Proč studovat v Perthu

Existují různé možnosti, jak se naučit anglicky. Můžete sedět ve škole a věnovat se jen jazyku, anebo si angličtinu obohatit o poznání jiné kultury, nového prostředí, zajímavých lidí a získání nenahraditelných životních zkušeností. Co třeba v Austrálii? Přinášíme vám rozhovor s Lukášem Tomisem, který studoval angličtinu a posléze postgraduální program na univerzitě v australském Perthu.

Lukáši, proč sis pro své studium vybral právě Perth?
Slyšel jsem, že je Perth nejslunečnějším městem australského kontinentu… Prý má 320 slunečných dní v roce. A byla to pravda, město je známé největším počtem hodin slunečního svitu v roce a také svým teplým klimatem.

Doporučil bys Perth ostatním?
Určitě. Perth má 1,5 mil. obyvatel, je to moderní kosmopolitní město, ovšem ne tak hektické jako třeba Sydney a není ani tak zalidněné, jako státy na východě Austrálie. I životní styl je tu zdravější, příjemnější – lidé jsou přátelští a uvolnění, možná i proto, že tráví spoustu času venkovními aktivitami. Město nabízí vysoký životní standard a cizinci jsou přijímáni vstřícně – žijí tu spolu více než dvě stovky různých národů, takže můžete nejen poznat spoustu kultur, ale také ochutnat kuchyně z celého světa.

Splnilo město Tvoje očekávání i s ohledem na studium?
V Perthu je řada kvalitních škol, které nabízí mezinárodně uznávané kvalifikace. Stejně tak je široká i nabídka kurzů – ostatně posuďte sami, na stránkách Perth Education City je možné vhodný kurz vyhledat. Nově je web i v češtině. Řekl bych, že Perth je ideální studijní destinace.

Jak jsi zvládal pobyt po finanční stránce?
I když Perth nabízí vysoký životní standard, je současně cenově dostupnější než jiná australská a světová města, životní náklady jsou tu jednoznačně nižší než třeba v Sydney nebo v Melbourne. Kromě toho má Západní Austrálie nejrychleji rostoucí ekonomiku (Perth se držel ekonomicky i v době nedávné světové recese a jako první z australských velkoměst se vyšvihnul opět do fáze růstu), má i nejnižší míru nezaměstnanosti z celé země, takže najít brigádu není problém. Studenti mohou pracovat maximálně 20 hodin týdně, přes prázdniny dokonce neomezeně, a přivydělávají si hlavně v hotelích, restauracích, domácnostech nebo na stavbách.

Čekal Tě po příjezdu nápor byrokracie?
Mně pobyt zprostředkovala agentura COM-IN, která se na studijní programy v Západní Austrálii přímo specializuje. Jakožto jediná česká agentura má v Perthu přímo i full-time českého zástupce, který studentům pomáhá při řešení problémů, pomáhá jim s aklimatizací v novém prostředí, s vyřízením potřebných formalit, případně prodloužením pobytu nebo vyřízením víz rodinných příslušníků a přátel, kteří se chystají na návštěvu. To mi hodně pomohlo a usnadnilo orientaci v novém prostředí.

Občané ČR musí mít pro cestu do Austrálie platné vízum, pro studenty je nejvhodnější studentské vízum, které se vydává pro účely studijní cesty v délce od 3 měsíců do 5 let, přičemž student musí navštěvovat kurz v rozsahu minimálně 20 hodin týdně.

Jak jsi trávil volný čas?
V okolí Perthu je krásná příroda. Stále modré nebe, čistý vzduch a nádherné čisté písčité pláže stejně jako městem protékající řeka Swan River, poskytují podmínky pro spoustu sportovních i kulturních aktivit, ať už je to surfing, kajak, běh, brusle, kolo, kiteboarding a nebo kina, divadla, muzea. Nedaleko Perthu leží ostrov Rottnest Island a historický přístav Fremantle, které rozhodně stojí za návštěvu, stejně jako The Pinnacles a jiné národní parky, takže jsou tu i ideální podmínky pro cestování. Většina škol navíc pořádá po vyučování výlety do okolí a organizuje pro studenty různé aktivity jako fotbal, BBQ apod.

Vzkázal bys závěrem něco případným zájemcům o studium v Austrálii?
Pokud zvažujete studium v Austrálii, neváhejte a jeďte do Perthu, najdete tam nádhernou přírodu, spoustu sluníčka, přátelské prostředí, stejně jako dobré pracovní příležitosti. Je to ideální studijní destinace a lidé z agentury, můžu mluvit za COM-IN, se o vás dobře postarají. Naučíte se anglicky, poznáte spoustu nových lidí, míst, kultur. A bude to pro vás nezapomenutelná a nenahraditelná životní zkušenost.

Více podrobností získáte na www.com-in.cz a www.pertheducationcity.com.au.

Kontakty:

COM-IN
e-mail: info@com-in.cz
http://www.com-in.cz

Přidat komentář