Rap a němčina v soutěži Schiller-rap

Texty Schillerových básní v německém originále a instrumentální podklad jako základ pro rapovaný song. Přesně takové je téma soutěže Schiller-rap, která je určená teenagerům ve věku 10-18 let. Umíš-li aspoň částečně německy a rap ti rozhodně není cizí, je tato soutěž ušitá na míru přímo tobě!. Uzávěrka soutěže je 15.11.2008!

Zúčastnit se a vyhrát 🙂

Vyber si jednu Schillerovu báseň a některý z instrumentálních podkladů. Svoji píseň, která rapuje Schillerovy verše, nahraj a ulož ve formátu MP3. Nezapomeň umístit svou muziku na webové stránky (sekce Your rap na oficiálních stránkách soutěže) a informovat kamarády kteří budou tvůj song komentovat. Což je velice důležité, protože vítěz Ceny publika vystoupí společně se zpěvákem DOPPEL-U na akci „Rap-macht-Schule-Event" 2009 v Německu.

Porota, která rozhodně o dvou nejlepších rapperech z České republiky, je složena z hiphopáků a lidí z Goethe Institutu. Celkově se ve finále sejde 10 nejlepších songů, ze kterých internetoví fanoušci vyberou ten nejlepší! Všech deset finalistů však dostane šanci se zpěvákem DOPPEL-U nahrát své songy v profesionálním studiu v Německu.

Podmínky účasti v soutěži

  • Je ti 10-18 let a chodíš do 5.-9. třídy ZŠ nebo do 1.-2. ročníku SŠ.
  • Na jednom songu mohou spolupracovat maximálně 2 osoby.
  • Schillerova báseň musí být narapovaná německy.
  • Do 15.11.2008 umísti svůj song ve formátu MP3 na webovou stránku nebo ho do tohoto data musíme obdržet poštou nebo e-mailem jako klip na mobil nebo CD.
  • Instrumentální podklad musíš vybrat z těch, které jsme pro tebe připravili na této stránce.
  • Tím, že sem umístíš svůj song nebo nám ho pošleš, vyjadřuješ souhlas s tím, že bude na této stránce zveřejněn a ostatní ho budou poslouchat a hodnotit.
  • Dále tím vyjadřuješ souhlas s nahráním svého songu ve studiu a s následujícím zveřejněním na "Schiller-Rap" – CD 2009. S touto nahrávkou nejsou spojeny žádné příjmy z prodeje, pronájmu, veřejného vysílání nebo uvedení. Pokud budeš mezi vítězi, dostaneš pět exemplářů zdarma.
  • Pokud vyhraješ a bude ti méně než 18 let, potřebuješ písemný souhlas rodičů s uvedenými body nejpozději do rozhodnutí poroty.
  • Pokud do rozhodnutí poroty nebude vítězem splněna některá z těchto podmínek (např. věk), přechází výhra na dalšího účastníka.

Schillerovy texty

Goethe Institut, který celou soutěž pořádá, vybral jako textový základ básně německého autora Friedricha Schillera. Kromě 13 básní si soutěžící budou vybírat i z 5 předem zvolených instrumentálních podkladů ke stažení, na jejichž základě song připraví.

Podobné soutěže si kladou za úkol přilákat dospívající generaci k populárním a zábavným způsobům výuky němčiny. Účasníci si v praxi ověří svou znalost němčiny, pobaví se a navíc mohou ještě vyhrát zajímavé ceny. V roce 2009 by měl navíc Friedrich Schiller (mimochodem velký rebel) 250. narozeniny. Tak proč si to výročí nějak pěkně nezpříjemnit?

Více informací najdete na oficiálních stránkách soutěže.

Němčina online
vše o němčině na internetu – výukové materiály, kurzy, školy, zkoušky, odkazy, odborné články.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad do polštiny, překlad francouzština, překlad angličtiny a překlad němčiny.

Přidat komentář