Získejte stipendium na středoškolské studium v USA

Studijní pobyt na střední škole v USA vám rozšíří obzory a správně namotivuje i k dalšímu studiu na vysoké škole a k poznávání světa. Že to ale nebude úplně nejlevnější? Pravda, však při středoškolském studiu se bavíme o pobytu v průběhu celého školního roku, nicméně aktuálně lze na celé studium získat stipendium od CCI v celkové hodnotě
250 000 Kč
 studovat v USA zdarma!

Jak získat stipendium v USA? Není to složité!

Narodili jste mezi 10. březnem 2000 a 1. srpnem 2003? Nejste v angličtině úplní začátečníci a za poslední 3 roky jste z ní neměli horší známku než za 2? Současně jste za poslední 3 roky neměli na vysvědčení žádnou 4? Vejdete se celkově do průměru 2? A vlastně celkově zvládáte studium „levou zadní“? Tak proč toho nevyužít!

Pokud splňujete tyto podmínky, nejenže byste s těmito výsledky mohli zazářit i na škole v USA, ale navíc můžete získat i stipendium. Camp Center International (CCI) totiž vyhlašuje výběrové řízení na stipendijní středoškolský pobyt ve Spojených státech amerických pro školní rok 2018–2019. Co všechno vám může přinést?

  • Strávíte 10 měsíců za Atlantikem ve Spojených státech amerických, v zemi, která má rozhodně co nabídnout ve všech oblastech života.
  • Uhrazeno vám bude nejen samotné studium, ale také zpáteční letenka, pobyt v hostitelské rodině a zdravotní pojištění.
  • Získáte stipendium v USA v celkové hodnotě 250 000 Kč.

Říkáte si, že v tom musí být nějaký háček? Jenže není! Stačí jen zaslat přihlášku, vysvědčení za poslední tři roky, esej v anglickém jazyce a uhradit náklady na výběrové řízení, které se koná v Hradci Králové 24. září 2017 a jeho součástí je i test a pohovor. Následně můžete být vybráni a školní rok 2018–2019 strávit ve Spojených státech amerických. Pokud tedy chcete poznat Ameriku přímo na místě, ale zároveň se i nadále věnovat studijním aktivitám, rozhodně se nejedná o přání z oblasti nesplnitelných.

Máte-li zájem se o stipendiu na středoškolské studium v USA dozvědět více, všechny důležité informace naleznete na webu www.akcevpohode.cz nebo na e-mailu info@akcevpohode.cz, případně zavolejte Janě Rule, která vám se vším ráda pomůže: +420/605 456 603.

Co všechno vám přinese studium ve Spojených státech amerických?

Samozřejmě se nabízí otázka, proč vlastně studovat v USA. Nejsou snad české školy stejně dobré? Na systém školství v USA by vystačil samostatný článek, nicméně základních jednoznačných výhod lze nalézt celou řadu. Kde byste se chtěli např. naučit pořádně anglicky, když ne v zemi rodilých mluvčí? A netřeba snad dodávat, že „kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem“. Během pobytu za oceánem navíc poznáte odlišnou americkou kulturu, což podstatně rozšíří vaše celkové obzory a pohled na svět. Studijní pobyt v USA může být zároveň přínosný i pro další studium na vysoké škole v ČR, případně i na americké univerzitu, stejně jako pro následnou pracovní kariéru. A pochopitelně nesmíme opomenout, že se osamostatníte a naučíte fungovat v cizím prostředí, což jsou také nedocenitelné zkušenosti.

Střední školy ve Spojených státech amerických jsou známé i tím, že se kromě samotného učení zaměřují rovněž na jiné činnosti. Pobyt na střední škole v Americe lze proto spojit se sportem (hokej, basketbal, tenis.., hrou na hudební nástroj a mnoha dalšími aktivitami. Rozhodně tedy nebudete muset od rána do večera ležet v učebnicích a biflovat se jen více či méně zajímavá fakta, ale můžete se rozvíjet i ve sportu nebo jiné zájmové činnosti. Navíc lze bez problémů vyrazit ven s novými kamarády, kteří vás důkladně seznámí s místem pobytu. Přátelé zde přitom můžete získat na celý život a později se budete moci do USA vracet, nebo je naopak přivítat v České republice a ukázat jim, jak vše funguje u nás.

Při pobytu v USA můžete nejen studovat, ale také cestovat

Stipendijní studijní pobyt trvá od srpna 2018 do června 2019 a výuka probíhá 25 až 40 hodin týdně. Spoustu času ale strávíte u hostitelské rodiny, která je proto důkladně vybírána na základě vašich zájmů a preferencí, a která je předem důkladně prověřena, že je po finanční i sociální stránce schopna zajistit péči o studenta. Máte tedy jistotu, že ke svým novým spolubydlícím zapadnete bez větších problémů.

A perlička na závěr – domluvíte-li se se svými rodiči, tak máte možnost po skončení studia několik týdnů cestovat a poznávat Spojené státy jako turisté! Studijní pobyt lze tedy jednoduše spojit s báječnou dovolenou, o níž budete po návratu do ČR ještě dlouho vyprávět a nikdy na ni nezapomenete.

Přidat komentář