Studium v australském Perthu

Skončili jste střední či vysokou školu a nevíte co dál? Nebo se chcete zdokonalit v angličtině? Máte-li chuť poznat novou zemi, kulturu a najít nové přátele, pak studium v australském Perthu je pro vás tou správnou volbou. Austrálie je stále větším lákadlem nejen pro příznivce exotické přírody, ale také pro zájemce o studium v zahraničí.

Perth – hlavní město západní Austrálie…

…je známé svým teplým klimatem a největším počtem hodin slunečního svitu v roce. Přestože je moderním a kosmopolitním městem s populací 2 milióny obyvatel, životní styl zde není tak hektický jako například v Sydney.

V okolí se nachází bílé písčité pláže, které jsou oblíbeným cílem turistů. Populární jsou zde sportovní a kulturní aktivity, jako například surfing, kajaking, kiteboarding, běh, brusle i kolo, nebo návštěva divadel, kin nebo muzeí. V blízkosti Perthu se nachází překrásný ostrov Rottnest Island, historický přístav Fremantle, The Pinnacles a další přední národní parky Austrálie.

Školy v Austrálii

Australský vzdělávací systém nabízí zahraničním studentům široké možnosti studia. Systém tvoří: střední školy, jazykové kurzy, vyšší odborné školy a univerzity. Většinu škol v Perthu sdružuje vládní asociace Perth Education City.

Na studijní programy v Západní Austrálii se specializuje agentura COM-IN. V Perthu má svého zástupce, který pomůže studentům vyřídit potřebné formality, vyzvedne je na letišti, popřípadě pomůže s prodloužením pobytu.

Jazykové školy nabízejí kurzy všech jazykových úrovní a bývají ukončeny jazykovou zkouškou (Cambridge, IELTS, TOEFL). Prochází jimi většina studentů, kteří míří na odborné školy a univerzity.

Vyšší odborné školy (VTE – Vocational and Technical Education) a státní (TAFE – Technical and Further Education) jsou svým charakterem blízké našim vyšším odborným školám.

Připravují studenty na budoucí povolání, ale mohou také sloužit jako "most" do univerzitního vzdělání. Odborné školy je možné zakončit mezinárodně uznávanými diplomy Certificate I-IV, Diploma či Advanced Diploma.

Nejen prací živ je člověk

Většina škol pořádá po vyučování společné aktivity pro studenty. Při aktivitách jako je BBQ, fotbal či organizované výlety za zvýhodněné ceny, se tak studenti mohou seznámit s ostatními studenty z celého světa a navázat tak nová přátelství. Podpora studentů v Perthu je velká. Mají například možnost využít 40% slevu na dopravu a v rámci centra města je pro ně doprava zcela zdarma.

Studenti mohou využít ubytování v prověřených hostitelských rodinách nebo ubytování v privátu. Ubytování v hostitelské rodině je ten nejlepší způsob jak se zdokonalit v angličtině, lépe poznat lidi a zemi. Studenti, kteří ale touží po větší nezávislosti, si mohou společně se svými přáteli či jinými studenty pronajmout byt.

Vízum a práce při studiu

Občané České Republiky musí mít pro cestu do Austrálie vyřízeno platné vízum. Pro studenty je nejvhodnější studentské vízum, které se vydává pro studijní cesty od 4 týdnů do 5 let a student musí navštěvovat kurz, který má minimálně 20 hodin týdně.

Studenti mohou v Austrálii při studiu pracovat maximálně 20 hodin týdně. V průběhu prázdnin lze pracovat dokonce neomezeně. Zahraniční studenti si nejčastěji přivydělávají jako pomocníci v restauracích, hotelech, domácnostech či na stavbách.

Více podrobností získáte na www.com-in.cz a www.pertheducationcity.com.au.

Kontakty:

Com-in
e-mail: info@com-in.cz
http://www.com-in.cz

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad do polštiny, překlad francouzština, překlad angličtiny a překlad němčiny.

Přidat komentář