Změny v GRE General Test

Na začátku února oznámila největší americká testovací organizace
Educational Testing Service (ETS) další kolo změn ve svých
nejrozšířenějších testovacích programech. Po loňských změnách
mezinárodně uznávané zkoušky TOEFL přichází na řadu
zkouška GRE vyžadovaná při přijímacím řízení do většiny
navazujících programů Master`s a Ph.D. na univezitách v USA.

Nová verze nazvaná Revised GRE neboli rGRE se bude poprvé celosvětově testovat v září letošního roku. Současná podoba zkoušky skončí k 31. červenci 2007.

Změny u GRE , podobně jako tomu bylo u zkoušky TOEFL, se budou týkat jak obsahu zkoušky, tak organizace testování.

Co se změní?

Test bude mít stejně jako dosud tři části – Verbal Reasoning, Quantitative Reasoning, a Analytical Writing.  Bude ale přepracován obsah jednotlivých sekcí tak, aby lépe odrážel dovednosti potřebné pro úspěch na vyšších stupních vysokoškolského studia. Otázky ve verbální sekci se nebudou tolik zaměřovat na slovní zásobu mimo kontext, ale spíše na vyšší úroveň kritického čtení. Matematická kvantitativní sekce přinese více práce s interpretací dat v reálných situacích a nově nabídne možnost využívat virtuální kalkulačku. U třetí části zkoušky, ve které se píší dvě argumentativní eseje, se mění pouze formát a časová délka, název sekce se rozšiřuje na Critical Thinking & Analytical Writing..

Revised GRE opouští současnou formu počítačově-adaptivního testování, která přiřazovala úroveň obtížnosti otázek až v průběhu zkoušky podle úrovně výkonu kandidáta, a vrací se k tradičnímu lineárnímu testu, kdy všichni kandidáti testovaní ve stejnou dobu dostávají stejné otázky.

Termíny zkoušky

Místo průběžného testování přichází ETS u rGRE s pevně stanovenými testovacími termíny. Jejich počet v každé zemi bude záležet na objemu místní poptávky, může jich být až okolo 35 ročně. Síť testovacích center administrujících GRE by díky internetovému testování, které GRE přebírá od zkoušky TOEFL, měla být hustší než je tomu dnes.

Změny testu GRE pravděpodobně zakončují éru rozsáhlých změn u velkých amerických standardizovaných přijímacích zkoušek. Americká testovací organizace ETS aktuální úpravou zkoušek reagovala na volání po dokonalejších testech, jež by lépe odrážely současné potřeby přijímacího řízení na amerických vysokých školách i možnosti současných technologií.  

Více informací

Podrobné informace o novém Revised GRE General Test včetně ukázek jednotlivých sekcí nového testu lze najít na oficiální webovské stránce zkoušky www.gre.org.

Aktuální informace o testování zkoušky GRE v České republice zájemci najdou na www.fulbright.cz/testy/gre.shtml.

Původní tiskovou zprávu ETS k celosvětovému zahájení testování Revised GRE General Test lze najít na www.gre.org.
 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář