Živé videokonference s americkými školami

Pro zájemce o studium v USA připravuje Fulbrightova komise a Americké centrum v letošním školním roce zajímavou novinku. Česká veřejnost bude mít možnost prostřednictvím digitálního videokonferečního zařízení naživo konzultovat své plány přímo se zástupci amerických univerzit.

Sérii veřejných videokonferencí American School Live zahajuje ve středu
26. září v 18 hodin v Americkém centru setkání na téma studium MBA.

Za
americkou stranu vystoupí zástupci prestižní Fisher College of
Business, Ohio State University.  

Ačkoliv na videkonferencích budou vystupovat zástupci konkrétních škol, účelem akce nemá být propagace té které univerzity. Smyslem setkání má být možnost obecně diskutovat studijní plány se zkušenými pracovníky škol.

K diskuzním tématům mohou patřit např. otázky výběru škol, přípravy přihlášky a úspěšného zvládnutí přijímacího řízení, stipendií a další problematiky financování, života na univerzitě v USA, vstupu do praxe po absolvování škol atd.

Organizátoři plánují uspořádání jedné videokonference každý měsíc. Témata videokonferencí se budou týkat i specifických okruhů jako jsou například ženské školy, možnosti studia v jednotlivých státech USA apod.

Více informací o videokonferencích a dalších veřejných akcích pro zájemce o studium v USA jsou k dispozici na www.fulbright.cz. Zájemci o účast by se měli registrovat na adrese adviser@fulbright.cz.

Komise J. W. Fulbrighta  vznikla v roce 1991 dohodou mezi vládami USA a ČR za účelem správy vládního Fulbrightova stipendijního programu v České republice. Součástí Komise je rovněž poradenské centrum EducationUSA nabízející beplatnou pomoc všem zájemcům o studium ve Spojených státech. Více informací o aktivitách Komise najdete na stránkách www.fulbright.cz.

Americké centrum funguje jako průvodce po Spojených státech v České republice. Nabízí věrohodné a aktuální informace o různých aspektech americké politiky, ekonomiky a kultury a bohatý program veřejných akcí představujících českému publiku umělce, spisovatele a další uznávané osobnosti amerického veřejného života. Se svým týmem týmem zkušených profesionálů, širokou nabídkou informačních zdrojů a moderním technickým vybavením jsme přirozenou volbou pro všechny se zájmem o Spojené státy. Více informací na czech.prague.usembassy.gov/american_center.html.

Kontaktní osoba:
Jakub Tesař
koordinátorka programu
Telefon: 222 718 452
E-mail: tesar@fulbright.cz

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: tlumočení italština, překlady z angličtiny, překlad němčina a překlad španělština.

Přidat komentář