Psát v angličtině je skvělý způsob ke zdokonalení

Studentka British Council napsala sbírku povídek v angličtině. Dana je studentkou British Council. Její motivace učit se cizí jazyk ji
přivedly k napsání originální sbírky povídek v době, kdy ukončila
úroveň středně pokročilí.

Dano, jak dlouho studujete angličtinu a proč?

Angličtinu studuji na British Council dva roky. Kurzy mi dali hodně sebedůvěry a podpory, velmi se mi líbí, jakou energii vkládají zdejší učitelé do hodin. Kurz jsem začala na středně-pokročilé úrovni s učitelem Jatem Dhillonem. Bohužel kurz byl  pro mě příliš náročný, tak jsem se po druhé hodině rozhodla jít o úroveň níž (mírně-pokročilí). Vždy jsem ráda studovala a nyní jsem již v kurzu  pokročilí (Upper-Intermediate).

Co Vás přivedlo k napsání sbírky povídek?

První myšlenka na knihu přišla na hodině angličtiny s učitelkou Renee Selikowitz. Zadala nám písemný úkol – smazala některé části příběhu a naší úlohou bylo doplnit je. Pochvala učitelky byla pro mě velmi inspirující. Sama jsem byla překvapená, jak se mi ten úkol líbil. Můj zájem se ještě zvýšil, když jsem psala dál. Další motivací bylo používat nově nabytou gramatiku a slovní zásobu. Překvapilo mě, jak rychle a přirozeně jsem začala myslet a cítit v angličtině.

The Abandoned Garden (Opuštěná zahrada) je sbírkou deseti krátkých příběhů s ponaučením na konci. Proč tento typ povídky?

Ponaučení příběhů pochází z mých životních zkušeností, pocitů a názorů. Vybrala jsem si různé tvory na interpretaci svých myšlenek jednoduše pro větší kouzlo. Knihu jsem napsala jako vánoční dárek pro svou dceru, protože jsem chtěla, aby na mě byla hrdá a abych jí dokázala, že i v mém věku dokáži svou angličtinu zlepšit. Když jsem knihu držela v rukách, byla jsem opravdu hrdá sama na sebe.

Jaké to je, psát v cizím jazyce?

Je to krásný pocit. Předtím jsem dokázala tvořit jenom jednoduché věty. Moje sebedůvěra ale stoupla a tím i moje motivace zlepšovat se. Je to pro mě velký a neobvyklý úspěch. Myslím, že psaní je výborný způsob, jak se zdokonalit v angličtině. Doufám, že radost z psaní krátkých příběhů mi zůstane.

Úryvek
This story happened a few years ago. A young girl walked into an abandoned garden. The garden had some secret. But nobody had known about this secret before…While the girl was walking along the garden path, the sun disappeared and night fell. The girl was too young, she wasn’t brave and started to cry. Suddenly she heard a deep voice. ‘‘It’’ wanted to know why she was crying. The girl didn’t see anybody close to her. But above her the trees changed their shapes. The branches changed to hands, trunks to faces and leaves to hair.  The girl was held by the huge ghosts of the trees. She was so surprised by the warmth that she stopped crying. The ghosts then whispered in her ear about an old book…

Inspiroval vás Danin příběh? Pokud jste začali vážně uvažovat o zápisu do jazykového kurzu, 3. trimestr v British Council začíná 2. dubna. Zápisy již probíhají, rezervujte si svůj rozřazovací test online. Více informací naleznete na www.britishcouncil.cz.

Přidat komentář