Tipy k procvičování francouzštiny

Tentokrát přinášíme další tipy ke studiu a procvičování francouzštiny, které by mohly přijít vhod českým studentům tohoto jazyka. Všechny zmíněné internetové stránky nabízejí zajímavé studijní a
výukové materiály zdarma.

Jak je však častým "zvykem" kvalitních webů – většina je v angličtině. Příkladem je například portál BBC Languages – French:

http://www.bbc.co.uk/languages/french/

Jedná se o jeden z nejkvalitnějších a nejširších výukových portálů francouzštiny, obsahuje textové i audio soubory, výklad gramatiky i procvičování slovíček a konverzačních frází.
V rubrice Cool French naleznete aktuální francouzský slang v pěkném provedení – kombinaci textu a audio podcastu. Zvukový soubor je možné si i stáhnout a použít ho tak v klasické školní výuce offline.
Zajímavou částí je také například French for Work, zaměřená na profesní francouzštinu – naleznete zde fráze užitečné pro turistické průvodce a průvodkyně, ale také rubriku věnovanou inženýrům a technické francouzštině.

http://www.lepointdufle.net/index.html

Dalším rozsáhlým portálem určeným studentům francouzštiny je Le Point Du Fle, který je k radosti anglicky nehovořících studentů psán ve francouzštině. Naleznete zde všemožná cvičení, testy a rozsáhlý výběr audio a video materiálů. Pro ozvláštnění výuky je možno využít třeba ukázek z frncouzských animovaných filmů, francouzské písničky doplněné psaným textem či další vymoženosti tohoto portálu.

www.bonjourdefrance.com/

Na portále Bonjur de France si můžete dokonce vybrat základní jazyk – na výběr je angličtina, němčina, italština a španělština a pak také samozřejmě francouzština.

Můžete si vybrat ze čtyř jazykových úrovní a většina cvičení se snaží být opravdu zábavných – od aktuální téma až po veselé obrázky.

www.francouzstina-on-line.cz 

Z česky psaných stránek je nutné zmínit web Francouzština Online, který si klade za cíl sjednotit pro české uživatele vše o francouzštině na českém i zahraničním internetu. Výše uvedené odkazy jsou rovněž doporučovány v jeho francouzském rozcestníku, kde naleznete tipy a doporučení na další zajímavé webové stránky pro studenty francouzštiny.

www.francouzstina.nextradsl.cz

Dalším českým zajímavým projektem je i fialová Francouzština, která obsahuje gramatiku, slovní zásobu i procvičování francouzštiny. Obsahuje i slovní zásobu pro hotelnictví, konverzační fráze a přehledně vysvětlené časy.

Další tipy ke studiu hledejte v naší rubrice Učební materiály. Potřebujete-li najít konkrétní knihu pro výuku francouzštiny, zkuste odkaz učebnice francouzštiny.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář