Španělština na internetu – gramatika

Na přání čtenářů přinášíme další užitečné tipy pro všechny španělštináře a milovníky španělského jazyka – tentokrát zaostřeno na weby k procvičení španělské gramatiky. 

 

 

Španělština v angličtině, zato kvalitně

Jako první stránku určitě musíme zmínit e-learningové stránky BBC Languages – Learn Spanish. Naleznete zde obrovské množství učebních materiálů, výkladů gramatiky a procvičování slovíček zajímavou formou. Stránky jsou přehledné a není třeba se pro přístup registrovat. Mezi jejich největší nevýhodu tak patří angličtina, ve které jsou stránky napsány a vedeny. Pokud však jen trochu ovládáte angličtinu, určitě stránky využijte.

Titulní stránka je rozdělena na dvě poloviny – vlevo jsou doporučené rubriky pro začátečníky a mírně pokročilé (Start or brush up), kam patří zejména e-learningové kurzy Spanish Steps, vpravo pro pokročilejší studenty (More Advanced), kteří chtějí španělštinu procvičovat zábavnou formou, například pomocí křížovek.

Zajímavá je například rubrika Cool, která obsahuje cvičení pro porozumění hovorové až slangové španělštiny. Pro začátečníky bude vhodnější rubrika Listening, kde naleznete dobře srozumitelnou formu mluvené španělštiny bez zapeklitých slangových výrazů .

Těm, kteří se chystají na léto odjet pracovat do španělsky mluvících zemí, přijde vhod určitě rubrika pracovní španělštiny.

Další anglickojazykčný internetový portál je Spanish Grammar Exercises. Po pravé straně máte vypsaná cvičení dle probíraného jevu – testy jsou interaktivní.

Návod k použití:
Do volného okna v zadání vepíšete jednoduše svůj tip. Po kliknutí na
šedivý otazník vedle se vám nejdříve vymažeto, co je v odpovědi chybně,
a po odkliknutí se výraz přepíše správným řešením.

Španělština vě španělštině

Ti, kteří angličtinu příliš neovládají a jsou schopni procvičovat si španělštinu pomocí španělštiny, naleznou na dalším portále Ejercicios de Español cvičení od jednoduchých pro začátečníky až po těžší oříšky pro pokročilé.  

Španělština v češtině

Pokud neovládáte angličtinu ani dostatečně španělštinu, máme pro vás i stránky v češtině – http://spanelstina.webpark.cz/

V levém menu si vyberete záložku Gramática a pod ní naleznete několik většinou powerpointových reprezentací vhodných k výkladu a vysvětlení základů španělštiny. Stránky nejsou rozsáhlé ani vyjímečné, ale jsou v češtině a proto je zmiňujeme.

Určitě každý španělštinář by měl znát český portál Španělština Online – vše o španělštině. Ve španělském rozcestníku naleznete velké množství studijních materiálů a odkazy na další internetové stránky ke studiu.

Rovněž další, poměrně kvalitní stránka, je v češtině – Karel Dekar.
Naleznete zde španělštinu pro cestování, gramatiku a slovíčka využitelná v běžném turismu.

Související články:

Deset nejčastějších chyb ve španělštině

Španělština – certifikáty DELE – informace z roku 2007

Certifikát znalosti španělštiny DELE – informace z roku 2006

Přidat komentář