Učte se francouzštinu s BBC

Láká vás možnost naučit se zdarma francouzsky? Přinášíme tip na internetové stránky k výuce francouzštiny, které vám pomůžou se studiem ať jste začátečník nebo pokročilý student.

BBC Languages jsou jedny z nejkvalitnějších internetových stránek ke studium jazyků. Jediná jejich nevýhoda je nutnost znát alespoň základy angličtiny.

Co potřebujete:

  • Počítač připojený na internet

  • Znalost angličtiny

  • Flash Player Plugin pro poslech zvuků(k volnému stažení i na stránkách BBC)

  • Audio systém pro počítač (sluchátka, reproduktory apod.)

French steps pro začátečníky

V části French step by step (Francouzština krok za krokem) se seznámíte s jednoduchou mluvenou francouzštinou tak, jak ji budete potřebovat třeba při krátkodobějším pobytu v Francii. Naučíte se zeptat na cestu, objednat si jídlo v restauraci nebo říci lékaři, co vás bolí. Lekce vás rovněž připraví porozumět větám, pomocí kterých vám budou lidé pravděpodobně odpovídat.

Rozvrh lekcí naleznete v sylabu French Steps.

Pro (mírně) pokročilé

Ma France je určena pro ty studenty, kteří s francouzštinou už mají nějaké zkušenosti, jsou schopni základní komunikace a potřebují pokročit dále, nebo pro ty, kteří si chtějí oživit pozapomenutou slovní zásobu.

Zde se naučíte už vyjadřovat přání či pocity, popisovat krajinu či diskutovat s přáteli o aktuálním počasí či zpravodajství.

Po zaregistrování si bude systém pamatovat váš pokrok a tak budete moci začít příště zas tam, kde jste skončili minule.

Pro (více) pokročilé

I pokročilejší studenti naleznou zajímavé materiály k rozšíření svých znalostí. Pokud zvládáte gramatiku i korektní slovní zásobu, možná vás bude zajímat, jak hovoří dnešní mladí Francouzi – Cool French, kde se přiučíte hovorovým výrazům a slangu

Další materiály naleznete na http://www.bbc.co.uk/languages/french/ 

Další podobné odkazy hledejte v jazykovém rozcestníku portálu Francouzština Online, kde naleznete i jazykové školy, nabízející kurzy francouzštiny v Praze, Brně či jiném městě ČR.

Hledáte-li učebnice francouzštiny zkuste portál francouzština on-line.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: tlumočení italština, překlady z angličtiny, překlad němčina a překlad španělština.

Přidat komentář