Proč se lidé hlásí na pomaturitní studium?

Výzkum jazykové školy Tutor ukázal, že hlavním důvodem pro pomaturitní studium jazyka je snaha naučit se jazyk aktivně používat v praxi a touha po složení mezinárodní jazykové zkoušky. Nezanedbatelnou roli hraje také udržení statutu studenta. S výrazným odstupem pak následují důvody jako další studium na vysoké škole, možnost vycestovat do zahraničí či využitelnost jazyka v zaměstnání.

Zájem studentů o pomaturitní studium je pro školní rok 2006/2007 opravdu extrémní.

„Zájem o tuto formu studia roste a studenti také stále více umí ocenit kvalitu. Pro letošní rok už nám zbývá jen několik volných míst,“ ilustruje situaci Vítězslav Bican, produktový manažer jazykové školy Tutor.

Co vlastně studenty k pomaturitnímu studiu přivádí? Hlavním důvodem pro podání přihlášky na pomaturitní kurz je snaha ovládnout jazyk do té míry, aby jej student mohl aktivně používat v praxi.

Na stejném místě co do důležitosti pak stojí touha po složení mezinárodní jazykové zkoušky. Oba tyto důvody uvádějí studenti v 71 % případů (při průzkumu bylo možné uvést více důvodů studia).

Velmi důležitou roli hraje také to, že je možné i nadále využívat studentských výhod, tedy udržet si status studenta. Všichni studenti, kteří maturovali v roce 2006, tak mají nárok na stejné studentské výhody, které jim příslušely při studiu na střední škole. Konkrétně se jedná o levnější městskou dopravu, úhradu sociálního a zdravotního pojištění ze státní kasy, příspěvek na dopravu, dětské přídavky apod.

S výrazným odstupem (11–14 %) pak následují důvody jako umět jazyk kvůli možnosti vycestovat, kvůli studiu na vysoké škole či kvůli práci.

O pomaturitní studium je zájem především mezi čerstvými maturanty, ale na kurzy se hlásí i řada pracujících, kteří chtějí intenzivně zapracovat na zlepšení jazyka.

Zdroj: Výzkum jazykové školy Tutor, www.tutor.cz
Pozn.: Bylo možné uvést více důvodů pro studium

 

Pomaturitní studium si vyberete v největší české databázi jazykových škol www.jazykovky.cz.

Pomaturitní studium jazyků 2017/18 – velký přehled jazykových škol
Pomaturitní studium jazyků 2016/17

Pomaturitní studium v roce 2008

Jak si vybrat pomaturitní studium
Pomaturitní studium levněji
Pomaturitní studium jazyků  

Přidat komentář