Tisková zpráva: Víza do USA

Americké velvyslanectví v Praze vítá, že Kongres USA schválil
iniciativu prezidenta Bushe, jejímž cílem je větší flexibilita v
udělování bezvízového styku americkým spojencům a zajištění bezpečnosti
našich zemí.

 

Když prezident Bush podepsal 3. srpna zákon o bezpečnosti, posunuli jsme se blíže k volnému cestování a prohlubování kontaktů mezi oběma zeměmi. To je skvělá zpráva pro Českou republiku i USA.    

Při podpisu dokumentu prezident Bush řekl: "Oceňuji kroky, které vedou k modernizaci Programu bezvízového styku, především pak dodatečná bezpečnostní opatření. Budu dál spolupracovat s Kongresem tak, aby cíle naší bezpečnostní a zahraniční politiky umožnily našim nejbližším spojencům flexibilnější přístup do vízového programu."

Země, která chce vstoupit do Programu bezvízového styku, musí splnit řadu kritérií, jako je například předávání informací o ztracených nebo ukradených pasech, dohoda o repatriaci a dosažení limitu odmítnutých žádostí o víza a limitu počtu lidí, kteří prekočí dobu povoleného pobytu. Také americká administrativa má před sebou řadu úkolů vycházejících z této nové legislativy, např. zavedení elektronického systému udělování vstupních povolení a také systému kontroly odjezdů ze země.

Těšíme se na spolupráci s ministerstvy zahraničí a vnitra při plnění požadavků, které pro Program bezvízového styku stanovuje nový zákon.

U.S. Embassy Welcomes New Security Act (Visas)

Prague, August 6: The U.S. Embassy is pleased that Congress took action on President Bush’s initiative for more flexibility to grant our allies access to the visa waiver program (VWP) and make our nations more secure.

When President Bush signed the Improving America’s Security Act of 2007 at 10:15 on August 3, we moved closer to freer travel and greater contacts between our two nations. This is good news for the Czech Republic and for the United States.

In a statement on the signing, President Bush said, “I appreciate the steps taken to modernize the Visa Waiver Program, particularly the additional security measures, but I will continue to work with Congress to advance our security and foreign policy objectives by allowing greater flexibility to bring some of our closest allies into the program.”

There are many points outlined in the law that must be met for a country to accede to the VWP, including reporting of lost and stolen passports, repatriation agreements, and attaining specific targets in visa refusal rates or overstay rates.  Much work also remains to be done on the U.S. side to meet the requirements of the new law, including implementing electronic travel authorization and an air exit tracking system.

We look forward to working with the Ministry of Foreign Affairs and the Interior Ministry to help the Czech Republic meet the requirements for the Visa Waiver Program as outlined in this law.

Embassy of the United States of America / Velvyslanectví Spojených států amerických

Visit our homepage: http://prague.usembassy.gov

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: tlumočení italština, překlady z angličtiny, překlad němčina a překlad španělština.

Přidat komentář