Zkušenost: Škola Dalmac, Irsko

Zahraniční jazykové školy poskytují studentům nejrůznější doplňkové služby. V těch zemích Evropské unie, kde občanům České republiky legislativa umožňuje otevřený přístup na pracovní trh, se jedná zejména o nabídky spojující jazykové vzdělávání se službami pracovních agentur. O jedné takové škole, působící v irském městečku Rush, nás informovala autorka tohoto příspěvku.

Kamarád z Dublinu, Ir, mi říkal, že před několika lety bylo velmi těžké v Irsku žít a daně byly velmi vysoké. Spousta lidí z Irska odešla a vláda proto v poslední době učinila ekonomicky příznivé kroky a láká lidi zpět do země. Žití v Irsku je prý v tuto dobu velmi výhodné. Školu bych doporučila hledat v Dublinu či okolí. Osobně mám zkušenost se školou Dalmac, která je v městečku Rush, což je prakticky ještě v Dublinu. Dopravíte se tam jednoduše městskou dopravou.

Mezinárodní prostředí

Řada studentů preferuje spojení studia anglického jazyka s prací. Toto je samozřejmě ideální praktický doplněk ke kurzu EFL, kdy si žáci velmi rychle osvojí schopnost poslechu a mluvy anglického jazyka. Díky velkému zájmu Dalmac založil speciální oddělení, které studentům zajišťuje pracovní místa z různých oblastí od živnostníků po velké společnosti.

Studenti ve škole Dalmac jsou ze všech evropských a jiných zemí a většinou jsou do kurzů nabíráni tak, aby mezi sebou byli nuceni hovořit anglicky. Nemělo by se tedy stát, že by ve stejném kurzu byli dva studenti stejné národnosti. Věkový průměr studentů lze těžko odhadnout, dalo by se říci, že polovina žáků jsou děti, a to hlavně během prázdnin, průměrný věk 15 let, a pak starší, většinou po dokončení střední školy.

Pracovní příležitosti

Škola je známá díky možnosti propojení studia se sháněním práce. Podobná nabídka ovšem vyžaduje větší počáteční investici na začátku studia. V poslední době se škola profiluje na nabídku školení letušek pro irské aerolinie. Jedná se tedy o propojení studia se zárukou zaměstnání a zprostředkování práce. Další informace o této službě jsou na www.dalmacaviation.com.

Dalším tipem, kde hledat jazykovou školu je zajímavé studentské městečko Galway na západním pobřeží. Dublin má však bezkonkurenční přízvuk a také jako velkoměsto nabízí nepřeberné množství zábavy, možností sehnat případně práci, apod.

Další informace k tématu hledejte v článku: Studium jazyků v Irsku.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlady němčina, překlady polština, překlady ruština, překlady španělština.

Přidat komentář