Zkouška GRE v novém

Nová verze zkoušky GRE, která byla spuštěna 1. srpna, přinesla kromě nových typů otázek a uživatelsky přívětivějšího prostředí také virtuální kalkulačku na obrazovce. GRE je jednou ze zkoušek studijních předpokladů, která bývá vyžadována vysokými školami u přijímacích zkoušek.

 

Novou verzi zkoušky GRE představí zástupkyně organizace ETS na webináři 19.10.

GRE se používá při přijímacím řízení do magisterských a doktorských programů pro studium na vysoké škole v USA.  (Pro přijímací řízení do bakalářských programů (v USA označovaných jako undergraduate) slouží např. zkoušky SAT či ACT).

GRE (Graduate Record Examination) zašťituje organizace ETS (Educational Testing Service), která je v ČR povědomá spíše tím, že pořádá také mnohem známější zkoušku TOEFL.

Základní GRE General Test, který testuje obecné studijní předpoklady může je doplněn také jednou z osmi variant GRE Subject Test pro konkrétní obor.

rGRE – Revised General Test

V polovině prázdnin (tedy těch českých) ETS nahradilo zkoušku GRE novou revidovanou verzí. První kandidáty mezi 1. srpnem  a 30. zářím organizace přilákala  také 50% slevou z ceny poplatku. Částečně tím odčiní fakt, že výsledky zkoušky budou známy až v listopadu.

ETS s novou verzí slíbila novou úroveň testování, která lépe poskytne odpověď na otázku, zda-li je uchazeč vhodný  kandidát studium v magisterském (či vyšším) programu. Další novinkou je možnost v rámci jedné sekce měnit odpovědi či zcela vynechávat otázky dle vůle uchazeče. Lepším výsledkům by měla napomoci také virtuální kalkulačka a změněné druhy otázek u části Verbal Reasoning a Quantitative Reasoning.

Více informací o zkoušce GRE naleznete na stránce www.jazykovezkousky.cz či stránkách Fulbrightovy komise v ČR.

Přidat komentář