Procvičování slovíček na internetu

Máte problémy s udržováním či rozšiřováním své slovní zásoby? Dnes vám opět přinášíme tip, jak procvičovat slovíčka zábavnou formou.

English Reiki 

Stránky http://english.reiki.cz/ spočívají na jednoduchém principu odměny za správnou odpověď. Ne, nevyhrajete žádnou hodnotnou cenu, jen vás na konci úkolu čeká vtip pro zasmání. A i to pro motivaci stačí.

Pro vstup do systému se musíte zaregistrovat, ale nebojte, jen vyplníte svou přezdívku, stanovíte si heslo a okamžitě jste vpuštěni dovnitř. Ze seznamu Vaše slovíčka  si vyberete test – například Headway Intermediate, ekonomická slovíčka, frázová slovesa, Evropská unie apod. Po kliknutí se zobrazí jednoduchá stránka se slovíčkem v češtině či angličtině, vedle něhož máte prázdné okýnko, kam máte vypsat ekvivalent z druhého jazyka. Pokud pětkrát odpovíte správně, čeká vás vtip. Ovšem i pokud už máte čtyři správné odpovědi a popáté zodpovíte špatně, jste zase na začátku.

Jednoduché, ale překvapivě zábavné.

Bohužel, jelikož jsou testy tvořeny a přidávány samotnými uživateli, najdeme zde spoustu chyb. Každý test vyžaduje jiný druh odpovědi a jazyk není matematika, aby vyšel pokaždé stejný výsledek. Také se někdy slovíčka opakují, takže odpovídáte třeba na jednu otázku dvakrát za sebou.

Od těchto stránek nečekejte žádné zázraky, uživatelsky se jedná o nepříliš lákavé prostředí, ale pokud se přes tyto nedostatky přenesete, čeká vás příjemné zpestření studia.

Další odkazy ke studiu jazyků hledejte v naší rubrice Učební materiály. Více tipů ke studiu angličtiny naleznete na Anglictina On-line.cz 

Máte také zajímavý tip ke studiu jazyků? Napište nám o něm! redakce@jazyky.com 

 

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlady angličtina, překlady italština, překlady do němčiny a překlad do ruštiny.

Přidat komentář