Termíny zkoušek z portugalštiny

Uvažujete o složení zkoušky a získání mezinárodního certifikátu z portugalštiny? Přinášíme vám aktuální termíny zkoušek PLE (Português Língua Estrangeira) v Portugalském centru Praha.

Před časem jsme vám přinesli článek o jazykových zkouškách a certifikátech z portugalštiny. Nyní jsou vypsány aktuální termíny zkoušek v Portugalském centru Praha, které je jedním z center Camõesova institutu.

V letošním roce máte možnost využít květnový a listopadový termín:

CIPLE (A2) a DEPLE (B1) – 22. května
DIPLE (B2) – 23. května
DAPLE (C1) – 24. května
DUPLE (C2) – 25. května
Zápis je možný od 12. března do 6. dubna 2012.

CIPLE (A2) a DEPLE (B1) – 27. listopadu
DIPLE (B2) – 28. listopadu
DAPLE (C1) – 29. listopadu
DUPLE (C2) – 30. listopadu
Zápis je možný od 10. září do 5. října 2012.

Další informace o zkouškách

Co možná nevíte aneb něco málo osobních zkušeností

Uchazečů o zkoušky bývá relativně málo a zkouška tak probíhá v „rodinné atmosféře“. Zejména u vyšších pokročilostí se vám může stát, že budete jediným kandidátem/jedinou kandidátkou – v tom případě si zpravidla budete moci u písemné části zkoušky vybrat, v jakém pořadí chcete jednotlivé části zkoušky skládat.

Termín ústní části už závisí na vaší domluvě se zkoušejícím. Nenechte se zaskočit skutečností, že se ústní zkouška nahrává na kazetu – ta se pak totiž posílá do Portugalska a vše se vyhodnocuje centrálně přímo v Lisabonu.

Při čekání na výsledky i diplomy buďte trpěliví – v mém případě (zkoušku jsem skládala v květnu) jsem obdržela výsledky v srpnu a diplom až v polovině září.

A jedno malé doporučení, zvláště pro mimopražské – než se vydáte do hlavního města, raději si např. telefonicky ověřte, zda testy skutečně dorazily a zda je vše připraveno.

Nezbývá než popřát hodně štěstí

 

Přidat komentář