Projekt: Znojmo mluví anglicky!

Koncem ledna 2013 společnou tiskovou konferencí odstartoval program Znojmo mluví anglicky, jehož cílem je pomocí proplácení úspěšně složených mezinárodních zkoušek (certifikátů) z angličtiny a němčiny motivovat studenty ke zlepšování svých jazykových kompetencí, pomocí kterých mohou získat výraznou konkurenční výhodu na trhu práce.

Této akce se zúčastnili zástupci hlavních partnerů toho programu, a to Steve Oxley, jako ředitel British Council v ČR a Pavel Štohl, prorektor SVŠE. „Díky vzájemné spolupráci můžeme studentům nabídnout následující výhody: slevu 400 korun z poplatku za zkoušku, registraci a konání zkoušky přímo ve Znojmě, možnost zkusit si ústní část zkoušky s rodilým mluvčím nanečisto a speciální zkouškový termín pro Znojmo. První zkouška se bude při účasti minimálně 7 lidí konat přímo ve Znojmě 13. dubna 2013,“ uvádí Steve Oxley, ředitel British Council v ČR.

Investice do vzdělání!

Registraci a organizaci zkoušek zajišťuje Soukromá vysoká škola ekonomická. „Protože jsme partnerem projektu, rozhodli jsme pomoci tím, že budeme bezplatně vyřizovat registrace a poskytneme také bezplatně prostory pro organizaci zkoušek. Osobně si myslím, že tento program je výborná forma motivace pro studenty, aby na sobě pracovali. Proto SVŠE podpoří i své mimo-znojemské studenty tím, že jim přispěje 2000 Kč na poplatek za úspěšné složení certifikátu“, říká Pavel Štohl, prorektor SVŠE.

„Z úst politiků často slýcháme o důležitosti investic do vzdělání pro budoucí konkurenceschopnost. Bohužel mám pocit, že jsou to spíše obecné fráze. Jsem proto velice rád, že Znojmo představuje konkrétní projekt, jak zlepšit situaci mladých lidí na trhu práce a motivovat je, aby na sobě pracovali a vzdělávali se. Věřím proto, že z této investice budou profitovat nejen studenti, ale i celý region, neboť jazykově vybavení pracovníci jsou jedním z důvodů pro budoucí investory, proč by se měli zajímat zrovna o Znojmo“, uzavírá starosta Vlastimil Gabrhel.

Které zkoušky a za jakých podmínek vám můžou být proplaceny

Pokud mluvíme o zkouškách z angličtiny máme na mysli Cambridgeské zkoušky – Cambridge English Language Assessment  (jakékoliv zkoušky úrovně B2 a C1). Mezi úroveň B2 řadíme např. jednu z nejběžnějších zkoušek z angličtiny – FCE zkoušku, mezi úroveň C1 pak CAE. Zkoušky proběhnou v Znojmě v termínech 13. dubna a 10. října letošního roku. Cena zkoušky je 3950 Kč (cena po slevě 400 Kč za registraci na SVŠE ve Znojmě). Postup pro proplacení a další podobnosti se dozvíte zde.

Samozřejmě je možné složit jakoukoliv zkoušku Cambridge English Language Assessment úrovně B2 nebo C1 kdekoliv v ČR.

Možnosti studia jazyků ve Znojmě
Jazykové školy Znojmo Jazykové kurzy Znojmo Kurzy angličtiny Znojmo Kurzy němčiny Znojmo

Přidat komentář