Výuková videa pro studium angličtiny

Myslíte si, že při učení se cizím jazykům je nutné zatnout zuby a
trpět a bez toho to nejde? Tak to vás asi nebude zajímat náš tip na internetové stránky s mnoha
zajímavými krátkými výukovými videozáznamy k přehrání zdarma… 

Na internetových stránkách www.About.com, věnovaných jazykové výuce zejména angličtiny (ale i jiných jazyků), najdete spoustu studijních materiálů. Užitečnou pomůckou ke studiu se pro vás může stát v poslední době velmi rozšiřovaná a populární sekce Video Library.

Video Library je rozdělena do několika rubrik:

Videonahrávky jsou rozdělené také podle toho, zda byly vyrobeny exkluzivně pro About.com, nebo jsou přejaté z jiných stránek. Od originálních videí About.com můžete očekávat jednu důležitou vlastnost – jsou velmi dobře srozumitelné. Nahrávky byly vytvořeny speciálně za účelem tematického rozšíření slovní zásoby, mluvčí hovoří občas až příliš korektní výslovností, což je ovšem pro českého studenta velmi příjemné.

Mluvené slovo je doplněno většinou velmi názornou vizuální ukázkou nebo jsou slovíčka, důležitá pro pochopení smyslu, vypsána na obrazovku. Video můžete samozřejmě shlédnout kolikrát chcete, nebo se i vracet posuvným kurzorem na místa, kterým jste nerozuměli.

Menším záporem může být úvodních několik vteřin pravidelně věnovaných komerční reklamě, což člověk musí tolerovat, když uváží, že je přístup na tyto stránky zdarma.

A co zde naleznete? Například Video na téma jak udělat topinku plněnou sýrem (velmi zábavné), tipy na nakupování digitálního fotoaparátu nebo mp3 přehrávače (dozvíte se zajímavá slovíčka), jak funguje vakcina proti chřipce, jak pokládat kachličky jako profesionál nebo jak se obléknout na pracovní pohovor. Můžete se tu naučit spoustu užitečných termínů a slovíček z všedního života.

 Další tipy ke studiu a výuce angličtiny hledejte na Angličtina Online.

Dotazy a náměty k tématu pište na email redakce@jazyky.com

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlady angličtina, překlady italština, překlady do němčiny a překlad do ruštiny.

Přidat komentář