VŠ = jistá práce? Dnes to už neplatí!

Studujete vysokou školu s tím, že určitě najdete snadno po získání titulu místo v oboru? Dříve toto platilo, dnes už bohužel ne. Míra nezaměstnanosti v naší zemi stále roste, počet volných míst už ovšem ne. Nenechte nic náhodě a hledejte svoji práci už během studia!

Počet nezaměstnaných absolventů stále roste, počet volných míst už ne

Národní ústav odborného vzdělávání považuje absolventy všech typů škol za rizikovou skupinu aktivních obyvatel. V letech 2009 až 2011 se počet nezaměstnaných absolventů zvýšil téměř o 63 % a odborníci se shodují, že tento trend se bude nadále prohlubovat. Podle jejich odhadů vzroste do roku 2020 počet absolventů vysokých škol v ČR o 43 %, avšak počet vhodných pracovních míst pouze o 10 %.

Proto podle odborníků přichází řada na další přínosy, které uchazeči budou potenciálním zaměstnavatelům nabízet, například vyšší kvalifikace, znalost několika cizích jazyků a absolvovaná praxe. „Vzhledem k prognózám bude stále více sílit tlak na provázanost studia s praxí a na další vzdělávání při zaměstnání,“ uzavírá Pavel Neset, prorektor pro studijní činnost z Vysoké školy obchodní v Praze.

Zdroj:  Nuov.cz, Sxc.hu, Vysokeskoly.cz

Přidat komentář