Podnikavá hlava zaznamenala rekordní zájem

Rekordní počet účastníků přilákal letošní čtvrtý ročník soutěže o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava, kterou vyhlašuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého. Do klání odevzdalo projekty 67 soutěžících, loni jich bylo o 24 méně.

„Zájem o soutěž nás velmi potěšil. Překvapením byl zejména nárůst odevzdaných přihlášek v kategorii Podnikatel v sukních, oproti loňskému roku se téměř zdvojnásobil. Stoupl i počet zúčastněných středoškoláků,“ uvedla projektová manažerka Vědeckotechnického parku Silvie Polánková. Podnikatel v sukních je zvláštní kategorií soutěže, v níž vítěze vybírá Olomoucký kraj. Patří do ní podnikatelské záměry, které připravily příslušnice něžného pohlaví nebo jsou pro ženy určeny. Letos v ní bylo přijato 25 projektů, před rokem jich bylo 13. V kategorii středoškoláků se počet přihlášených projektů zvýšil z loňských 14 na letošních 17.

Do hodnocení přihlášených podnikatelských záměrů se nyní pustí odborná porota, která 16. května vyhlásí deset finalistů soutěže. Veřejné finále včetně vyhlášení vítěze se uskuteční o týden později ve Vědeckotechnickém parku.

Úspěšné soutěžící čeká nejen finanční odměna. Vědeckotechnický park jim pro realizaci záměru poskytne i kancelářské prostory a zázemí a zajistí konzultační služby. Soutěží již prošlo přes 100 začínajících i zkušených podnikatelů či studentů, někteří z nich uvedli své nápady do praxe.

Loni se do soutěže přihlásilo 56 zájemců, soutěžní příspěvky nakonec odevzdalo 43 soutěžících. S projektem na výrobu bylinkových sirupů zvítězila Kamila Báťková, která se stala i tváří letošního ročníku. Hlavními partnery soutěže jsou Olomoucký kraj a Erste Corporate Banking.

 

Přidat komentář