Věda žije v září v Brně a v Plzni

Věda je zábavná! Vydejte se podívat v září vědě na zoubek! Dvě města, Brno a Plzeň, pořádají zajímavé akce pro celou rodinu, na kterých se podíváte do specializovaných pracovišť a uvidíte profesionály v akci. Festival vědy a Dny vědy josu tu pro vás!

Festival vědy 2013 s RWE v Brně

Dny_vědyBaví vás věda? Vydejte se na brněnský Festival vědy! Během dvou dnů se dozvíte spoustu zajímavých informací a nahlédnete vědě pod pokličku. V pátek 13. září i v sobotu 14. září začíná program vždy v 9.00 a končí po 16. hodině.

V krytém velkokapacitním stanu se bude odehrávat tzv. Divadlo vědy, kolem pak ve vlastních stáních předvedou program jednotlivé organizace. Vstup na Festival vědy s RWE je zdarma! Na organizaci se podílí hned čtveřice škol – Masarykova univerzita, Mendelova univerzita, Vysoké učení technické a Univerzita obrany. Centrem programového dění bude vrchol Kraví hory.

27. září proběhne v Brně i Noc vědců.

Autor fotografie: Michal Růžička, TICmB

 Dny vědy a techniky 2013 v Plzni

dny_vědy2Máte rádi seriál Teorie velkého třesku? Zajímá vás věda a technika? Akce proběhne letos po osmé a doslova zaplaví ulice Plzně. Program je rozdělen do dvou částí. Od pondělí do čtvrtka 9. – 12. září 2013 se podíváte do univerzitního kampusu na Borských polích. Podíváte se do laboratořích a univerzitních pracovišť. Zkusíte si zde různé pokusy a měření, podíváte se na nejmodernější přístroje a uvidíte pracovníky v akci.

Druhá část proběhne v pátek a v sobotu 13. – 14. září přímo v centru Plzně. Akce je vhodná a zajímavá pro všechny bez rozdílu věku a je zdarma!

Možnosti studia jazyků v Plzni
Jazykové školy Plzeň Jazykové kurzy Plzeň Kurzy angličtiny Plzeň Kurzy němčiny Plzeň

Autor fotografie: Jiří Buchal

Zdroj: dnyvedy.zcu.cz a festivalvedy.cz

Přidat komentář