Životopis a pohovor v angličtině? Žádný problém!

Chcete si najít či změnit zaměstnání? Toužíte po lepší práci a kariérním růstu?  Pak jistě víte, že první dojem je v ucházení se o místo klíčový. Zvláště pokud výběrové řízení probíhá v jiném než rodném jazyce. Důležité není pouze obstát, ale zaujmout budoucího zaměstnavatele tak, že už nebude chtít nikoho jiného!

Ve výběrovém řízení platí skautské „být připraven“ hned dvakrát. Každý uchazeč o práci by měl nejen dbát, aby jeho životopis působil profesionálně, ale také aby obstál při samotném pohovoru. V češtině můžeme snáze improvizovat, ale cizí jazyk nás může překvapit už samotnou podstatou, vyvolat trému a zničit naděje na vysněné pracovní místo.

Důležité je se nepodcenit! 

„Jak ukázal náš nedávný průzkum, uchazeči o práci podceňují důležitost jazykové vybavenosti,“ podotýká Vítězslav Bican, ředitel jazykové agentury Channel Crossings a dodává: „V dnešní době navíc není výjimkou, že zaměstnavatel požaduje životopis a pohovor i v angličtině, přestože jde o pozici v české firmě. U zahraničních společností a nadnárodních koncernů je to pak již zcela běžné.“

Je dobré absolvovat před samotným pohovorem určitou přípravu. Domluvte se s kamarádem, který anglicky mluví a je na vedoucí pozici, že s vámi takový rozhovor vyzkouší. Pokud nikoho takového ve svém okolí nemáte, je určitě na místě navštívit některý z mnoha přípravných kurzů. Investice do vlastní budoucnosti jsou ty nejdůležitější, o přípravném kurzu na pohovor to platí dvojnásob! Kurzy jsou založené na interaktivní spolupráci s lektorem a umožní vám získat praktické tipy, jak udělat dobrý dojem a čeho se vyvarovat. 

Využijte nabídky kurzu se slevou! 

Kurzy přípravy na pohovor zajišťuje pražská jazyková škola Channel Crossings. Zakoupit ho nyní můžete v opravdu vypečené akci se slevou přímo zde na portálu SlevyKurzů.cz! Celkem na účastníky čeká 8 lekcí výuky, v rámci kterých získají užitečné tipy před pohovorem, odpovědi na typické otázky, se kterými se na pohovoru mohou setkat, tipy jak argumentovat i pomůcky pro situace, kdy nebudou rozumět.

Přidat komentář