Spuštění nového Revised GRE® zrušeno

ETS zrušilo své plány na spuštění nové „revised“ verze testů Graduate
Record Examinations (GRE). Zkouška je vyžadovaná při přijímacím řízení
do většiny navazujících programů Master`s a Ph.D. na univezitách v USA.

Americká testovací organizace Educational Testing Service (ETS) plánovala v červnu tohoto roku stáhnout současnou podobu zkoušky a od září spustit celosvětově novou verzi Revised GRE neboli rGRE.

Společnost se ovšem nyní rozhodla pokračovat v dosavadním systému testování formou počítačově – adaptivního testování, která přiřazuje úroveň obtížnosti otázek až v průběhu zkoušky podle úrovně výkonu kandidáta. Nicméně od spuštění rGRE, ve kerém měli být všichni kandidáti testovaní ve stejnou dobu a se stejnými otázkami, úplně neupustilo.

„Po velkém množství diskuzí a ověřování je jasné, že současný formát zkoušek nabízí studentům mnohem větší pohodlí a možnost být flexibilí v jejich rozhodování se, kdy a kde test složí…“ řekl David Payne, výkonný ředitel GRE programů v ETS.

Hlavním důvodem pro zrušení rGRE general test byly pochybnosti o schopnosti zajistit přístup všech studentů k internetovým testům.

„Jak se plánované spuštění blížilo, ETS zjistilo, že i přes aktivní rozvoj naší nové testovací sítě založené na přístupu přes internet, nemůžeme garantovat bezchybný přístup všem našim studentům,“ vysvětluje Payne. „Přestože nás vzdělávací společnosti využívající výsledky našich testů podporovaly a pomáhaly s vývojem i prvním zkoušením rGRE, zároveň vyjádřily spokojenost s aktuální podobou GRE General test, která bude i nadále vyhovovat jejich požadavkům až do doby, než bude postupně zavedena nová podoba.“

Více informací v tiskové zprávě ETS

Bližší informace o zkoušce GRE v článku Změny v GRE General Test

Informace o dalších mezinárodních zkouškách hledejte na www.JazykoveZkousky.cz.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář