StřeDění s Luisou Novákovou

Pravidelný besední pořad Památníku písemnictví na Moravě přivítá při posledním setkání v tomto kalendářním roce brněnskou autorku Luisu Novákovou. Prosincové StřeDění se uskuteční ve středu 11. 12., tradičně od 17 hodin. Přijďte se setkat s další zajímavou osobností!

 Vnučka Václava Renče

LNVšestrannou osobnost Luisy Novákové jako by k umění předurčovaly již rodinné dispozice. Je dcerou nakladatelského redaktora a spisovatele Jaroslava Nováka a spisovatelky a výtvarnice Zuzany Novákové, jejím dědečkem byl básník a dramatik Václav Renč. Sama se nejprve připravovala na studium umělecké školy, ale nakonec dala přednost literatuře. Vystudovala ji na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, kde dnes působí jako odborná asistentka a specializuje se na literaturu pro děti a mládež a českou literaturu 1. poloviny 20. století.

Sama také napsala dvě knihy pro mladé čtenáře (Sestra volavek, Kámen vládců), diptych historických povídek Izaldiny bílé ruce a romány Překročit Sabiren a Krajina s jednorožcem, inspirované žánry pověsti, pohádky a rytířského eposu. V rámci besedy v Památníku písemnictví na Moravě představí rovněž svou básnickou tvorbu a opomenuta nezůstane ani její činnost výtvarná, kterou uplatnila nejen při ilustrování vlastních děl.

KDE: Památník písemnictví na Moravě, areál benediktinského kláštera v Rajhradě

KDY: středa 11. prosince 2013 v 17 hod.

AKCE: StřeDění s Luisou Novákovou. Beseda s brněnskou spisovatelkou, univerzitní pedagožkou, překladatelkou a výtvarnicí. Moderuje Martina Kloudová.

Památník písemnictví na Moravě, Klášter 1, 664 61 Rajhrad,

http://www.muzeumbrnenska.cz, rajhrad@muzeumbrnenska.cz, tel.: +420 547 229 932

Přidat komentář