Poznejte češtinu na Šrámkově Sobotce

Máte rádi češtinu a dozvídáte se rádi nové věci? Pokud ano, tak vás určitě zaujme festival Šrámkova Sobtka. Letos je zaměřen na normu a prozkoumání jejích hranic. Těšit se můžete na bohatou nabídku dílen. Festival má už 58. ročník a proběhne od 28. 6. – 5. 7. 2014 kousek od Jičína.

Dílny, dílny a dílny!

V nabídce jsou různé bohemisticky zaměřené přednášky, autorská čtení i poslech rozhlasových her. Kromě toho se můžete přihlásit na některé dílny a workshopy. Účastníci budou trénovat tvůrčí psaní, recitaci, zpěv nebo třeba zkusit si překládat z cizího jazyka. Seznam všech dílen naleznete zde.

Součástí programu je i Barcamp, který je myšlenkou i strukturou podobný konferencím TEDx. V rámci Barcampu vystoupí několik řečníků, kteří zhruba ve dvaceti minutách seznámí posluchače s nějakým zajímavým tématem. Zaměření letošního Barcampu, který proběhne už první den festivalu, je „Maturita – zkoušky dospělosti?“

Bohatý doprovodný program

Na festivalu je připravený i bohatý doprovodný program. Těšit se návštěvníci můžou na řadu divadel, koncertů, výstav a filmů. Kompletní seznam akcí naleznete zde.

Pokud vás festival zaujal i na poslední chvíli, napište organizátorům, pokud bude místo, rádi vás do dílny přidají!

Přidat komentář