Skrytá paměť Moravy – na konci a na začátku

Slavnostní finále 14. ročníku a vyhlášení 15. ročníku literární soutěže

Pořadatel: Jihomoravský kraj a Muzeum Brněnska – Památník písemnictví na Moravě
Místo konání: Památník písemnictví na Moravě, Klášter 1, 664 61 Rajhrad
Termín konání: 24. září 2020 od 13.00
Vstupné: zdarma

Vítězky 14. ročníku Skryté paměti Moravy, Ema Smetanová a Eliška Mostecká, si spolu s dalšími finalisty převezmou ceny za své příběhy na téma „Sítě“. Ukázky z jejich textů zazní na autorském čtení a v závěru slavnostního odpoledne bude vyhlášeno téma 15. ročníku.

Téma „Sítě“ zaujalo 210 soutěžících z celé České republiky, podmínkám soutěže vyhovělo 206 přihlášených, jejichž texty na jaře hodnotila odborná porota ve složení Olga Jeřábková, Romana Macháčková, Tomáš Jeřábek, Libor Kalina a Richard Skolek. Oceněné povídky byly publikovány ve sborníku Skrytá paměť Moravy, který letos poprvé vychází samostatně a nikoli jako příloha sborníku Muzea Brněnska. V plném znění jsou letošní nejlepší příspěvky zveřejněny také na webových stránkách Muzea Brněnska. V závěru zahájí Ing. Tomáš Soukal, radní Jihomoravského kraje pro oblast kultury a památkové péče, jubilejní 15. ročník Skryté paměti Moravy a oznámí nové soutěžní téma.

Po skončení oficiální části se mohou zájemci zúčastnit komentované prohlídky, jejíž součástí je také historická benediktinská knihovna, či navštívit aktuální výstavy a expozice Památníku písemnictví na Moravě. V průběhu odpoledne vystoupí také violoncellové trio Osamělé palačinky, programem provede Monika Brindzáková.

Kontakt:
Mgr. Andrea Procházková, Ph.D.
kurátorka – literární historička
Muzeum Brněnska, příspěvková organizace

www.jmk.cz
www. rajhrad.muzeumbrnenska.cz
E-mail: a.prochazkova@muzeumbrnenska.cz
Tel.: 544 544 282

Přidat komentář