Víza do USA: zvýšení poplatku SEVIS

Víza pro vycestování do USA se v letošním roce již měnila. Zvedl se poplatek za zprostředkování ze 100 na 131 amerických dolarů. Od 27. října 2008 chystá americké velvyslanectví další navýšení. Tentokrát se dotkne zejména studentů. 

F-1 či J-1

Studentská víza spadají do kategorie F, J a M. Právě skupiny F-1 se změna dotkne nejvíce, protože částka se navyšuje na 200 dolarů. Žadatelé kategorie J-1 si nově musí připravit 180 dolarů. Příjemné zprávy má ambasáda pro žadatele o vízum pod záštitou programů W&T, Camp Counselor nebo AuPair, protože výše tohoto poplatku je stále stejná – 35 dolarů. Pro úplnost je třeba dodat, že majitelé Fulbrightova stipendia přidělení víza platit vůbec nemusí.

SEVIS

Poplatek SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) slouží k uhrazení registrace návštěvníků Spojených států. Lze jej zaplatit elektronicky na adrese https://www.fmjfee.com. Pamatujte, že poplatek NENÍ možné uhradit v hotovosti na místě a potvrzení o zaplacení poplatku je nutné předložit spolu s vyplněnými formuláři při žádosti o vízum.

Více informací najdete na stránkách Velvyslanectví USA a v oficiálním prohlášení o navýšení.

Chystáte se pracovat v USA? Zkuste jazykový portál Angličtina-online a záložku Studium v USA.

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad do angličtiny, překlady do ruštiny, překlad do němčiny a překlady ceník.

Přidat komentář