Změny v procesu udělování víz do USA

Tisková zpráva velvyslanectví USA o tom, že zavádí možnost vyjednání schůzky k vízovému pohovoru po internetu. Zajímavá informace a dobrá zpráva pro všechny, kteří plánují cestu do USA. Novinka přinese zjednodušení, které ušetří žadatelům o víza čas a peníze.

Od 1. června 2007 si budou moci žadatelé o všechny druhy nepřistěhovaleckých víz do Spojených států dojednat schůzku k pohovoru na Velvyslanectví USA po internetu. Za tuto službu si nebude velvyslanectví účtovat žádný poplatek.

Informace k novému systému vyřizování schůzek budou k dispozici na internetových stránkách velvyslanectví http://czech.prague.usembassy.gov/. Nový systém byl úspěšně vyzkoušen a funguje na mnoha dalších amerických zastupitelských úřadech. Doufáme, že nový postup ušetří žadatelům o víza čas a peníze.

Nový systém nahrazuje telefonickou linku, přes kterou si žadatelé dosud museli dojednat schůzku k vízovému pohovoru.

Od 1. června 2007 si  zájemci o americká nepřistěhovalecká víza vyplní na stránkách Velvyslanectví USA elektronickou žádost o vízum (EVAF) a pak si pomocí interaktivního kalendáře dojednají schůzku. Elektronickou žádost je třeba vytisknout a přinést na velvyslanectví k vízovému pohovoru společně s potvrzením termínu, které se automaticky vytvoří po vyplnění formuláře. Jestliže bude jeden z těchto dokumentů u pohovoru chybět, vyřízení víz se může protáhnout.          

Embassy Prague introduces internet-based appointment system

Prague, May 25 – Beginning June 1, 2007 applicants for all types of non-immigrant visas to the United States will be able to schedule their visa interview appointments on-line.  There will be no fee charged for scheduling an appointment. The new appointment system will be available through the U.S. Embassy’s web page found at http://prague.usembassy.gov/.  This new system has been successfully tested and used in many other American embassies and so we are happy to be inaugurating the system here in the Czech Republic.  It is our hope that this new system will save our applicants time and money when applying for a visa.

This new system replaces the call center that applicants currently must use to schedule their appointments.

Beginning June 1, 2007 applicants for American non-immigrant visas will go to the web site, fill out the electronic visa application form (EVAF) and then select their own appointment date using the interactive calendar.  You must print out the EVAF and bring it with you to the Embassy on the date of your interview along with the receipt showing the date and time of your interview.  Not having one of these forms with you at the interview may cause significant delays in the processing of your case.

Tiskové oddělení Velvyslanectví USA / U.S. Embassy Press Section

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář