Sedíš v koutě? Nenajdou tě!

Dnešní svět "netušených možností" dává mladým lidem příležitosti, o kterých se našim babičkám ani nesnilo. Dobrodruhům se otevřely hranice k cestování, informace chtivé lákají rozličné semináře a kurzy, kariéristé nacházejí uplatnění v nadnárodních společnostech.

Nenechte se ovšem ukolébat výčtem pozitiv s tím, že i pro vás má osud schovanou tu nejrůžovější budoucnost. Dnes víc než kdy jindy je zapotřebí jít uspokojivému uplatnění tak trochu naproti. Jinak se klidně může stát, že se sen, který jste si celý život oprašovali, splní tomu hubenému dlouhánu odnaproti jenom proto, že v sobě našel víc dravosti, odvahy a snahy.

Zkušenosti získáte prací nebo studiem v cizině

Ideální cestou, jak se otrkat, stoupnout na pracovním trhu v ceně a ještě si něco vydělat, je rozjet se za zkušenostmi do zahraničí. V podstatě jediné, co k takovému kroku potřebujete, je komunikativní angličtina. Pardon! Abychom nezapomněli Abychom nezapomněli… ještě kontakt na společnost Ajob (www.ajob.cz).

Buďte obezřetní! Praxe plavčíka na Floridě vám sice může dopomoci k vysněné proklatě svůdné modrooké blondýně, ale zároveň pěkně zavařit, pokud váš tamní zaměstnavatel nebude důvěryhodný a prověřený. Potom se taky může stát, že vás po příjezdu přeřadí na méně atraktivní pozici, nevyplatí slíbenou mzdu, poskytne nevyhovující ubytování či v nejhorším případě neposkytne vůbec nic a vy se s dlouhým nosem a s vyhozenými penězi za letenku vrátíte domů.

Podobným potížím předejdete, pokud se obrátíte na renomovanou personální agenturu, která se na pracovní pobyty v zahraničí specializuje. Od prvního chvíle se pro vás stane Ajob partnerem, průvodcem a rádcem. Vybere pro vás adekvátní pozici, zajistí podrobné informace o pracovních podmínkách a výši platu a domluví pohovor s budoucím zaměstnavatelem přímo v České republice! Pohovory se konají každý měsíc, najděte tedy v sobě odhodlání rozšířit své obzory a kontaktujte nás. Pomůžeme vám!

Rozhovor s Janem Vybíhalem, project managerem Ajob.cz

Máte v zahraničí své spolupracovníky, kteří kandidátům pomáhají při ubytování a vyřizování administrativních povolení nebo tyto služby zajišťuje zaměstnavatel či spolupracující agentury?

Podporu našim klientům v každé zemi poskytují naši partneři. Jsme schopni klienta i přemístit, pokud nesplnuje požadavky na práci, nebo se mu tam jednoduše nelíbí.

Poskytujeme i personální služby, kde klienti nehradí poplatky, ale většinou se v takovém případě jedná jen o profesní práce, tedy práce, které vyžadují delší profesní praxi v oboru.

Jaké pohovory budete pořádat v nejbližší době?

V dubnu budeme pořádat pohovory zaměřené na práci ve Velké Británii, místa v zabavních parcích a gastronomii. Další pohovory budou ohledně práce v Řecku. Připravujeme Španělsko.

V jakých oblastech a profesích je největší šance najít práci?

Obecně největší poptávka v Evropě je v sektoru gastronomie, kde je díky tomu i největší šance získat místo. Volná místa jsou především teď na začátku sezony. Výše mzdy závisí na předchozí pracovní zkušenosti. U běžných prací pro začátečníky v oboru a pro brigádníky se platy se pohybuji vždy okolo místního minimálního standardu, v tom jsou velmi malé rozdíly.

Jaký je váš názor na studentské programy typu Work and Travel?

Naše agentura provozuje programy tohoto typu zaměřené na Anglii a Řecko, programy jsou určitě dobrou příležitostí pro získání práce a přitom má kandidát jistotu, že se má v případě potíží na koho v dané zemi obrátit. Tohle je bezesporu jejich největší výhoda.

(článek je komerční prezentací www.ajob.cz)

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlady francouzština, překlad ruština, překlad angličtina a překlady z němčiny.

Přidat komentář