Stipendium na letní kurz žurnalistiky

Do konce dubna se mohou studenti žurnalistiky ze 14 zemí včetně České republiky ucházet o stipendium na letní kurz žurnalistiky, který pod názvem Bridge pořádá Prague Freedom Foundation ve spolupráci se Zaostřeno o.p.s. a americkým newsroomem ProPublica.

 Praha – Istanbul

Čtrnáctidenní kurz se uskuteční v polovině letošního srpna a jeho první část stráví studenti v Praze, v druhé polovině se přesunou do tureckého Istanbulu. Přijatým uchazečům bude poskytnuto stipendium na pokrytí veškerých nákladů spojených s kurzem. Stipendium může získat až 24 zájemců. Tématem letošního kurzu žurnalistiky je „Svoboda tisku“.

Přihlásit se můžete do konce dubna

160945321Projekt je otevřen studentům, kteří mají za sebou alespoň dva semestry studia žurnalistiky a jsou občany Belgie, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, České republiky, Jordánska, Kosova, Maroka, Rakouska, Rumunska, Slovenska, Tuniska, Turecka, Ukrajiny a USA. Všichni zájemci, kteří splní daná kritéria, mohou vyplnit elektronickou přihlášku na adrese www.bridge.zaostreno.org do 30. dubna 2014.

Cílem projektu je představit jeho účastníkům nástroje a moderní novinářské postupy, prohloubit jejich znalosti a zároveň zprostředkovat diskuzi mezi studenty ze zemí s rozdílnou kulturní a novinářskou tradicí.

Studenti budou mít možnost prostřednictvím seminářů, workshopů, kulatých stolů, diskuzí a praktických cvičení proniknout do tajů moderní investigativní žurnalistiky a navázat mezinárodní kontakty. Každý student bude během dvoutýdenního programu zpracovávat vlastní projekt/článek. Tyto výstupy budou nabídnuty k publikaci médiím vycházejícím jak v mateřském jazyce účastníka, tak i v angličtině.

Záštitu nad pražskou částí letní školy žurnalistiky převzala Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy a Columbia Global Centers Turkey nad istanbulskou částí.

Více informací poskytnou:

Veronika Rozmahelová
Prague Freedom Foundation
tel: +420 775 455 124
vr@praguefreedom.org

Marie Wichterlová
Zaostřeno, o.p.s.
tel: +420 601 593 949
wichterlova@zaostreno.org

Přidat komentář