Přednášky Jak napsat americkou esej

Umět napsat akademickou nebo osobní esej patří mezi základní
dovednosti každého amerického studenta. Je podmínkou úspěšného absolvování střední i vysoké školy a hraje významnou roli v samotném přijímacím řízení na americké
univerzity, případně při udělování stipendií. Pokud tedy uvažujete o studiu v
USA, bez znalosti pravidel a postupů psaní esejí se neobejdete. 

Poradenské centrum Fulbrightovy komise proto i letos připravilo speciální seminář o esejích. Zvláštní zřetel bude věnován psaní tzv. admission essays, tedy esejí a motivačních dopisů vyžadovaných při příjímacích či výběrových řízeních. Seminář je bezplatný!
 
Seminář povede americký student – letní stážista Bryce Auker, premiant Hampden-Sydney College, soukromé školy s vynikajícím programem rozvoje psaní.

Seminář se uskuteční v Praze a v Brně.

V Praze proběhne v podnělí 9. července od 16.30 hodin v prostorách Fulbrightovy komise v druhém patře hotelu Olšanka, Táboritská 23, Praha 3.

V Brně se seminář uskuteční ve středu 11. července od 14 hodin v prostorách Moravské zemské knihovny, v zasedací místnosti v 7. patře. Brněnský seminář je připraven ve spolupráci s Americkou knihovnou – Info USA Brno.
 
Zájemce o účast na seminářích prosíme o registraci na e-mailu advisor@fulbright.cz. Uveďte prosím, zda máte zájem o seminář v Praze či Brně.

Související odkazy:

Aktuální nabídku všech seminářů Fulbrightovy komise týkající se studia v USA naleznete na http://www.fulbright.cz/.

Komise J.V.Fulbrighta letos nabízí jedinečnou šanci nechat si esej zkontrolovat americkým studentem, více informací v článku Potřebujete pomoci s esejí do USA?

Článek z přednášek loňského roku naleznete pod názvem Jak psát esej pro americké univerzity.

Další zajímavé informace i o studiu v zahraničí můžete najít na portále Angličtina Online.

Potřebujete kvalitní překlad? Vybírejte z naší nabídky: překlad polština, překlad italština, tlumočení němčina a překlady angličtiny.

Přidat komentář