Portugalština online

Učíte se portugalsky a chtěli byste si zopakovat gramatické jevy či procvičit slovíčka? Nebo vás zajímá, jak zní tento nevšední jazyk? Chcete navštívit Portugalsko a vyznat se v základních frázích? Nabízíme několik internetových stránek, kde si můžete procvičit portugalštinu online.

 

Kde se mluví portugalsky…

Portugalština je jedním z románských jazyků, kterým mluví přes 200 miliónů lidí na celém světě. V Portugalsku, Brazílii ale i v Africe a Asii. Portugalština se stejně jako všechny románské jazyky vyvinula z latiny. Patří k západorománským jazykům společně se španělštinou, galicijštinou a  katalánštinou.

Pojďte si procvičit portugalštinu

http://www.instituto-camoes.pt/cvc/cultura.html
Pokud již portugalštinu částečně ovládáte a rádi byste dozvěděli něco o Portugalsku a jeho kultuře, je tato stránka určena právě vám. Na stránce si přijdou na své i ti, kteří portugalskému jazyku nerozumí, protože web nabízí několik jazykových mutací (část dokonce i v češtině). Naleznete zde informace nejen o portugalštině, ale i o historii, literatuře, kinematografii, divadlu nebo politice Portugalska.

http://www.guiafenix.com/m-portugues-on-line.html
Další stránka, která vám objasní pojmy z fonetiky a fonologie, morfologie, syntaxe a stylistiky.

http://www.gramaticaonline.com.br/gramaticaonline.asp
Stránka zaměřená na pojmy z fonetiky, fonologie a především z morfologe, kde jsou podrobně popsány všechny slovní druhy od podstatných jmen až po citoslovce. Naleznete zde i objasněné otázky z gramatiky.

http://homepage.mac.com/mikeharland/dtup/godtup.html
Pokud si chcete vyzkoušet své znalosti portugalštiny nebo doplnit vaše jazykové vědomosti, tato stránka je pro vás ta pravá. Můžete si zde cvičit čtení, gramatiku, ale i vaši slovní zásobu. Z 10 krátkých příběhů je rozebrána v 10 lekcích gramatika, která se v textu vyskytla. Abyste zjistili, zda jste gramatiku pochopili, můžete si udělat několik cvičení. Ke každému příběhu jsou vybrána slovíčka, která jsou přeložena do angličtiny. Vhodná pro ty, kteří aspoň částečně ovládají anglický jazyk.

http://ciberduvidas.sapo.pt/pelourinho.php
Pokud máte nějaké pochybnosti v gramatice a nevíte, na koho byste se měli obrátit, tato stránka je pro vás jako stvořená. Můžete poslat email se svým dotazem a vaše otázka bude zodpovězena. V odkazu “perguntas e respostas“ jsou odpovědi na již zodpovězené otázky. Na stránce lze najít i nejčastější chyby, kterých se dopouštíme při psaní v portugalštině.

http://www.hildebrando.com.br/licoes.html
Stránka, kde jsou zodpovězeny nejčastější gramatické problémy. Po každém vysvětleném gramatickém jevu následují cvičení, zaměřená právě na danou problematiku. Výsledky si můžete zkontrolovat po dokončení testu.

http://linguistica.insite.com.br/cgi-bin/conjugue
Nejste si jisti, jak se časuje určité sloveso v portugalštině?  Tato stránka obsahuje více než 280.000 portugalských sloves, které vám vyčasuje ve všech časech indikativu i konjunktivu.

http://web.educom.pt/escolovar/lp.htm
Nebaví vás tradiční způsob učení, které vám připadá nudné a nezábavné? Chcete si procvičit čtení a poslech? Pak využijte této stránky, kde si můžete poslechnout pohádky čtené rodilým mluvčím. Výhodou je, že zároveň s poslechem běž pod nimi i titulky, takže nebudete mít problémy s porozuměním. Dále tu najdete přísloví, hádanky, jazykolamy a různé hry.

http://www.priberam.pt/dlpo/dlpo.aspx
Nemáte-li doma slovník, mohl by vám posloužit právě tento s více než 95.000 výrazy.
více rozviňte text.

Další články ze seriály jazyky on-line na Internetu: 

Dánština na internetu

Řečtina na internetu

Ruština online

Italština na internetu – slovíčka

Internetové tipy – německá slovíčka 

Španělština na internetu – gramatika

Čínština na Internetu

Řečtina zdarma online

Francouzština na internetu

Norština na internetu

Japonština online

Italština online

Němčina na internetu

Angličtina na internetu 

Němčina online – vše o němčině

Francouzština na internetu zdarma

Španělština na internetu zdarma

Italština na internetu zdarma 

Angličtina-on-line.cz – vše o angličtině

Přidat komentář