Pomozte zachránit pomaturitní studium!

Uděláte maturitu, ale nějak se nepovedla vysoká. Však nevadí, zkusíte to za rok. Ale co ten rok budete dělat? Půjdete na jinou vysokou a nebo rovnou pěkně do práce? Pro mnohé byla jasná volba – půjdu studovat pomaturitní studium. Zlepším si jazyk, další rok budu student, udělám třeba nějakou tu zkoušku a hurá po roce na vysokou. Ale co když to tak už nepůjde?

Pomaturitní studium nezajistí maturantům statut studenta

Zatím to tak opravdu vypadá. Legislativní rada vlády zrušila pomaturitní studium a nadále nebude dávat studujícím tohoto programu statut studenta. Výhod mohl čerpat každý čerstvý maturant pouze jednou a ihned po maturitní zkoušce. Pro mnohé tento rok znamenal jedinou systematickou jazykovou přípravu a každému otevřel další možnosti uplatnění.

Tato změna se má týkat všech studentů od příštího školního roku. Následky rozhodnutí budou pro některé studenty znamenat uzavřenou cestu k pomaturitnímu studiu a i pro většinu jazykových škol je likvidační.

Šiřte informaci dál a zachraňte pomaturitko!

Pokud se týká tato situace také vás, budoucích maturantů nebo vašich dětí, které studují, podpořte s námi kampaň na Facebooku. Dozvíte se zde aktuální informace a pomocí Like toho společně dokážeme mnohem víc!

 

Tolik z dřívějšího vývoje. Následuje…

… radostná aktualita z roku 2016

Pomaturitní studium je opět živé, statut studenta byl obnoven a o nabídce jazykových škol v jednotlivých městech si můžete přečíst v článku Pomaturitní studium jazyků 2019/20. Najdete tam také autentické zkušenosti studentů pomaturitních kurzů.

Přidat komentář