Rajhradská čtenářská sobota

Knihu za vysvědčení je mottem letošní Rajhradské čtenářské soboty, kterou na 8. červen připravuje Památník písemnictví na Moravě.  Těšit se můžete na zábavný program pro děti i dospělé a ohlédnutí za týdnem Celé Česko čte dětem.

Program pro všechny v benediktinském klášteře

Rajhrad_-_Klášter_-_VěžeHlavním bodem zábavného programu v areálu benediktinského kláštera, který začne v 9.30 hodin, se stane aktivní ohlédnutí za národním týdnem Celé Česko čte dětem. Z oblíbených knížek přednesou posluchačům úryvky například starosta města Mgr. František Ondráček, knihovnice Lada Hamerníková a řada dalších osobností. Chybět nebudou různá zpestření v podobě společného přednesu nebo her ověřujících posluchačskou pohotovost. O pozornost dětí se vedle oživlých pohádkových postav bude ucházet se svými žonglérskými kousky eskamotér Dominik Grohmann, jistě zaujme hudební program žáků rajhradské ZUŠ. Dětem i jejich rodičům představí své přírodou inspirované příběhy spisovatel a nakladatel Jiří Šandera, který zájemcům své knihy na místě také podepíše.

Dospělé čtenáře od půl druhé do páté jistě zláká k návštěvě již tradiční rajhradský knižní bleší trh. Jeho aktivní návštěvníci si budou moci navzájem vyměňovat přinesené knihy, věnovat Památníku „historické“ přebytky ze svých domácích knihoven nebo si naopak odnést „poklady“, které objeví v žánrově neomezené nabídce ostatních.

Klášter se v sobotu stane rovněž cílem závěrečného setkání účastníků Literárního kaleidoskopu, kurzu pořádaného Památníkem písemnictví na Moravě ve spolupráci s brněnskou Knihovnou Jiřího Mahena.

Všichni milovníci knih, včetně cyklistů a baťůžkářů, jsou v Památníku písemnictví na Moravě vřele vítáni. Pochopitelně nejen v sobotu 8. června!

Zdroj: Tisková zpráva Muzeum Brněnska

Přidat komentář