Zimní semestr Dětské univerzity startuje

Stejně jako řádným vysokoškolákům brzy začne výuka i posluchačům Dětské univerzity. Mladí žáci složili svůj imatrikulační slib a během podzimu nahlédnou pod pokličku různých vědních oborů. Před Vánocemi jejich studium vyvrcholí slavnostní promocí.

Vstup do nového semestru

80472162Do stavu studentského byly přihlášené děti uvedeny během slavnostní imatrikulace, která proběhla 2. října v přírodovědecké fakultě. Před zástupci zapojených fakult Univerzity Palackého slíbily, že vše, co se v průběhu Dětské univerzity naučí, jim bude sloužit k dalšímu vzdělávání a poznávání. Děti obdržely také indexy, do nichž budou sbírat razítka za absolvování jednotlivých přednášek.

Dvanáct týdnů studia

Na akademické půdě Univerzity Palackého a také v Moravském divadle se budou děti scházet celkem dvanáct týdnů. Vedle slavnostních aktů je během deseti přednášek čeká například olympiáda ve smyslovém vnímání, přednáška o rizicích číhajících na sociálních sítích nebo se naučí skládat operu. Výuka probíhá vždy ve středu od 15 hodin, v případě přednášek v Moravském divadle je začátek plánován již o půl hodiny dříve. V divadelním sále také studenti 18. prosince převezmou absolventské diplomy.

Rozvrh výuky včetně anotací jednotlivých přednášek a dalších informací najdou přihlášené děti, jejich rodiče a zájemci o studium v dalších semestrech na webových stránkách projektu.

Máte zájem? Neváhejte!

„Zájem o Dětskou univerzitu je velký. Podobně jako u předchozích semestrů byla i kapacita tohoto zaplněna během několika dní. Přednášky absolvuje stovka dětí převážně z Olomouce a okolí, dojíždět opět bude i pětadvacet žáků ze škol v Novém Jičíně a máme tu také děti z Fulneku nebo Kroměříže,“ uvedla koordinátorka Dětské univerzity Iveta Elišková.

Dětská univerzita je určena pro děti ve věku od 8 do 12 let. Jejím smyslem je hravou formou přiblížit dětem svět vědy a seznámit je s vysokoškolským prostředím. Organizace Dětské univerzity je financována z celouniverzitního projektu Univerzita Palackého – centrum vědy pro všechny (PopUP), který si klade za cíl popularizovat u veřejnosti vědecko-výzkumnou činnost na univerzitě.

Zdroj: Tisková zpráva

Přidat komentář