Stipendia do Japonska pro studenty SŠ a VŠ

Velvyslanectví Japonska v ČR nabízí stipendium pro studenty středních škol a pro studenty vysokých škol z oborů japanologie/japonská filologie v Praze a Olomouci.

 

Měsíční stipendium pro žáky středních škol

Ministerstvo zahraničních věcí Japonska nabízí jedno stipendium pro žáky středních škol v České republice, které je určeno ke studijnímu pobytu na japonské střední škole v termínu 25. června – 30. července 2007.

Úspěšný uchazeč/uchazečka v rámci pobytu absolvuje týdenní intenzivní kurz japonštiny a poté bude 3 týdny navštěvovat japonskou střední školu. Výuka neprobíhá v angličtině. Ubytování bude zajištěno v japonské rodině.

Velvyslanectví Japonska požaduje předložení přihlášek uchazečů prostřednictvím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Stanovilo rovněž, že z každé školy může být nominován pouze jeden uchazeč/uchazečka.

Vzhledem k podmínkám stanoveným japonskou stranou je tedy nutné, aby ředitelé škol (či pověření zástupci ředitelů škol) vybrali z případných zájemců z řad žáků své školy jednoho kandidáta/kandidátku a doručili jeho/její vyplněnou přihlášku s průvodním nominačním dopisem Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy, odboru pro záležitosti EU a mezinárodní vztahy nejpozději do 28. února 2007 do 15.30 hod.

Více informací na www.msmt.cz

Stipendium pro vysokoškolské studenty

Velvyslanectví Japonska nabízí dvě stipendia – Monbukagakusko a stipendium Japan Foundation. V obou případech je udělení podmíněno jazykovou zkouškou.

Uchazeči musí podat přihlášky nejpozději do 25. února 2007 Japonskému informačnímu a kulturnímu centru. 

Více informací na http://www.msmt.cz/

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář