Slovíčka, slovíčka, slovíčka

Začínáte se studiem jazyka a potřebujete rozšířit svou zásobu základních slovíček? Stačí říct – v jakém jazyce? Na stránce Language Guide naleznete totiž kromě „klasických“ jazyků, jako je angličtina, francouzština či italština i ty méně obvyklé, jako je japonština, arabština a hebrejština. Vše zábavnou a interaktivní formou v podobě vhodné i pro naprosté začátečníky.

Těch jazyků je tam celkem 11: Angličtina (English), Italština (Italiano), Arabština (عربي), Španělština (Español), Portugalština (Português) Mandarinská Čínština, Francouzština (Français), Ruština (Русский) Japonština, Němčina (Deutsch) a Hebrejština (עברית).


Principem stránek Language Guide je kombinace textu a audio formátu: po najetí kurzorem myši na obrázek či slovo se zobrazí text a podcast okamžitě přehraje správnou výslovnost.

Slovíčka jsou tematicky roztříděná do rubrik jako tělo, dům, zvířata, vesmír, práce apod. Ani v případě nelatinkových jazyků se tak nemusíte bát neznámých znaků, po nejetí myší se zobrazí anglický či jinojazyčný ekvivalent. A dále už se orientujete podle obrázků, které jsou jednoduché, jasné a snadno pochopitelné.

Součástí stránek je i nově vznikající gramatika, zatím pouze francouzská a španělská. Obojí se zatím tvoří, pokud budou ale i ostatní části tak kvalitní jako slovíčka, rozhodně se máme na co těšit a kam vracet.

Další zajímavé internetové stránky hledejte v rozcestnících jazykových portálů Angličtina OnLine, Francouzština OnLine, Němčina OnLine, Španělština OnLine a Italština OnLine.

Máte vlastní tip ke studiu? Podělte se o něj s našimi čtenáři! redakce@jazyky.com

Přidat komentář