Výuka cizích jazyků: malé skupiny

Zkusili jste už všechno, abyste se naučili cizí jazyk, a stále jste na začátku? Prošli jste větší skupinovou i individuální výukou a nesedla vám ani jedna? Nezoufejte, klasické docházkové kurzy nejsou vhodné pro každého. Ideálním řešením pro vás může být výuka v malých skupinkách se 2 až 6 studenty.

Proč malá skupina?

Ve větších kolektivech se obvykle vystavuje student riziku, že se během výukové lekce dostane velmi málo ke slovu a probíranou látku si nestačí pořádně zažít. Opačným extrémem bývá i individuální výuka, která studenta staví do role neustále komunikujícího. Učivo si tak nezvládne pořádně promyslet a uložit do paměti, protože se musí intenzivně soustředit po celou vyučovací hodinu.

Výuka v malé skupině (2-6 studentů) nabízí velmi vhodnou kombinaci, která umožňuje dostatek interaktivní komunikace a zároveň poskytuje oddychové chvilky pro opakovaní a zažití látky. Tato metoda rozvíjí komunikační schopnosti studenta, zaměřuje se na efektivní procvičování teoretických znalostí praktickými způsoby a plně využívá možnosti studenta a lektora.

Kde najít výuku v malých skupinkách?

Na jazykovém trhu se dnes objevuje mnoho škol, ale kvalitní výuku podle představ klienta neposkytují zdaleka všechny. Na malé skupiny a osobní přístup ke studentovi je zaměřena např. jazyková škola Alfa Language Clubs – Praha. Škola se od mnoha liší i v tom, že jako záruku kvality odsouvá dobu splatnosti ceny za kurz až po první vyučovací hodině. Student si tak má šanci nejprve ověřit, zda hodina probíhá tak, jak si představoval.

Flexibilitu této školy v sestavování malých skupin lze využít např. při výuce přátel či kolegů, kdy se výuka může konkrétně zaměřit na potřeby celé skupiny a lépe využít potenciál lektora při hodině.

Angličtina i nevšední jazyky

Jazyková škola Alfa LCP si je samozřejmě vědoma toho, že hlavní důraz je kladen na znalost angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny, italštiny a španělštiny, a proto se její kurzy zaměřují především na tyto jazyky. V dnešní době se však do popředí dostávají i ostatní jazyky a škola vychází studentům vstříc v pestré nabídce dalších jazyků. Zájemce si tak může vybrat např. mezi nizozemštinou, japonštinou nebo čínštinou či dalšími nevšedními jazyky.

Certifikát nebo státní zkoušku

Výstupem z kurzů je Certifikát jazykové školy Alfa LCP o absolvování výuky s uvedením stávající úrovně znalostí podle kritérií EU. Pro ty z Vás, kdo ve své výuce chtějí jít ještě dál, je připravena možnost kurzů, jež připravují na složení mezinárodních certifikátů i státních jazykových zkoušek.

Na své si přijdou i firmy, které chtějí pro své zaměstnance zabezpečit firemní kurz a využít možnost sledovat postup svých pracovníků ve výuce.

Chcete se učit cizí jazyk v malé skupině? Tak na nic nečekejte a buďte v kurzu!

Máte nějaké připomínky? Napište nám, rádi vaši zkušenost uveřejníme.

 

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: tlumočení italština, překlady z angličtiny, překlad němčina a překlad španělština.

Přidat komentář