Změny u zkoušek FCE a CAE

Mezi nejoblíbenější zkoušky z angličtiny patří nejen v České republice Cambridgeské certifikáty. Od prosincového zkouškového termínu se však struktura zkoušek FCE (First Certificate in English) a CAE (Certificate in Advanced English) mění.

Kratší, ale náročnější

Dosud složení zkoušky FCE trvalo v úhrnu téměř 5 hodin (zkouška má 5 částí, které se skládají postupně). Od prosince 2008 se však celková doba o hodinu zkrátí přibližně o hodinu (podobně také u zkoušky CAE). Náročnost zkoušky se však v žádném případě nezjednodušší, spíše naopak. Složení certifikátu CAE bude trvat asi o 40 minut déle než zkouška FCE.

Sníží se také doba čekání na výsledky zkoušek (dosud přes 3 měsíce).

Standardizace testů a výsledků

Nová struktura zkoušek zajistí lepší návaznost certifikátů FCE, CAE a CPE, kdy uchazeči o složení budou motivováni k postupu v jednotlivých úrovních.

Změny se projeví také v závěrečném hodnocení, kdy kromě klasického hodnocení A-E bude kandidát oznámkován také pomocí skóre na 100 bodové stupnici.

Více informací najdete na stránkách Cambridgeských zkoušek či webu Help for English. Zkusit si složení nových testů můžete na stránkách Flo-flo.

Další články týkající se Cambridgeských zkoušek

Online příprava na zkoušku FCE

Termíny jazykových zkoušek z angličtiny

Angličtina – podrobný popis zkoušky FCE

Jazyková zkouška CAE

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad do angličtiny, překlady do ruštiny, překlad do němčiny a překlady ceník.

Přidat komentář