Proč mezinárodně uznávané zkoušky?

Zahraniční firmy v České republice požadují výbornou znalost cizího jazyka, která je často podmínkou přijetí. Se vstupem do EU se navíc otevírají pracovní a studijní příležitosti v zahraničí. Kdo se domnívá, že dobrá znalost jazyka stačí, bude v mnoha případech zklamán, protože do výběrového řízení se ani nedostane. Mezinárodní certifikát je vyžadovanou garancí vaší jazykové úrovně.

Portál www.Jazykovky.cz umožňuje při vyhledávání jazykových kurzů specifikovat, zda kurz je určitou zkouškou zakončen nebo na ni připravuje. Portál www.JazykoveZkousky.cz poskytuje informace o všech jazykových zkouškách a certifikátech.

Informace o jazykových zkouškách

Certifikáty o znalosti jazyka uděluje zpravidla mezinárodně uznávaná organizace, univerzita apod., která stanovuje přesný obsah a podmínky zkoušky. Zkoušku v zastoupení realizují vybrané jazykové školy nebo instituce. Zkoušku tedy často neskládáte v jazykové škole, kde se jazyk učíte. Za složení zkoušky platíte, nikoliv ale jazykové škole – proto složení zkoušky není často zahrnuto v ceně jazykového kurzu.

Zkoušky jsou rozděleny do několika stupňů, dále existují zkoušky odborného jazyka, zkoušky pro děti atd. Musíte vědět, k jakému účelu zkoušku chcete skládat (studium na zahraniční škole, práce v určitém oboru, získání občanství…). Informujte se na konkrétní zahraniční škole nebo u zaměstnavatele, jaké zkoušky vyžaduje. V různých zemích, na různých univerzitách a školách jsou uznávány různé typy zkoušek, byť z jednoho jazyka.

Na co nezapomenout?

• na www.JazykoveZkousky.cz naleznete detailní informace o jazykových zkouškách a certifikátech
• informujte se ve škole na platnost zkoušek v okolních zemích
• informujte se, kde zkoušku uznávají a kde naopak vyžadují jinou
• Pozor! Některé zkoušky jsou omezeny dobou jejich platnosti.

Přidat komentář