinách týdně. Studenti hlavního jazyka jsou rozděleni na základě výsledků vstupního rozřazovacího testu do tříd s odpovídající jazykovou úrovní. Denní studium ve školním roce 2016/17 stojí 21 200,- Kč.

Pomaturitní studium Liberec

Polyglot jazyková škola
Speakujte a šprechtěte s přehledem! Pomaturitní studium angličtiny či němčiny. Minimální skupinka 6-10 studentů, maximální výsledek. Lektoři, kteří inspirují a se kterými se nasmějete. A co takhle zakončit mezinárodní zkouškou Pearson přímo ve škole? Báječný mix, který vás zabaví a vybaví do světa kvalifikované práce. Zkušenosti studentů s jazykovou školou Polyglot Liberec

Akademie J. A. Komenského Liberec
Jednoleté pomaturitní studium angličtiny nebo němčiny. Statut studenta pro maturanty 2016. Studium dalších jazyků se slevou 50%. Pouze kvalifikovaní čeští a zahraniční učitelé s prověřenými metodami výuky. Moderně zařízené učebny v centru Liberce. Cílem studia je získání mezinárodně uznávaných certifikátů IES, TELC, Cambridge English a Goethe Institutu. Získáte osvědčení s celostátní platností a certifikát za nejvyšší dosažený vědomostní stupeň. Jsme certifikovaná škola u IES London.

Pomaturitní studium Olomouc

Jazyková škola ComPass
Využijte možnost ponechat si ještě rok status studenta a zároveň udělejte něco se svou angličtinou. Naše pomaturitní studium Vás připraví na složení mezinárodně uznávané zkoušky FCE, která vám otevře dveře do světa i k pracovním příležitostem. Díky maximálnímu počtu 12 studentů ve skupině je naše výuka kvalitnější a efektivnější, než v běžných kurzech. Čeká na Vás příjemné prostředí v nově zrekonstruované škole a profesionální tým zkušených lektorů. Zkušenosti studentů s Jazykovou školou ComPass

Pomaturitní studium Hradec Králové

Evropské Vzdělávací Centrum
Angličtina Frčíííí! Využijte rok po střední ke studiu nejužitečnějšího jazyka na světě přímo v certifikované Cambridge English škole! Opravdový pokrok a kvalitní příprava k mezinárodním certifikátům pod vedením kvalifikovaných a přátelských lektorů a lektorek,včetně rodilých mluvčí z Velké Británie. Výuka v našich multimediálních učebnách v centru Hradce Vás bude bavit. Maturantům 2016 navíc vyřídíme statut studenta na celý školní rok 2016/2017 a pomůžeme získat ISIC kartu. Přidejte se k nám!

Pomaturitní studium České Budějovice

Gaudeo CB
V pomaturitním studiu u nás lze studovat angličtinu a němčinu ve všech jazykových úrovních. Student neskládá žádné přijímací zkoušky, pouze absolvuje rozlišovací test pro zjištění jazykové úrovně. Garantujeme malé skupinky, aby bylo dosaženo maximální kvality. Na výuce se podílí český lektor i rodilý mluvčí. Jsou tak procvičeny všechny oblasti, což ocení především studenti, kteří se rozhodnou skládat mezinárodní zkoušku. Díky akreditaci studentům po celou dobu studia zůstává status studenta. Zkušenosti studentů s jazykovou školou Gaudeo

Polyglot jazyková škola
Jazyková škola Polyglot České Budějovice nabízí pomaturitní studium angličtiny nebo němčiny v rozsahu 20 hodin/týden.. V jednotlivých skupinách je maximálně 6 – 8 studentů, což podstatně zvyšuje efektivitu výuky. Důsledně dbáme na to, aby ve skupinách byli výhradně studenti stejné úrovně. Studium lze v obou jazycích zakončit mezinárodní zkouškou, v každém jazyce garantujeme zlepšení o 1 – 2 úrovně. Školné lze hradit ve splátkách. Zkušenosti studentů s jazykovou školou Polyglot České Budějovice

Jazyková škola Aslan
Chceme, aby absolventi našich pomaturitních kurzů angličtinu a němčinu opravdu uměli. Aby se vybraným cizím jazykem plynně domluvili na večírku, aby v něm excelovali na přijímacím pohovoru do vysněné práce nebo přijímacích zkouškách na školu, aby jim vyhledávání na anglických či německých webech přišlo jako hračka, aby rozuměli textům svých oblíbených zahraničních kapel. A tak jsme připravili celý koncept našich kurzů a v září začínáme: akčně, intenzivně, zábavně. Máte se na co těšit!

Pomaturitní studium Pardubice

certifikát Jazykovky.cz

Jazyková škola Klub Polabiny IV
Cílem pomaturitního studia je příprava k vykonání státních i mezinárodně uznávaných zkoušek. Naše středisko je na základě rozhodnutí MŠMT ČR zařazeno do seznamu vzdělávacích institucí poskytujících jednoleté kurzy cizích jazyků. Výuka má tradici s dlouhodobě výbornými výsledky. Zkušenosti studentů s jazykovou školou Klub Polabiny IV
Hodnocení studentů pomaturitních kurzů

Evropské Vzdělávací Centrum
Angličtina Frčíííí! Využijte rok po střední ke studiu nejužitečnějšího jazyka na světě přímo v certifikované Cambridge English škole! Opravdový pokrok a kvalitní příprava k mezinárodním certifikátům pod vedením kvalifikovaných a přátelských lektorů a lektorek, včetně rodilých mluvčí z Velké Británie, se kterými Vás bude výuka bavit. Učebna na gymnáziu Mozartova v Pardubicích. Maturantům 2016 navíc vyřídíme statut studenta na celý školní rok 2016/17 a pomůžeme získat ISIC kartu. Přidejte se k nám!

Pomaturitní studium Zlín

Jazyková škola Lingua
Denní pomaturitní studium angličtiny v jazykové škole Lingua Zlín – to je užitečně strávený rok. Můžete zde složit zkoušky TOEIC anebo se připravit na cambridgeské zkoušky (FCE, CAE). Výuku vedenou kvalifikovanými lektory, včetně rodilých mluvčích, zpestřují zážitkové hodiny (např. slavení Dne díkůvzdání či Halloween). Výhodou je příjemné prostředí (moderní učebny, internet, automaty na jídlo a nápoje) a dobrá dostupnost školy v centru Zlína (10 min. chůze z autobusového a vlakového nádraží).

Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín
Pomaturitní studium na GJŠ Zlín je vždy vytvořeno na základě jazykové znalosti uchazečů a jeho cílem je také příprava na mezinárodně uznávané cambridgeské zkoušky dle odpovídající úrovně studentů. Do programu studia vždy zahrnujeme jeden den s rodilým mluvčím pro posílení komunikačních kompetencí.

Pomaturitní studium Kladno

PROGRESS Language Institute
Chcete konečně něco udělat se svou angličtinou? V PROGRESS Vás naučíme jazyk aktivně používat. Využijte rok studia naplno. Tým kvalifikovaných lektorů Vás dovede ke složení mezinárodní zkoušky FCE nebo CAE. Zvýšíte tak svoji cenu na trhu práce, připravíte se na studium VŠ nebo pobyt v zahraničí. Školné je možné uhradit ve splátkách bez navýšení a rozvrh hodin poskytuje možnost při studiu pracovat. 16 hodin obecného jazyka + 4 hodiny angličtiny pro firemní praxi = efektivní a praktická výuka. Zkušenosti studentů s PROGRESS Language Institute

certifikát Jazykovky.cz

Akademie Jana Amose Komenského Kladno
Výuka anglického jazyka v centru Kladna, otevíráme pomaturitní jazykové studium již 19. rokem. Vyučují kvalifikovaní lektoři včetně zahraničních. Férová cena – 31 Kč za vyučovací hodinu (25.000,- celkem). Jsme partnerská škola Cambridge Park. V případě zájmu se mohou studenti přihlásit ke složení prestižních mezinárodních zkoušek (PET,FCE,CAE). Naši studenti mají slevu na veškeré zkoušky Cambridge English. Zkušenosti studentů s Akademií J. Á. Komenského Kladno
Hodnocení studentů pomaturitních kurzů

 

Pomaturitní studium Most

Mezinárodní jazykový institut
Jazyková škola Mezinárodní jazykový institut, s.r.o., je v Mostě a okolí nejstarším poskytovatelem pomaturitního studia AJ a NJ. Od roku 1999 otevíráme každý rok nejméně 1 třídu. Výuka je 4 vyuč. hodiny denně. Kromě českých lektorů vyučují i kvalifikovaní rodilí mluvčí. Kurs je zakončen mezinárodní jazykovou zkouškou (volitelná). Účastník má výhody studenta SŠ. Kromě povinného jazyka nabízíme i volitelnou španělštinu, ruštinu a francouzštinu. Školné je možné platit na měsíční splátky.

Pomaturitní studium Opava

Jazyková škola Hello
Pomaturitní studium s JŠ Hello to není jen učení ve třídách, společně plánujeme výlety, projekty nebo třeba zájezd do Londýna s návštěvou partnerské jazykové školy. Mladý tým lektorů organizuje i další volnočasové aktivity, zábavu a soutěže. Vše cizojazyčně:-) Naučíte se cizí jazyk opravdu používat! Mezinárodní zkouška Cambridge English je pro všechny studenty ta závěrečná třešinka za nezapomenutelnými zážitky.

Pomaturitní studium Frýdek-Místek

Prima School
V roce 2016/2017 opět otevíráme pomaturitní studium angličtiny a němčiny. Garantujeme otevření všech pokročilostí, připravíme Vás na mezinárodní zkoušky, získáte status studenta a veškeré sociální výhody s tím spojené, 2. jazyk v odpoledních hodinách zcela zdarma, možnost platby na 2 – 10 splátek, výuka vysoce kvalifikovanými a zkušenými českými lektory i rodilými mluvčími již od úplných začátků, výlet do Londýna.

certifikát Jazykovky.cz

Státní jazyková škola (s právem státní jazykové zkoušky)
Intenzívní studium AJ, precisní výklad gramatiky, rozvoj slovní zásoby v nejrůznějších okruzích, četba knih a konverzace s rodilým mluvčím vynikající úrovně. Nácvik strategií pro úspěšné zvládnutí státní zkoušky či některé z cambridgeských zkoušek PET, FCE či CAE – přímo u nás, ve spolupráci s British Council. Status studenta, možnost stravování ve vyhlášené školní jídelně, osobní přístup, pěkné a vybavené učebny, bohatý materiál ke studiu. Mnohaletá tradice, profesionální přístup a kvalita. Zkušenosti studentů se Státní jazykovou školou Frýdek-Místek
Hodnocení studentů pomaturitních kurzů

 

Pomaturitní studium Jihlava

Akademie Jana Amose Komenského
AJAK Vás jazyk naučí. A JAK! Jsme jediná jazyková škola v Jihlavě, která každoročně otevírá pomaturitní kurzy již od roku 1994. Dále jako jediní v Jihlavě rozřazujeme studenty do skupin (A1-C1) dle vstupních testů, čímž zajišťujeme vysokou efektivitu výuky jazyka. O kvalitě našich kurzů a profesionalitě našich lektorů svědčí nejen naše více než dvacetileté úspěšné působení v Jihlavě, ale i fakt, že řada absolventů pomaturitních kurzů se k nám po ukončení VŠ vrací jako lektoři cizích jazyků.

Polyglot jazyková škola
Každý týden 20 hodin Aj nebo Nj v malých skupinách o 6–10 studentech. Efektivní moderní metody s důrazem na komunikaci v cílovém jazyce. Protože je pomaturitní studium takovou naší výkladní skříní, dbáme především na to, aby v něm učili naši nejlepší lektoři: kromě toho, že jsou naprostí profíci, mají také dlouholeté zkušenosti s výukou „young adults“. Samozřejmostí je zapojení rodilých mluvčích – v současné době spolupracujeme s lektory z Anglie, Irska, USA, Skotska, Austrálie a Německa.

OA, SZŠ a SOŠS Jihlava
Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky při OA, SZŠ a SOŠS Jihlava po reorganizaci opět otevírá denní pomaturitní kurz anglického jazyka ukončený cambridgeskou zkouškou přímo v místě školy. Jazyková škola s šestnáctiletou zkušeností na poli vedení kurzů a pořádání státních a mezinárodních zkoušek má sídlo v historickém centru Jihlavy.

Pomaturitní studium Jablonec nad Nisou

EDUCA – vzdělávací centrum
EDUCA – vzdělávací centrum v Jablonci n. N. nabízí v roce 2016/17 jednojazyčné studium angličtiny ve dvou úrovních. Mírně pokročilí zájemci (vstupní úroveň A1-A2) se můžou připravovat na zkoušku PET, středně pokročilí (vstupní úroveň B1), na zkoušku FCE. Zdarma nabízíme možnost výuky španělštiny pro začátečníky nebo doplňkové studium v některém z otevřených kurzů pro veřejnost – němčina, španělština, italština, čínština s 50% slevou.

Pomaturitní studium Mladá Boleslav

The Philadelphia Academy
Jazyková škola The Philadelphia Academy, s.r.o., působí v Mladé Boleslavi od roku 1998. Pomaturitní studium je koncipováno jako denní studium, výuka je 4 vyučovací hodiny denně. Kromě českých lektorů vyučují i kvalifikovaní rodilí mluvčí. Kurs je zakončen mezinárodní jazykovou zkouškou (volitelná). Účastník má výhody studenta SŠ, pokud je čerstvým maturantem. Kromě povinného jazyka nabízíme možnost zvýhodněného studia dalších jazyků ve večerních kurzech. Školné je možné platit na měsíční splátky.

Pomaturitní studium Znojmo

GPOA Znojmo
Proč nestudovat jazyky v blízkosti domova? Pokud plánujete studovat intenzivně jazyky, už nemusíte dojíždět 60 km do Brna. Již třetím rokem otevíráme jednoletý pomaturitní kurz s denní výukou Aj a Nj. Plně kvalifikovaní a zkušení lektoři, pohoda při studiu, to jsou naše priority. Cílem studia je příprava na užití jazyka jak po praktické, tak i teoretické stránce. Příprava je intenzivní, cena přijatelná (20.000 Kč/rok). Čerství studenti mohou využít status studenta. 1.9 začínáme!!!

Pomaturitní studium Cheb

certifikát Jazykovky.cz

Jazyková škola Winfield
Angličtinu vyučujeme prezenčně, tj. 4 vyučovací hodiny denně (Po-Pá od 09:00 do 12:15), případně plus večerní kurzy Nj, Šj, Fj nebo Itj za zvýhodněné ceny. Ve třídě je do 12 studentů, vyučují kvalifikovaní učitelé a rodilí mluvčí. Připravíme Vás na mezinárodní zkoušky TOEIC, PET, FCE, nebo CAE. Zkouška TOEIC v hodnotě 2500 Kč již v ceně. Jde o mezinárodní zkoušku od úrovně A1 do C1, akceptují ji některé VŠ a uznává MŠMT. Příjemná atmosféra, společné akce, pub nights. Zkušenosti studentů s jazykovou školou Winfield
Hodnocení studentů pomaturitních kurzů

 

Pomaturitní studium Kolín

certifikát Jazykovky.cz

JŠ LEVL languages
Naše jazyková škola LEVL nabízí v Kolíně možnost pomaturitního studia angličtiny nebo francouzštiny. Kurzy vedou čeští lektoři a rodilí mluvčí. Studium výrazně pomůže studentům zlepšit komunikační dovednosti a rozšířit slovní zásobu. Součástí pomaturitního studia jsou besedy v anglickém jazyce, anglická divadla a exkurze rovněž v angličtině. Kurzy jsou zakončené mezinárodní jazykovou zkouškou. Zkušenosti studentů s jazykovou školou LEVL Languages
Hodnocení studentů pomaturitních kurzů

 

Pomaturitní studium Trutnov

certifikát Jazykovky.cz

Magic English
Zůstaňte studentem se všemi výhodami a užijte si rok zábavy. Pojďte studovat do naší jazykové školy v Trutnově. Čeká vás profesionální výuka angličtiny od začátečníků po pokročilé. Kurzy jsou vedeny českými letory i rodilými mluvčími. Zlepšíte si komunikační dovednosti, rozšíříte slovní zásobu a vypilujete gramatiku. Odměnou pro vás budou prestižní certifikáty. V průběhu školního roku pořádáme také celou řadu mimoškolních aktivit – welcome party, paintball, bowling, lyžařský výcvik a další. Zkušenosti studentů s Magic English Trutnov
Hodnocení studentů pomaturitních kurzů

Pomaturitní studium Vyškov

PM-Lingua
Ve škole PM-Lingua se zábavnou formou naučíte potřebnou gramatiku a slovní zásobu, za pomocí moderních metod výuky, a to tak, abyste byli schopni nabyté vědomosti aktivně využívat! V hodinách na Vás čeká interaktivní tabule, videa a nahrávky, hry, konverzace, … – prostě zábava! Během celého roku budeme postupně rozvíjet všechny jazykové dovednosti, tak aby celá výuka byla především prakticky využitelná. Zájemcům nabídneme možnost složit zkoušku FCE u partnerské školy za lepších cenových podmínek.

Pomaturitní studium Blansko

Jazykový institut Easyway
Nepřijali Vás na vysokou školu, nebo si chcete dopřát pauzu před nástupem na vysokou školu? Pomaturitní studium anglického nebo německého jazyka je ideální variantou. Získáváte status studenta, máte 4 vyučovací hodiny denně, na konci školního roku budete maximálně připraveni na složení mezinárodní zkoušky. Pomaturitní studium probíhá od září do června, od pondělí do pátku. Výuka je vedena zkušenými českými lektory i rodilými mluvčími, kteří mají odpovídající vzdělání a praxi.

Pomaturitní studium Náchod

certifikát Jazykovky.cz

Magic English
Užijte si rok zábavy a zapracujte na své angličtině. Denní pomaturitní studium v naší jazykové škole vás bude bavit. Čeká na vás profesionální tým českých lektorů a rodilých mluvčích. Dbáme na to, abyste co nejvíce mluvili a angličtinu aktivně používali. Každý rok otevíráme několik skupin dle pokročilosti studentů. Během školního roku pořádáme také řadu společných aktivit – bowling, paintball, lyžařský výcvik, … U nás zůstanete studentem se všemi výhodami a získáte prestižní certifikáty. Zkušenosti studentů s Magic English Náchod
Hodnocení studentů pomaturitních kurzů

 

Pomaturitní studium Litomyšl

Vzdělávací a jazyková agentura LIRA
Denní pomaturitní studium anglického jazyka otevíráme každoročně již od roku 2000. Je mimořádnou příležitostí, jak intenzivně a efektivně zvládnout jazyk, připravit se na státní jazykové zkoušky nebo na Cambridgeské zkoušky (PET, FCE, CAE). Ve skupinách je 8 -12 studentů, vyučují kvalifikovaní a zkušení učitelé. Školné lze hradit ve splátkách. Pro rok 2016/17 vyhlašujeme pomaturitní studium AJ v Chocni, Litomyšli a ve Vysokém Mýtě. Ručíme za kvalitu výuky a individuální přístup ke studentovi.

Pomaturitní studium Nová Paka

EN DE Jazyková škola
Škola s dlouholetou tradicí nabízí pomaturitní studium Aj, Nj a Rj, určené nejen pro maturanty. Do 25.6. se slevou 3000 Kč. Přímo u nás můžete studium zakončit složením mezinárodních zkoušek Cambridge English a ÖSD pro němčinu. Aprobovaní lektoři, příjemné prostředí v centru města, ca 3 min chůze od bus nádraží a vlaku. Výuka 8 světových jazyků pro všechny věkové kategorie. Přijďte se k nám přesvědčit, že vás cizí řeč opravdu naučíme, proč bychom tu jinak byli už tak dlouho! Těšíme se na vás.

Jazyková škola Ovečka
Pomaturitní studium u Ovečky není jen další promarněný rok. Díky týmu rodilých mluvčích, výletu do Anglie, návštěvě divadelního představení v AJ a další spoustě aktivit zažijete rok, na který budete ještě dlouho vzpomínat! Nechoďte na pomaturitko, jen abyste se na rok „zašili“, přijďte si ho s námi užít a naučit se angličtinu, kterou skutečně využijete!

Pomaturitní studium Jevíčko

Gymnázium Jevíčko
Nabízíme prezenční studium Aj, Fj, Nj nebo Rj v rozsahu 1 školního roku. Minimální počet účastníků v jednom kurzu je 13, maximální 18. Absolventům středních škol, kteří vykonali maturitu v kalendářním roce, v němž zahajují jednoletý kurz, zůstávají zachovány veškeré výhody statutu studenta – stát za ně hradí zdravotní pojištění, rodiče pobírají rodinné přídavky. Přihlásit se mohou také maturanti z dřívějších let i další dospělí z řad veřejnosti, ovšem bez výše uvedených sociálních výhod.

 

Zdroj: Nazkušenou.cz, Pomaturitní studium jazyků 2016/17