Úspěch oddělení jazyků Přírodovědecké fakulty JU

Oddělení jazyků Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity slaví úspěch Akreditované veřejné testovací centrum mezinárodní jazykové zkoušky TOEIC bylo otevřeno na Přírodovědecké fakultě teprve před několika měsíci a už má na svém kontě velký úspěch.

Výběr metodika pro ČR

Koordinátorka testovacího centra pro zkoušku TOEIC na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity Mgr. Klára Pavlínová byla vybrána jako jediný metodik pro ČR pro zkoušku TOEIC. Výběr nových metodiků z Evropy, Asie a Afriky se konal v Aténách a uchazeči museli úspěšně absolvovat náročné školení. Získání závěrečného certifikátu nebylo samozřejmostí. Výběr zástupce z Jihočeské univerzity tak dokládá vysokou kvalitu služeb poskytovaných tímto centrem.

„Z mého schválení jako metodika pro ČR pro zkoušku TOEIC mám samozřejmě velkou radost a vnímám jej jako ocenění naší práce . Kritéria výběru byla velmi náročná, ale bylo inspirující pracovat se zkušenými kolegy ze zahraničí,“ sdělila metodička Klára Pavlínová.

Mezinárodní zkouška TOEIC

Mezinárodní zkoušky z angličtiny TOEIC společnosti ETS Global slouží především jako osvědčení schopností používat angličtinu v mezinárodním pracovním prostředí. Jako doklad o zvládnutí cizího jazyka ji využívá a uznává přes 10 000 firem, organizací i vládních a akademických institucí na celém světě. Zkouška je určena všem zájemcům, pro něž je znalost anglického jazyka základním předpokladem pro uplatnění na globálním trhu práce. Každoročně ke zkoušce přistupuje více než 6 miliónů účastníků, čímž se stává nejžádanější zkouškou z angličtiny v celosvětovém měřítku.

Možnosti studia jazyků v Českých Budějovicích
Jazykové školy České Budějovice Jazykové kurzy České Budějovice Kurzy angličtiny České Budějovice Kurzy němčiny České Budějovice

Výhody zkoušky TOEIC

Největší výhodou zkoušky je, že určuje skutečnou úroveň jazykových dovedností tzn. že test nelze „neudělat“ a uchazeč u zkoušky vždy uspěje, čímž mizí často velká stresová zátěž před a během testování. Zkoušky TOEIC jsou plně akreditovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Zkouška TOEIC je určena také studentům JU, kteří jako všichni uchazeči obdrží po absolvování mezinárodně uznávaný certifikát , který může výrazně zvýhodnit jejich pozici na pracovním trhu . Studentům Přírodovědecké fakulty bude od září 2013 zkouška nabízena jako alternativa k bakalářské zkoušce z angličtiny.

Zdroj: Tisková zpráva UP v Olomouci

 

Přidat komentář