Řečtina zdarma online 1

Řečtina není zrovna nejrozšířenější jazyk, ale vzpomeňme staré přísloví
„kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem“. Náš další tip na zajímavé internetové stránky představuje výuku řečtiny online zdarma. Tak proč toho nevyužít?

Internetové stránky Learn Greek nabízejí možnost učit se zdarma formou e-learningu řečtinu. Nejdená se přitom o honosně nazvané lekce o několika frázích, zasílané emailem, jak se občas stává, ale o plnohodnotné kurzy.

Pro přístup do lekcí je nutná registrace (jako ostatně na mnoha takových stránkách) a jsou rozděleny do úrovní Začátečník (Elementary), Mírně pokročilý (Intermediate) a Pokročilý (Advanced).

Řečtina pro začátečníky

Po registraci si vyberete, do kterého kruzu chcete být zapsáni. V mém případě se jednalo o kurz naprostých začátečníků.

Obsahem první lekce bylo uvítací audio s textovou poznámkou k lekci – jakési uvítání v angličtině a řečtině. Následovala tabulka s řeckou abecedou, pokyny k psaní, tipy k použití počítačové klávesnice a soubor, nabízející řecké fonty pro instalaci do počítače.

Následoval úvodní dotazník a osobní poznámkovník k lekci.

Na stránce se mi zobrazilo celkem patnáct lekcí, přičemž všechny ostatní už měly pouze audio soubor, textové poznámky k lekci, osobní poznámkovník a diskuzní forum.

Zdá se, že výuky na stránkách se účastní i dobrovolní „Teachers“ (učitelé), kteří opravují poznámky studentů a snaží se jim poskytnout studijní podporu.

Shrnutí

Stránky nejsou žádným zázrakem, jsou jednoduché, ale přehledné, praktické a uživatelsky příjemné.
Obsahem je i chatovací místnost, kde si můžete procvičit své konverzační schopnosti v řečtině.

Stránky působí živě a myslím, že pro toho, kdo se chce naučit řecky alespoň tak, aby na dovolené rozuměl nápisům v obchodech, mohou být opravdu přínosné. Na dlouhodobější hodnocení si budete muset počkat, až pár lekcí absolvuji.;-)

Máte vlastní zkušenost s podobnými internetovými stránkami? Napište nám o ní! redakce@jazyky.com

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Jeden komentář k Řečtina zdarma online

  1. Odpovědět Roman Kunz Led 13, 2019 13.40

    mnel bych zajem o kurs řeckeho jazyka jake jsou požadavky

Přidat komentář