Semináře o studiu v USA

Bezplatné čtvrteční informační semináře pro zájemce o studium v USA pořádané Fulbrightovou komisí se budou konat od září. Semináře zahrnují úvodní přednášku o možnostech studia v USA, specializované tématické semináře např. o financování, přípravě úspěšné přihlášky nebo zkoušce TOEFL a dále setkání se zástupci nebo absolventy amerických škol.

Fulbrightova komise pořádá tyto informační semináře pravidelně každý podzim. Všichni zájemci by však měli pamatovat na to, že s výjimkou úvodního semináře je třeba se předem registrovat. 

Program jednotlivých seminářů

Září 2008
2. září od 16:30 hodin
Praha, Poradenské centrum Fulbrightovy komise
Možnosti vysokoškolského studia v USA

Na semináři získáte komplexní přehled o americkém vysokoškolském studiu a jeho plánování, typech škol a programů, postupu při výběru školy, průběhu přijímacího řízení a informací o financování.

 

11. září od 16:30 hodin
Praha, Poradenské centrum Fulbrightovy komise
Stipendia a další finanční pomoc pro studium v USA

Seminář pokrývá otázku zvládnutí studia v USA z finanční stránky. Studijní poradce představí různé varianty a formy finanční pomoci a stipendií pro vysokoškolské studium v USA.

18. září od 16:30 hodin
Praha, Poradenské centrum Fulbrightovy komise
Jak úspěšně zvládnout příjímací řízení na americkou univerzitu

Precizní příprava podkladů pro přijímací řízení je základem pro získání přijetí na americkou vysokou školu i udělení finanční pomoci. Během semináře se seznámíte s jednotlivými částmi přihlášky a dozvíte se, jak je kvalitně zpracovat.

Říjen 2008
2. října od 16:30 hodin
Praha, Poradenské centrum Fulbrightovy komise
Přijímací řízení na výběrových školách

O přijímacím řízení na prestižních a výběrových školách budou hovořit zástupkyně dvou z nich – University of Pennsylvania a Georgetown University.

Program byl převzat ze stránek Fulbrightovy komise v ČR.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad do polštiny, překlad francouzština, překlad angličtiny a překlad němčiny.

Přidat komentář